Справа 127/975/14-к
Провадження 1-кс/127/364/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2014 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Чернюк І.В. розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФГ ГУ Міндоходів у Вінницькій області майора податкової міліції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, -
в с т а н о в и в:
Старший слідчий з ОВС СУ ФГ ГУ Міндоходів у Вінницькій області майор податкової міліції ОСОБА_1, 20.01.2014 року, звернулася до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії. Клопотання мотивовано тим, що дане кримінальне провадження відкрито за повідомленням Управління ПФУ в м. Вінниці за № 110/06-44-1/09 від 16.01.2014 року, згідно якого за ПП "Компанія "Володимирський масив" (код за ЄДРПОУ 34887094, адреса: м. Вінниця, вул. Соборна, 1), станом на 01.01.2013 встановлено порушення ст. 9 ч. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 246 від 08.07.2010, від сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму 271 615,48 грн. та єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 1667 437,52 грн., а всього на загальну суму 1 939 053 грн.
Згідно повідомлення Управління пенсійного фонду України в м. Вінниці за №3031/06-44-1/09 від 02.07.2013 за ПП "Компанія "Володимирський масив (код за ЄДРПОУ 34887094 адреса: м. Вінниця, вул. Соборна, 1) станом на 01.07.2013 існує заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму 202 900 грн. та єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування на суму 2 227 800 грн., а всього на загальну суму 2 430 700 грн.
Згідно Інструкції про призначення на проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.01.2013 встановлено порядок призначення та проведення економічних експертиз. Проте, виявлення фактів порушення вимог законодавства, що регламентують ведення бухгалтерського обліку при нарахуванні, обчисленні та сплаті внесків до Пенсійного фонду України передбачає повне та всебічне дослідження усіх сфер господарської діяльності ПП "Компанія "Володимирський масив" за період з 30.10.2012 по 01.07.2013, зокрема - встановлення відповідності вимогам законодавства кожної із господарських операцій здійснених у вказаний період, достовірність їх відображення у первинних документах, облікових регістрах і звітності, та відповідність зазначеного процесу вимогам нормативно-правових актів на кожному з етапів документування, систематизації й узагальнення облікової інформації. Зазначене встановлюється при проведенні ревізії.
Крім того, службовими особами ПП "Компанія "Володимирський масив" заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не ліквідовується, а зростає.
Враховуючи вищевикладене, з метою швидкого, повного та неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, передбаченого ст. 2121КК України, можливість сплати внесків має суттєве значення для підтвердження корисливого мотиву скоєння злочину та відповідно кваліфікації кримінального правопорушення, виникла необхідність у призначенні та проведенні позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ПП "Компанія "Володимирський масив". На підставі викладеного слідчий просить клопотання задовольнити.
Суд, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно ч. 2 п. 4 ст. 40 КПК України слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Згідно ст. 11 ч. 7 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під
час кримінального провадження.
Відповідно до ст. 11 ч. 8 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документ, які пятої та шостої цієї статті свідчить про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду інші відомості. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що є достатні підстави для проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ПП "Компанія "Володимирський масив", оскільки результати перевірки можуть бути використані як доказ у кримінальному проваджені.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 40 КПК України, ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні , -
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФГ ГУ Міндоходів у Вінницькій області майора податкової міліції ОСОБА_1 задовольнити.
Призначити по кримінальному провадженні № 42013010010000052 позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності ПП "Компанія "Володимирський масив" (код за ЄДРПОУ 34887094, адреса: м. Вінниця, вул. Соборна, 1) за період з 30.10.2012 року по 01.07.2013 рік, проведення якої доручити Державній фінансовій інспекції у Вінницькій області (м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7).
2. При проведенні ревізії перевірити та надати відповіді на наступні запитання:
- Скільки і які рахунки відкрито підприємством в установах банків, ретельно перевірити касу, касові і банківські операції, при необхідності звірити в установах банків їх виписки, окремі грошові й інші документи, які знаходяться на підприємстві, з такими ж документами в установах банків і переконатись у їх ідентичності і достовірності;
- Стан розрахунків (також і в спосіб зустрічних перевірок) за відпущену продукцію (надані послуги тощо), звернувши особливу увагу на дебіторську заборгованість з тривалим строком її утворення, по якій недостатньо вживалось заходів щодо погашення, а також на товари (продукцію), які тривалий час перебувають в дорозі, товари відвантажені, але не оплачені в строк, товари на відповідальному зберіганні, ретельно вивчити суми дебіторської заборгованості, по якій минули строки позову і суми якої списані на збитки, чи вживались заходи щодо стягнення цієї заборгованості;
- Правильність списання сировини на виготовлення продукції, у разі необхідності провести контрольний запуск сировини у виробництво за участю спеціалістів;
- Повноту оприбуткування виготовленої продукції, чи не виготовлялась продукція, прихована від обліку;
- Наявність договорів про матеріальну відповідальність з матеріально відповідальними особами;
- Дотримання діючих положень щодо проведення інвентаризацій готівки і матеріальних цінностей та регулювання інвентаризаційних різниць, якість проведених на підприємстві інвентаризацій, у разі необхідності - організувати проведення інвентаризації (повної чи по окремих найменуваннях) товарів, матеріалів, готової продукції тощо; чи не допускалось перекриття недостач у одних матеріально відповідальних осіб лишками у інших;
- Наявність заборгованості внаслідок недостач, розтрат і крадіжок, яка обліковується по бухгалтерському обліку підприємства, причини їх утворення, яких вживалося заходів по відшкодуванню цієї заборгованості;
- Дотримання діючого порядку видачі, використання і зберігання бланків довіреностей (доручень);
- Зовнішньоекономічну діяльність підприємства, обсяг експортних і імпортних операцій за відповідний період, у тому числі бартерних правильність застосування цін і тарифів при здійсненні цих операцій, своєчасність розрахунків по них, чи не допустило керівництво підприємства незаконного відкриття валютних рахунків за кордоном, утримання на них валюти, прихованої від обліку, а також - чи не вжито заходів щодо повернення з-за кордону сум валюти, яка тривалий час не повернута в Україну;
- Дотримання чинних нормативних актів щодо приватизації, особливу увагу при цьому необхідно звернути на правильність визначення вартості об'єкта приватизації, проведення індексації в процесі приватизації;
- Правильність застосування норм витрат сировини і матеріалів, а також норм їх витрат та втрат готової продукції при транспортуванні і зберіганні; правильність утворення і використання фондів; правильність віднесення витрат на виробництво, відображення фінансових результатів по обліку, стан розрахунків з бюджетом, правильність ведення і достовірність бухгалтерського обліку і фінансової звітності. При цьому стан бухгалтерського обліку слід перевіряти на всіх етапах ревізії, тобто при перевірці кожного без винятку питання ревізії, накопичувати і узагальнювати виявлені недоліки для ґрунтовного висвітлення їх у акті ревізії.
Зобов'язати Державну фінансову інспекцію у Вінницькій області провести вищевказану ревізію в термін протягом 15 робочих днів, починаючи з 31.01.2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя