Справа № 0541/5337/2012
Провадженя№ 3/0541/3263/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.2012 року м. Маріуполь
Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Дзюба М.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого директором приватного акціонерного товариства Українська промислово транспортна компанія, мешкає за адресою: м. Маріуполь, вул. Зелінського, б. 110, кв. 9
за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП
ВСТАНОВИЛА:
Як слід з протоколу про адміністративне правопорушення АА № 316406 від 28.08.2012 р. № 31, під час перевірки ПАТ Українська промислово транспортна компаніявстановлено, що ОСОБА_1, будучи директором ТОВ ПАТ Українська промислово транспортна компанія, завищив збитки від операцій з цінними паперами по декларації з податку на прибуток за І півріччя 2012 року. Підприємством визначений збиток у сумі 35385884 грн. замість 8846471грн., чим порушив п. 153.8 ст. 153, п. 3 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, про що складений акт від 10.08.2012 року № 179/15-113/32457275. Фактичне правопорушення встановлено 10.08.2012р.
Представник правопорушника ОСОБА_2, яка діє на підставі довіреності, в суді вину ОСОБА_1 заперечувала, посилаючись на письмові заперечення, в яких зазначила що ч.1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення порядку заповнення податкового обліку, а не звітності, а саме за відсутність встановленого законом податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку податкового обліку. У протоколі зазначено, що перевіркою встановлено порушення заповнення податкової звітності, а не порушення ведення податкового обліку, тому вважає що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення.
Суд, вислухавши пояснення представника правопорушника та дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Як слід з акту перевірки ДПІ, у порушення п. 153.8 ст. 153 п. 3 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового Кодексу України, підприємством неправомірно визначено збиток від операцій з векселями.
Пунктами 153.8-153.9 ст. 153 ПК України встановлений порядок оподаткування результатів господарської діяльності від операцій із цінними паперами. Особливістю таких операцій є ведення окремого обліку операцій із цінними паперами, тобто доходи та витрати від них визначаються окремо від обліку інших господарських операцій.
Відповідно до п. 4 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України операції з цінними паперами та деривативами, що придбані до набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу, відображаються в обліку при визначенні податку на прибуток підприємств за правилами, що діяли на момент придбання таких цінних паперів. Розділ ІІІ ПК України набув чинності 01.04.2011 року.
На момент придбання цінних паперів діяв Закон України Про оподаткування прибутку підприємств.
Відповідно до п.п. 7.6.1 п. 7.6 ст. 7 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств(який регулює оподаткування операцій з цінними паперами та деривативами) платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами і деривативами.
Якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, відємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого є виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному ст. 6 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств.
Також як вбачається з акту перевірки від 10.08.2012 року № 179/15-113/32457275 директором ПАТ Українська промислово транспортна компанія порушено порядок заповнення, а саме податкової звітності, а не податкового обліку.
Відповідно до розділу 2 тимчасового порядку надходження та компютерної обробки податкової звітності платників податку в електронному вигляді до органів ДПС України, затвердженого Наказом ДПА України від 26 листопада 2004 р. № 672, податкова звітність це сукупність звітних документів (декларацій, розрахунків, довідок, звітів, відомостей тощо), які подаються платниками податків до державних податкових органів у терміни, встановлені законодавством.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 9 Закону України Про систему оподаткуванняплатники податків (обовязкових платежів) зобовязані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).
Згідно ч. 2 ст. 3 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україніфінансові, податкові, статистичні та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
За ст. 1 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Українібухгалтерський облік - процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень.
Таким чином, ч. 1 ст. 1631 КУпАП передбачено відповідальність не за порушення порядку заповнення податкової звітності, а саме за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку податкового обліку. Як зазначено в протоколі перевіркою встановлено порушення заповнення податкової звітності, а не порушення ведення податкового обліку.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 не має складу правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1631 КУпАП, у звязку з чим провадження по справі підлягає закриттю на підставі ч.1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 247 п.1, 221, 280, 283, 284 КУпАП суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення, або опротестована прокурором у той же строк.
Суддя: Дзюба М. В.