Постанова № 48538051, 04.08.2015, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.08.2015
Номер справи
818/1574/15
Номер документу
48538051
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КОПІЯ

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 серпня 2015 р. Справа №818/1574/15

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.

за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області про скасування податкового повідомлення-рішення, вимоги про сплату боргу та рішення про застосування штрафних санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

В травні 2015 року позивачка звернулася до суду з позовом, який її представник підтримав в судовому засіданні, мотивуючи позовні вимоги тим, що Державною податковою інспекцією у м.Сумах стосовно неї проведено документальну позапланову виїзну перевірку як платника податків, який проводить незалежну професійну діяльність з питань дотримання вимог податкового законодавсвта в частині сплати податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2013 року по 31.12.2013 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2013 року по 31.12.2013 року, про що складений акт перевірки № 506/18-19-17-03/2248202513/60 від 26 березня 2015 року.

В ході перевірки податковим органом встановлено завищення сум витрат, а саме включення до витратної частини за 2013 рік витрат не пов»язаних із здійсненням нотаріальної діяльності на суму 131478,00 грн., що призвело до заниження податку на доходи фізичниї осіб за 2013 рік на суму 20965,34 грн.за рахунок включення до витрат суми витрат на капітальний ремонт приміщення. Крім того, відповідачем встановлено порушення абзацу 1 пункту 2 ч.1 ст.7, пункту 11 ст.8, пункту 2 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування», що полягало у заниженні єдиного соціального внеску за 2013 року на загальну суму 44476,45грн.. За наслідками перевірки контролюючим органом прийняте податкове повідомлення-рішення № 0010751701/11210 від 07 квітня 2015 року про збільшення суми грошового зобов»язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 26206,67 грн., видана вимога про сплату недоїмки в розмірі 44476,45грн та винесено рішення № 0010741701/11213 від 07 квітня 2015року про застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого платником єдиного внеску в розмірі 4447,65 грн.

Позивачка не погодилась з вказаними рішеннями просить їх скасувати, зазначивши, що висновок про заниження заниження єдиного соціального внеску в результаті невірного визначення щомісячної суми чистого оподатковуваного доходу, ня який нараховується єдиний внесок не ґрунтується на вимогах законодавства та роз»ясненнях контролюючих органів. Також, позивачка зазначає, що чинним законодавством не встановлено заборони чи обмеження для фізичної особи, яка здійснює незалежну нотаріальну діяльність в частині віднесення витрат на капітальний ремонт приміщення, в якому здійснюється така діяльність, до витратної частини за рік.

Відповідач в судове засідання не з»явився, в попередньому судовому засіданні проти позову заперечив, пояснив, що перевіркою достовірності відображення у звітності сум доходів, отриманих від здійснення діяльності, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб та на які нараховується єдиний внесок, встановлено, що на порушення ч.2 п.1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування», самозайнята особа ОСОБА_1 невірно визначила помісячно суми чистого оподатковуваного доходу, на який нараховується єдиний внесок, що призвело до заниження суми єдиного внеску за 2013 рік в розмірі 44476,45грн. Крім того, перевіркою встановлено порушення п.178.3 ст.178 Податкового кодексу України в результаті чого приватним нотаріусом занижено податок на доходи фізичних осіб за 2013 рік на суму 20965,34 грн. Причиною такого заниження стало завищення нотаріусом задекларованих витрат у перевіреному періоду на загальну суму 131478,00 грн., внаслідок неправомірного включення до складу витрат витрат, які не пов»язані із здійсненням незалежної професійної діяльності приватних нотаріусів, а саме витрат на капітальний ремонт.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задовленню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією у м.Сумах стосовно приватного нотаріуса ОСОБА_1 проведено документальну позапланову виїзну перевірку як платника податків, який проводить незалежну професійну діяльність з питань дотримання вимог податкового законодавсвта в частині сплати податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2013 року по 31.12.2013 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2013 року по 31.12.2013 року, про що складений акт перевірки № 506/18-19-17-03/2248202513/60 від 26 березня 2015 року. ( а.с. 18-27).

В ході перевірки податковим органом встановлено порушення абзацу 1 пункту 2 ч.1 ст.7, пункту 11 ст.8, пункту 2 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування», що полягало у заниженні єдиного соціального внеску за 2013 року на загальну суму 44476,45грн., та порушення п.178.3 ст.178 Податкового кодексу України в результаті чого приватним нотаріусом занижено податок на доходи фізичних осіб за 2013 рік на суму 20965,34 грн., внаслідок неправомірного включення до складу витрат витрат, які не пов»язані із здійсненням незалежної професійної діяльності приватних нотаріусів, а саме витрат на капітальний ремонт. За наслідками перевірки контролюючим органом прийняте податкове повідомлення-рішення № 0010751701/11210 від 07 квітня 2015 року про збільшення суми грошового зобов»язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 26206,67 грн., видана вимога про сплату недоїмки в розмірі 44476,45грн та винесено рішення № 0010741701/11213 від 07 квітня 2015року про застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого платником єдиного внеску в розмірі 4447,65 грн. ( а.с. 14,15,16).

Зі змісту акта перевірки вбачається, що донарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснено контролюючим органом у зв'язку з тим, що показник звітності приватного нотаріуса «сума чистого доходу за один місяць» не співпадає з фактичним показниками сум чистого доходу, наведеними у Книзі обліку доходів і витрат за відповідний місяць.

Суд не може погодитися з такими висновками податкового органу з огляду на таке.

Позивач з 01 липня 1996 року здійснює приватну нотаріальну діяльність ( а.с. 55,56), на обліку в Білопільському відділенні Сумської ОДПІ ДФС у Сумській області перебуває з 01 липня 1996 року.

В ході судового розгляду встановлено, що згідно договору - підряду від 01.04.2013, ТОВ «ГТМ» здійснило капітальний ремонт з переобладнання нежитлового приміщення для розміщення офісу по вул. Леваневського,2/52 в м. Суми. Роботи проводились з матеріалів підрядника. Вартість робіт згідно договору складає 137132,00 грн., згідно актів виконаних робіт та розрахункових документів сума склала 131478,00 грн., яка була включена позивачем до складу витрат в 2013 році. Оплата за надані послуги проведена в повному обсязі у безготівковій формі. Зазнчені обставини підтверджується копіями первинних документів бухгалтерського обліку ( а.с. 42-48), відображені в акті перевірки та не запречувалися відповідачем.

Відповідно до п.п.14.1.226 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Пунктом 178.3 ст.178 Податкового кодексу України встановлено, що оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.

Отже, при визначенні сукупного чистого доходу приватних нотаріусів необхідно враховувати витрати, які пов'язані з організацією такої діяльності та обумовлені вимогами Закону «Про нотаріат» та іншими нормативними актами, яки регулюють діяльність приватних нотаріусів.

Стаття 25 Закону України „Про нотаріат" визначає умови, яким має відповідати робоче місце (контора) приватного нотаріуса. Крім того, наказом Міністерства юстиції України від 23.03.2011 № 888/5 затверджене «Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності», яким встановлені обов»язкові вимоги щодо площі та якісних характеристик робочого місця нотаріуса.

10.06.2014 року зазначене приміщення було сертифіковане Головним управлінням юстиції у Сумській області, про що складений відповідний акт ( а.с.79).

Таким чином суд вважаєж, що капітальний ремонт приміщення здійснений позивачем з метою провадження незалежної професійної діяльності, тому віднесення витрат на проведення такого ремонту до витратної частини за 2013 рік є правомірним, відповідно податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню.

При цьому посилання податкового органу на узагальнюючу податкову консультацію як на єдину норму , яка не дає права позивачу включати до своїх витрат витрати на капітальний ремонт, суд вважає помилковим. Так, в узагальнюючій податковій консультації щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів), затвердженій наказом ДПС України №1185 від 24.12.2012 року, дійсно дано перелік витрат, які пов'язані з організацією нотаріальної діяльності та обумовлені вимогами Закону України "Про нотаріат", та який не містить витрат на проведення капітального ремонту. Однак, як зазначено у консультації, такий перелік лише доцільно (а не обов'язково) враховувати при визначенні сукупного чистого доходу приватних нотаріусів. Також перелік витрат, які пов'язані з організацією нотаріальної діяльності, наведено й Міністерством юстиції України та викладено, зокрема, в листі № 13.1-17/74 від 23.02.2012 року, який при цьому відрізняється від переліку, згідно наказу ДПС України №1185, і містить витрат на капітальний ремонт.

Стосовно недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, нарахованої відповідачем та застосування штрафних санкцій у зв»язку з цим, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску визначається Законом України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).

Згідно із ст. 9 Закону № 2464 обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Вказаною нормою встановлюються особливості сплати єдиного внеску для різних платників, перелік яких визначений у ст. 4 Закону № 2464. Відповідно до п. 5 ч. 1 зазначеної статті платниками єдиного внеску є особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме нотаріальною діяльністю, та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями.

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, зазначені у п. 5 ч. 1 ст. 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року. Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 ч. 1 ст. 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. Отже, приватні нотаріуси сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року. Звітним періодом для приватних нотаріусів визначено календарний рік.

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 01.11.2011 за №1014/18309 та діяла до 03.12.2013.

Пунктом 3.4. даного Порядку передбачено, що фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 01 травня року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.

Аналогічне положення міститься і у п. 3.4. Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України від 20.09.2013 № 1628/24160.

Судом встановлена, що позивачем, податкова звітність за 2013 рік сформована на підставі первинних бухгалтерських документів, відображених в Книзі обліку доходів та видатків. Тобто на підставі відповідних господарських операцій складена і подана до податкового органу належна податкова звітність за період, який перевірявся відповідачем ( а.с. 51-54).

Відповідно до пп. 2 п. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у п. 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та п. 5 ч. 1 ст. 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

На підставі ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» було видано:

постанову правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2, якою затверджено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (дана постанова діяла до 03.12.2013) (далі - Порядок № 22-2);

наказ Міністерства доходів та зборів від 09.09.2013 № 454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України від 20.09.2013 № 1628/24160 (далі - Порядок № 454).

Згідно пунктів 3.4. даних Порядків фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів доходів і зборів звіт один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з таблицею 3 Додатка № 5 до Порядку. В таблиці 3 в другій графі зазначається сума доходу, заявлена в податковій декларації.

Таким чином, сума доходу, з якої розраховується єдиний внесок в графі «усього» таблиці 3 Додатка № 5 до Порядку № 454 та Порядку № 22-2 має відповідати чистому доходу, заявленому в податковій декларації, яка подається фізичною особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, до органів доходів і зборів за результатами календарного року.

Законом України від 04.07.2013 № 406-УІІ було внесено зміни до Закону № 2464, відповідно до яких центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надає роз'яснення з питань застосування законодавства, про збір та ведення обліку єдиного внеску, а Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань взаємодіє в установленому законодавством порядку з центральним органом виконавчої влади.

На виконання вказаної норми Закону № 2464 було видано спільний лист Міністерства доходів та зборів України та Пенсійного фонду України від 27.12.2013 № 21052/5/99-99-17-03-01-16; № 36398/05.10, згідно з яким Міністерство доходів і зборів України та Пенсійний фонд України повідомляє, що консультації з питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, включаючи питання заповнення таблиць 5-9 Додатка 4, всіх таблиць Додатка 5, Додатка 6 та Додатка 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкові державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальникам звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/2416, надають органи Пенсійного фонду України.

Відповідно до роз'яснення Пенсійного фонду України «Опис формату звіту щодо суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування органами Пенсійного фонду України відповідно до Порядку, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 за № 1014/18309, враховуючи зміни постанови правління Пенсійного фонду № 18-1 від 23.06.2011, зміни постанови правління Пенсійного фонду № 24-1 від 10.12.2012» - особи, які забезпечують себе роботою самостійно, тобто займаються незалежною професійною діяльністю, формують та подають звіт згідно з таблицею 3 додатка № 5 до Порядку. У графі 2 таблиці 3 Додатка № 5 «Сума доходу, заявлена в податковій декларації» відображаються в розрізі місяців суми доходу (прибутку), отриманого від відповідної діяльності та задекларованого до органу податкової служби за результатами звітного року. При цьому слід зазначити, що у графі 3 таблиці 3 додатка № 5 зазначені особи самостійно визначають суму доходу у розрізі кожного місяця відповідного звітного року».

Поданий позивачем звіт з єдиного внеску за 2013 рік ( а.с. 49-50) заповнений з урахуванням вказаних вище вимог та відповідають приписам Закону № 2464.

Таким чином, на спростування позиції відповідача щодо правомірності його дій в частині застосування для розрахунку недоїмки п. 2 та п. 8 ст. 9 Закону № 2464, суд зазначає, що встановлений механізм визначення суми доходу, на яку нараховується єдиний внесок передбачав, що приватний нотаріус самостійно визначає таку суму доходу кожного місяця. При цьому загальна сума річного доходу, визначена у податковій звітності повинна співпадати із загальними річними показниками Книги обліку доходів і витрат.

У даному випадку, загальна сума річного доходу, визначена у податковій звітності співпадає з загальними річними показниками Книги обліку доходів і витрат, податковим органом жодних зауважень щодо встановленої обставини не висловлено.

В силу Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний соціальний внесок не відноситься до податків, так як Податковим кодексом України визначений виключний перелік податків та зборів.

Відповідно до положень цього Закону єдиний внесок це консолідований страховий внесок сплата якого є обов'язковою з метою забезпечення захисту, у випадках передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Тобто, основним завданням подачі звітів про сплату єдиного внеску є підтвердження страхового стажу та його безперервності, де страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Як вже було зазначено, ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначає базою нарахування єдиного внеску - суму доходу (прибутку) отриманого від нотаріальної діяльності, що підлягають обкладенням податком на доходи фізичних осіб. При цьому законодавець передбачає, що сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Отже, позивачем правильно, з дотриманням вимог чинного законодавства, сформовано зобов'язання із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За встановлених обставин, позовні вимоги про скасування вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню. Як наслідок, скасуванню підлягає і рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого платником єдиного внеску.

На підставі ч.1 ст. 94 КАС України на користь позивача належить стягнути за рахунок державного бюджету понесені ним витрати по сплаті судового збору в розмірі 182,70 грн.( а.с.3).

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області про скасування податкового повідомлення-рішення, вимоги про сплату боргу та рішення про застосування штрафних санкцій -задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області № 0010751701/11210 від 07 квітня 2015 року про збільшення приватному нотаріусу Сумського міського нотаріального округу ОСОБА_1 суми грошового зобов"язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 26206 ( двадцять шість тисяч двісті шість) грн. 67 коп.

Скасувати вимогу Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області від 07 квітня 2015 року № Ф-0010731701/11211 про сплату приватним нотаріусом Сумського міського нотаріального округу ОСОБА_1 недоїмки з єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування в сумі 44476 ( сорок чотири тисячі чотириста сімдесят шість) грн.45 коп.

Скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області від 07 квітня 2015 року № 0010741701/11213 про застосування до приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу ОСОБА_1 штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого платником єдиного внеску в розмірі 4447 ( чотири тисячі чотириста сорок сім) грн. 65 коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу ОСОБА_1 182,70 грн. в рахунок повернення судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Л.М. Опімах

Повний текст постанови складений 10 серпня 2015 року.

З оригіналом згідно

Суддя Л.М.Опімах