ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 серпня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/5490/14
Категорія: 9.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Вовченко О. А.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого Танасогло Т.М.,
суддів Бойка А.В.,
ОСОБА_1,
при секретарі Щербак І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за апеляційними скаргами публічного акціонерного товариства «Одеський нафтопереробний завод», Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління Міндоходів на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 року у справі за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «Одеський нафтопереробний завод» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Одесі Міжрегіонального головного управління Міндоходів, Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, за участю прокуратури Одеської області, про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправним рішення, стягнення з Державного бюджету помилково сплачений податок на прибуток,
В С Т А Н О В И Л А :
У вересні 2014 року Публічне акціонерне товариство (далі ПАТ) «Одеський нафтопереробний завод» звернулося до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління (далі СДПІ з обслуговування ВП у м. Одесі МГУ) Міндоходів, Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області, правонаступником якої є Державна податкова інспекція у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби (ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС) в Одеській області, Головного управління Державної казначейської служби (далі ГУДКС) України в Одеській області, за участю прокуратури Одеської області, з урахування зміни позовних вимог, про визнання протиправною бездіяльність СДПІ по роботі з ВП у м. Одесі щодо ненадання висновку ГУДКС України в Одеській області про повернення з державного бюджету України позивачу помилково сплаченого податку на прибуток у розмірі 22 000 000 грн., про визнання протиправним рішення СДПІ по роботі з ВП у м. Одесі викладене у листі вх.№11423/10/20-227 від 03 липня 2013 року та скасування його; про визнання протиправною бездіяльність ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області щодо ненадання висновку ГУДКС України в Одеській області про повернення з державного бюджету України позивачу помилково сплаченого податку на прибуток у розмірі 22 000 000 грн., про зобовязання ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області видати ГУДКС України в Одеській області висновок про повернення позивачу з державного бюджету України помилково сплаченого податку на прибуток у розмірі 22 000 000 грн.; про стягнення з Державного бюджету України через ГУДКС України в Одеській області на користь позивача помилково.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 року провадження у справі в частині позовної вимоги про зобов'язання ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області видати ГУДКС України в Одеській області висновок про повернення позивачу з державного бюджету України помилково сплаченого податку на прибуток у розмірі 22 000 000 грн. - закрито.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 року адміністративний позов - задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність СДПІ по роботі з ВП у м. Одесі ДПС щодо не розгляду в установлені строки заяв позивача про повернення помилково зарахованих грошових коштів від 02 серпня 2010 року №51-11-5/4501 та від 05 листопада 2012 року №51-11-Б/2609. В іншій частині позовних вимог - відмовлено.
В апеляційних скаргах ПАТ «Одеський нафтопереробний завод», СДПІ з обслуговування ВП у м. Одесі МГУ Міндоходів ставиться питання про скасування постанови від 26 березня 2015 року в звязку з тим, що вона постановлена з порушенням норм матеріального права, а також що у звязку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційних скарг ПАТ «Одеський нафтопереробний завод», СДПІ з обслуговування ВП у м. Одесі МГУ Міндоходів, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення від 26 березня 2015 року в межах позовних вимог і доводів апеляційних скарг, судова колегія вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» зареєстроване в ЄДР 03 грудня 1993 року за №15561200000000978, за адресою: 65041, Одеська область, м. Одеса, вул. Шкодова гора, 1/1, з 27 березня 1991 року перебувало на обліку в СДПІ з ОВП у м. Одесі МНУМ.
ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» є правонаступником прав та обовязків ДП «Одеський державний нафтопереробний завод», ВАТ «Одеський нафтопереробний завод», ВАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод», ПАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод».
30 липня 2010 року платіжним дорученням №30, ПАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод» перерахував аванс по податку на прибуток за 1-е півріччя 2010 року в сумі 31 000 000 грн., отримувач - ГУ Держказначейства в Одеській області, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області м. Одеса на розрахунковий рахунок 31117009700002. Цього ж дня зазначені кошти проведено банком.
02 серпня 2010 року ПАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод» звертався до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі з заявою про перерахування на лицьову картку акцизного збору 31 000 000 грн.
05 листопада 2012 року позивач звернувся до ДПС з заявою про повернення помилково зарахованих грошових коштів в сумі 28 000 000 грн.
З 05 січня 2015 року позивач взятий на облік в ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем безпідставно не розглянуто в установлені строки заяви позивача про повернення помилково зарахованих грошових коштів від 02 серпня 2010 року №51-11-5/4501 та від 05 листопада 2012 року № 51-11-Б/2609, в іншій частині позовних вимог відмовлено за необґрунтованістю.
Судова колегія вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, Податкового кодексу України.
В апеляційній скарзі ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» вказується, що рішення суду першої інстанції є неправильним, оскільки СДПІ з обслуговування ВП у м. Одесі МГУ Міндоходів та ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області безпідставно не було надано висновку ГУДКС України в Одеській області щодо повернення з державного бюджету на користь позивача помилково сплаченого податку на прибуток у розмірі 22 000 000 грн., тому постанову суду першої інстанції необхідно скасувати, прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги повністю.
В апеляційній скарзі СДПІ з обслуговування ВП у м. Одесі МГУ Міндоходів вказується, що рішення суду першої інстанції є неправильним, оскільки апелянт звертався до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників приводу погодження повернення вищевказаних коштів позивачу апелянт звертався, однак відповіді не отримав. Крім того, не було отримано підпису начальника податкового органу, в якому підприємство знаходиться на обліку, який необхідний для повернення відповідних коштів позивачу. Тому постанову суду першої інстанції необхідно скасувати, прийняти нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.
Судова колегія не приймає до уваги ці доводи апелянтів, виходячи з наступного.
Відповідно пп.14.1.182 п.14.1 ст. 14 ПК України помилково сплачені грошові зобов'язання, це суми коштів, які на певну дату надійшли до відповідного бюджету від юридичних осіб (їх філій, відділень, інших відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи) або фізичних осіб (які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності або не мають такого статусу), що не є платниками таких грошових зобов'язань.
ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» є платником податку на прибуток підприємств, що підтверджується актами звірки розрахунків по податку на прибуток від 31 грудня 2010 року, від 02 листопада 2012 року (а.с.64,67).
Як вбачається з матеріалів справи, 30 липня 2010 року платіжним дорученням №30, ПАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод» перерахував аванс по податку на прибуток за 1-е півріччя 2010 року в сумі 31 000 000 грн., отримувач - ГУ Держказначейства в Одеській області, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області м. Одеса на розрахунковий рахунок 31117009700002. Цього ж дня зазначені кошти проведено банком.
Колегія суддів наголошує, що, в розумінні присів пп.14.1.182 п.14.1 ст. 14 ПК України, перерахування позивачем вищевказаного авансу сумі 31 000 000 грн. не є помилково сплаченими грошовими зобов'язаннями.
Згідно пп.14.1.115 п.14.1 ст. 14 ПК України надміру сплачені грошові зобов'язання, це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що сплачені позивачем згідно платіжного доручення №30 від 30 липня 2010 року кошти по податку на прибуток є надміру сплаченим грошовим зобов'язанням.
Статтею 43 ПК України передбачено, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та ст. 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків. Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно ч.2 ст. 45 Бюджетного кодексу України, визначено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
Згідно Порядку №974/1597/499 (чинним до 25 лютого 2014 року) повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених податковим законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом державної податкової служби на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п.5). Заява подається платником податку до органу державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку в довільній формі. Обов'язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені: на поточний рахунок платника податку в банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи державної податкової служби, незалежно від виду бюджету; готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку (п.6). Орган державної податкової служби на підставі даних особових рахунків платників готує висновок за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку, два примірники Реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, та три примірники Реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. Згідно із зазначеними реєстрами орган державної податкової служби України, відповідний місцевий фінансовий орган та орган Державного казначейства України проводять приймання-передавання висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань. За платежами, належними державному бюджету, орган державної податкової служби в строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує та передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному територіальному органу Державного казначейства України. За платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, орган державної податкової служби в строк не пізніше ніж за сім робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує та передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному місцевому фінансовому органу. Місцевий фінансовий орган у строк не пізніше ніж протягом двох робочих днів здійснює погодження отриманих висновків шляхом завірення підписом керівника місцевого фінансового органу, засвідченим печаткою, та повертає їх згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу державної податкової служби. Орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом, передає його згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, територіальному органу Державного казначейства України (п.7).
З матеріалів справи вбачається, що 02 серпня 2010 року ПАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод» звернулося з листом №51-11-5/4501 до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі, де зазначено, що позивачем платіжним дорученням №30 від 30 липня 2010 року помилково зараховані грошові кошти в сумі 31 000 000 грн., на код бюдж.кл. 11021000 «Податок на прибуток приватних підприємств» та просило вищевказану суму 31 000 000 грн., перерахувати на лицьову картку акцизного збору по коду бюдж.кл. 14021700 «Бензин моторний для автомобілів».
05 листопада 2012 року ПАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод» подало до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі ДПС заяву №51-11-Б/2609 про повернення помилково зарахованих грошових коштів в сумі 28 000 000 грн.
Однак, СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі та СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі ДПС не розглянули в установлені строки вказані заяви позивача, що є протиправною бездіяльністю.
В подальшому позивач, звертався з листами до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі ДПС: №5.1-11-5/242 від 30 січня 2013 року, №51-11-5/1462 від 06 червня 2013 року, №5.1-11-5/1662 від 03 липня 2013 року про надання пояснення, щодо стану розгляду заяви №5.1-11-5/2609 від 05 листопада 2012 року про повернення помилково зарахованих грошових зобовязань в сумі 28 000 000 грн.
03 липня 2013 року СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі ДПС за наслідком розгляду листа позивача від 06 червня 2013 року №51-11-5/1462 надало відповідь №11423/10/20-227, що згідно листа Окружної ДПС Центрального офісу з обслуговування ВПП ДПС від 30 липня 2012 року №6313/7/20-136, СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі ДПС 02 липня 2013 року було направлена інформація до Центрального офісу для погодження повернення надміру сплаченого податку на прибуток на розрахунковий рахунок платника у сумі 28 000 000 грн. по ПАТ «Одеський НПЗ та що після отримання відповіді буде розглянуте питання щодо підготовки документів на повернення до ГУ ДКС в Одеській області.
Слід зазначити, що позивач оскаржив рішення СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі ДПС, викладене у вищевказаному листі вх. №11423/10/20-227 від 03 липня 2013 року, посилаючись на протиправність його тексту відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України.
Виходячи з вищевказаного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні вказаної позовної вимоги, оскільки лист позивача від 06 червня 2013 року №51-11-5/1462, який був предметом розгляду в СДПІ та на який саме надавалась відповідь відповідачем листом №11423/10/20-227, не є в розумінні приписів ст. 43 ПК України заявою про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, так як є запитом про надання пояснень щодо стану розгляду заяви №5.1-11-5/2609 від 05 листопада 2012 року, а повідомлення позивача про направлення інформації до Центрального офісу для погодження повернення надміру сплаченого податку на прибуток, викладене у листі СДПІ №11423/10/20-227 від 03 липня 2013 року, не є рішенням відповідача в розумінні приписів ст. 43 ПК України.
Відповідно Порядку №882/1188 (чинний з 25 лютого 2014 року) повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом Міндоходів на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п.5). Обов'язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені: 1) на поточний рахунок платника податку в банку; 2) на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Міндоходів, незалежно від виду бюджету; 3) готівкою за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку; 4) готівкою з рахунків банків у разі відсутності у платника податків рахунку в банку; 5) поштовим переказом через підприємства поштового звязку; 6) для подальших розрахунків у якості авансових платежів (передоплати) або грошової застави: на небюджетний рахунок з обліку коштів забезпечення сплати майбутніх митних та інших платежів - рахунок 3734, відкритий на балансі Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві; банківський балансовий рахунок 2603, відкритий для органу Міндоходів у відповідному уповноваженому банку (у разі коли кошти авансових платежів (передоплати), доплати тощо вносилися готівкою) (п.6). Орган Міндоходів на підставі даних особових рахунків платників готує висновок за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку, два примірники Реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, та три примірники Реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи Міндоходів, місцеві фінансові органи, органи Казначейства проводять шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242. За платежами, належними державному бюджету, орган Міндоходів у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства. За платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, орган Міндоходів у строк не пізніше ніж за сім робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному місцевому фінансовому органу. Місцевий фінансовий орган у строк не пізніше ніж протягом двох робочих днів здійснює погодження отриманих висновків шляхом засвідчення підписом керівника місцевого фінансового органу, засвідченим печаткою, та повертає їх згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Міндоходів. Орган Міндоходів не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом, передає його згідно з Реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Казначейства (п.7).
З аналізу вищевказаних правових норм випливає, що помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання не підлягають поверненню платнику лише в декількох випадках, а саме: неподання платником податків заяви про таке повернення; наявності у платника податкового боргу; подання платником податків заяви про таке повернення після 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
З матеріалів справи вбачається, що 12 лютого 2015 року позивач подав до ДПІ у Суворовському районі м. Одеси заяву №5-11/141 про повернення помилково сплачених грошових зобовязань в сумі 22 000 000 грн.
Розглянувши листи позивача №5-11/141, №5-11/142 від 12 лютого 2015 року ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області надало відповідь, що заявлені кошти не підлягають поверненню.
Як вже зазначалося, сплачений аванс по податку на прибуток в розмірі 31 000 000 грн., не є помилково сплаченим грошовим зобовязанням, а є надміру сплаченим грошовим зобов'язанням.
Крім того, слід зазначити, що в судовому засіданні встановлено, що позивач не подавав до відповідачів заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань в розмірі 22 000 000 грн., тому, колегія суддів вважає, що правові підстави для вчинення відповідних дій зі сторони відповідачів відсутні.
Таким чином, враховуючи все вищевказане, судова колегія апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправною бездіяльності відповідачів відносно ненадання висновку ГУДКС України в Одеській області про повернення з державного бюджету України позивачу помилково сплаченого податку на прибуток у розмірі 22 000 000 грн.
Що стосується позовної вимоги про стягнення з Державного бюджету України через ГУ ДКС України в Одеській області на користь позивача надміру сплаченого до бюджету податку на прибуток у розмірі 22 000 000 грн., то колегія суддів вважає, що необхідно відмовити у її задоволенні, оскільки висновки від СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі та ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області про повернення з бюджету позивачу відповідних коштів до ГУ ДКС України в Одеській області не надходили, тому останнім не було порушено прав позивача щодо неповернення вищевказаних коштів.
Враховуючи все вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 195, 196; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційні скарги публічного акціонерного товариства «Одеський нафтопереробний завод», Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління Міндоходів залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня складання судового рішення в повному обсязі (після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції).
Головуючий: Т.М. Танасогло
Суддя: А.В. Бойко
Суддя: О.В. Яковлєв