Ухвала суду № 48449565, 06.08.2015, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2015
Номер справи
п/811/4372/14(2-ап/811/26/15)
Номер документу
48449565
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

06 серпня 2015 р. справа № П/811/4372/14(2-ап/811/26/15)

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Мельник В.В. перевіривши на відповідність нормам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України

на постанову: Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05 червня 2015 року у справі №П/811/4372/14, 2-ап/811/26/15

за позовом: ОСОБА_1

до: Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України

про: визнання нечинною, незаконною та скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 24.11.2014 року №ВП45631843,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05 червня 2015 року у справі №П/811/4372/14, 2-ап/811/26/15 адміністративний позов ОСОБА_1 (далі по тексту позивач) до Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (далі по тексту відповідач) задоволено. (колегія суддів: Жук Р.В., Нагібіна Г.П., Петренко О.С.) (а.с.81-82)

Відповідач, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05 червня 2015 року у справі №П/811/4372/14, 2-ап/811/26/15 та відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Крім того, Відповідач просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.

Вважаю, що апеляційна скарга Відповідача підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Закон України «Про судовий збір» визначає правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно ст.1 Закону України «Про судовий збір» під судовим збором розуміється збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

Ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого листа та примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України.

Предмет спору у даній адміністративній справі відмова у відкритті виконавчого провадження, таким чином, даний адміністративний позов є позовом немайнового характеру.

Згідно підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір ставки судового збору складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно пп. 2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» мінімальна заробітна плата на 01 січня 2015 року становила 1218 грн.

Таким чином, відповідно до пп. 2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», враховуючи, що адміністративний позов у справі №804/13465/14 є позовом немайнового характеру, розмір судового збору, який підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги, складає 36 гривень 54 копійки.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги Відповідача, судом апеляційної інстанції встановлено, що до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.

Разом з тим, Відповідачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по справі, мотивоване тим, що Департамент ДВС МЮУ позбавлено фінансової можливості виконати вимоги Закону, щодо сплати судових витрат та сплатити судовий збір, з огляду на те, що він є бюджетною установою та фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, розрахунково касове обслуговування якої відповідно до Бюджетного кодексу здійснюється Державною казначейською службою України, а законодавством передбачені стислі строки подачі апеляційних скарг на судові рішення у адміністративній справі.

Згідно статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Отже, імперативних приписів норми названих статей не містить.

Розглянувши заявлене клопотання про відстрочення сплати судового збору, вбачається неможливість його задоволення з огляду на те, що обставини фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору, встановленого законом. Аналогічну правову позицію висловив Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 13 січня 2015 року у справі №К/800/93/15.

Також необхідно звернути увагу на те, що правові засади справляння судового збору, платники, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір», який прийнято відповідним державним органом Верховною Радою України.

Отже, саме держава, яка є відповідальною за діяльність її органів ( субєктів владних повноважень), законодавчо визначає випадки, коли названі особи звільняються від сплати судового збору.

Як свідчить зміст названого закону, Відповідач у даному випадку повинен сплачувати судовий збір.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України діяльність державних органів повинна відповідати нормам Конституції та законам України, що виключає можливість вирішення судом питань щодо звільнення чи відстрочення органів держави від сплати судового збору.

Керуючись викладеним, вважаю, що апеляційна скарга Відповідача не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору.

Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Згідно ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин вважаю, що апеляційна скарга Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05 червня 2015 року у справі №П/811/4372/14, 2-ап/811/26/15 має бути залишена без руху з наданням Відповідачу строку до 04 вересня 2015 року для усунення недоліку апеляційної скарги.

Керуючись ст. ст. 108, 185, 186, 187, 189 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05 червня 2015 року у справі № П/811/4372/14, 2-ап/811/26/15 - залишити без руху.

Зобовязати Департамент Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України у строк до 04 вересня 2015 року усунути недолік апеляційної скарги, а саме:

- надати суду оригінал документа про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 36 гривень 54 копійок. Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області; Рахунок отримувача: 31217206781004; КБКД 22030001; Код з ЄДРПОУ: 37989274; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська; Код банку отримувача (МФО): 805012;

Копію ухвали направити заявнику для виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку ст. 212 КАС України.

Суддя В.В.Мельник