Постанова № 48537892, 07.09.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2011
Номер справи
2а-1670/6262/11
Номер документу
48537892
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2011 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/6262/11

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Удовіченка С.О.,

при секретарі Авдєєнко є.В.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області до Приватного вищого навчального закладу "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління" про стягнення штрафу, -

В С Т А Н О В И В:

22 липня 2011 року Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного вищого навчального закладу "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління" про стягнення штрафу в сумі 850,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що за відповідачем рахується заборгованість в сумі 850,00 грн., яка виникла у зв'язку з несплатою відповідачем суми штрафу визначеної постановою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області про накладення штрафу за порушення у сфері містобудування № К-15/2011 від 06.06.2011 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

Відповідач явку свого уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотань та заперечень суду не надав.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, вважає за необхідне зазначити наступне.

Судом встановлено, що Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області на вимогу від 10.03.2011 року № 56/11 та за участю Прокуратури м. Кременчука проведено перевірку житлового будинку для малих сімей з вбудованими приміщеннями по вул. Пролетарській, 29/35 м. Кременчук, який використовується Приватним вищим навчальним закладом "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління".

Перевіркою встановлено порушення відповідачем ст. 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а саме: експлуатацію та використання вказаного будинку без введення в експлуатацію у встановленому законом порядку, у зв'язку з чим позивачем було винесено припис № 29 від 28.03.2011 року, яким відповідачу надано строк для усунення виявленнях порушень до 13.05.2011 року.

19.05.2011 року позивачем складено протокол № 14 про правопорушення у сфері містобудування, яким зафіксовано невиконання Приватним вищим навчальним закладом "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління" вимог припису № 29 від 28.03.2011 року, з яким уповноважена особа відповідача ознайомлена особисто про що свідчить підпис в кінці протоколу.

За результатами розгляду вказаного протоколу Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області винесено постанову № К-15/2011 від 06.06.2011 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, якою на відповідача накладено штраф у розмірі 850,00 грн.

Вказана постанова надіслана на адресу відповідача поштою та 08.06.2011 року отримана його уповноваженою особою про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до пункту 8 статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється.

Підпунктом 7 пункту 4 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2006 року № 1434 та підпунктами 2, 3 Положення про Державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України (які були чинні на час проведення перевірки) встановлено, що Державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи. Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань має право проводити перевірки: відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням; своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, паспортів, сертифікатів та іншої документації; наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством випадках сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і конструкції; додержання встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Згідно з статтею 2 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, будівельних норм, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій. Начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники мають право накладати від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю штраф у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян /стаття 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування"/.

Відповідно до статті 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки. Разом з протоколом складається припис про усунення допущених порушень. У п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону. Штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Судом встановлено, що сума штрафу відповідачем в добровільному порядку не сплачена.

Враховуючи викладене позовні вимоги Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області про стягнення з Приватного вищого навчального закладу "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління" штрафу в розмірі 850,00 грн. є обґрунтованими, такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Приватного вищого навчального закладу "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління" (Код ЄДРПОУ 13951369) штраф в розмірі 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок) до державного бюджету р/р 31119106700008, одержувач: УДК м. Кременчука, ЄДРПОУ 34698778, банк одержувача: ГУДК України в Полтавській області, МФО 831019.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 12 вересня 2011 року.

СуддяС.О. Удовіченко