Справа № 127/13301/14-а
Провадження № 2-а/127/564/14
У Х В А Л А
27.06.2014 р. м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Романчук Р. В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про зобов'язання вчинити дії.
Відповідно до п. 4, ч. ч. 1, 2, 3 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до п. п. 3, 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Однак, позовна заява подана з порушенням вимог ст. 106 КАС України, зокрема, як вбачається із тексту позовної заяви, в позовній заяві позивач не зазначає доказів, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зокрема щодо його призначення та звільнення роботи, щодо призначення йому пенсії.
Крім того, до позовної заяви не додано копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
При цьому суд зазначає, що посилання позивача на ч. 2 ст. 120 Цивільного процесуального кодексу України правового значення не мають, оскільки позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, тому в даному випадку слід керуватися нормами Кодексу адміністративного судочинства України.
До позовної заяви позивачем також не додано документ про сплату судового збору.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», на яку посилається позивач в позовній заяві, зазначено, що від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.
Як вбачається з адміністративного позову, позивач просить зобовязати відповідачів вчинити дії необхідні для проведення перерахунку пенсії, що не є позовом про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.
Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Отже, позивачу відповідно до вимог п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 73 грн. 08 коп.
Крім того, як вбачається з прохальної частини адміністративного позову позивач просить зобовязати відповідача ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повторно перерахувати йому пенсію і відшкодувати недоплату за період з 01.01.2008 року по дату набрання законної сили рішенням суду.
Суд зазначає, що відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Як вбачається з адміністративного позову, позивачем не зазначено в позові коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Обґрунтованого клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду позивач не надав. Дана обставина унеможливлює вирішення судом питання щодо того, чи подано даний позов в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України та позбавляє суд можливості вирішити питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі.
Крім того, як вбачається із адміністративного позову, позивач зазначає, що адміністративний позов він подає на службове підроблення (стаття 366 Кримінального кодексу України) фінансових працівників Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області.
Суд звертає увагу позивача, що згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Суд зазначає, що службове підроблення, відповідальність за що передбачена ст. 366 Кримінального кодексу України не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства, дане питання має вирішуватися відповідно до вимог кримінально процесуального законодавства України.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні зокрема адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи зокрема однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3, 5, 6 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Ухвали про залишення позовної заяви без руху або про повернення позовної заяви можуть бути оскаржені особою, яка подала позовну заяву. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного позивачу слід надати строк для усунення вказаних недоліків, а саме, у позовній заяві слід зазначити докази, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зокрема щодо призначення та звільнення роботи, щодо призначення пенсії, додати копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів, зазначити коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Також до позовної заяви слід додати документ, що підтверджує сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, що становить - 73 грн. 08 коп., які потрібно сплатити на рахунок: отримувач коштів УК у м. Вінниці (м. Вінниця) 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38054707, рахунок отримувача 31215206700002, банк одержувача: ГУДКСУ у Вінницькій області м. Вінниця МФО 802015, назва суду - Вінницький міський суд Вінницької області та надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про зобов'язання вчинити дії залишити без руху і надати заявнику строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
У разі невиконання вимог закону позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький міський суд Вінницької області відповідно до ст. 186 КАСУ. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя