у.н. 415/4310/15-а
н.п. 2-а/415/59/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.08.15 р. м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд Луганської області в складі:
головуючого судді Фастовця В.М.,
при секретарі судового засідання Гавриленко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Лисичанську адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру виплаченої суми грошової допомоги, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просив стягнути з відповідача надміру перераховану суму щомісячної адресної допомоги 4830,43 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявилась, позов підтримала, справу просила розглядати в її відсутність, про що надала суду письмову заяву.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності не надходило.
В судовому засіданні досліджені докази: копія заяви про взяття на облік; копія заяви про призначення допомоги; копія відривного талону до довідки про взяття на облік; виписка з інформації про наявність транспортних засобів Центру ДАІ 4405 м. Лисичанськ; копія акту проведення перевірки; копія рішення про відшкодування надміру перерахованої допомоги; довідка про розмір надміру перерахованої допомоги.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення анти терористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 № 509, управлінням праці та соціального захисту населення взятий на облік ОСОБА_1, зареєстрований в Попаснянському районі, с. Катеринівка Луганської обл., якому видана довідка про взяття на облік від 06.02.2015 № 6854.
На підставі наданої заяви на сім'ю ОСОБА_1 була призначена грошова допомога відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення анти терористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 № 505.
За приписами п. 6 Порядку грошова допомога не призначається у разі, коли, у володінні сім'ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
В заяві про призначення грошової допомоги ОСОБА_1 вказав про наявність транспортного засобу ВАЗ 21063 1987 року випуску. В результаті проведеної перевірки достовірності інформації, наданої заявником для призначення допомоги, встановлено, що у володінні відповідача є наступні транспортні засоби: FORD FOKUS С 307 2008 року та ВАЗ 211540 2008 року. Акт проведення перевірки складений 18.05.2015 р. №461.
Таким чином, відповідач та члени його сім'ї не мали права на отримання грошової допомоги. Згідно з п.11 Порядку суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Розмір надміру перерахованої допомоги складає 4830,43 грн.
Відповідач був інформований про суму надміру перерахованої допомоги та про обовязок повернути кошти, однак добровільно кошти не повертає.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення з відповідача надмірно перерахованої суми щомісячної адресної допомоги 4830,43 грн.
На підставі ст.94 КАС України з відповідача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 182,7 грн.
На підставі викладеного, керуючись, ст. 104-106 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру виплаченої суми грошової допомогизадовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради надміру перераховану суму щомісячної адресної допомоги 4830 (чотири тисячі вісімсот тридцять) грн. 43 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп. за такими реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у м. Лисичанську Луганської області, код ОКПО отримувача 37800278, банк отримувача ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013, рахунок 31219206700051, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу Лисичанський міський суд Луганської області, код ЄДРПОУ 05381343.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Лисичанський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови з подачею копії апеляції до суду апеляційної інстанції.
Суддя: