Cправа № 760/13738/15-п
№ 3-4168/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бурлака О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Управління Укртрансінспекції у м. Києві Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, про притягнення до адміністративної відповідальності посадову особу - генерального директора ТОВ «УКРРОС - ТРАНС»,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків: НОМЕР_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
15.07.2015 року головним спеціалістом відділу державного контролю та нагляду за безпекою залізничного транспорту Управління Укртрансінспекції у м. Києві Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Бобко І.А., було складено адміністративним протокол відносно посадової особи - генерального директора ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» ОСОБА_1, відповідно до якого 15.07.2015 року, близько 14 год. 00 хв., при перевірці ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» (код ЄДРПОУ 30056859, 02160, м. Київ, вул. Березнева, 10, кімната 310) виявлено здійснення виду господарської діяльності - перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним транспортом в частині надання послуг з перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом з порушенням умов ліцензування, а саме вимог п. 2.1, 2.2, 4.1, затверджених Наказом Міністерства Інфраструктури України від 28.05.2013 року №321 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 червня 2013 року за № 1017/23549, тобто ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» вчинено адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Генеральний директор ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» ОСОБА_1, який притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП, в судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать відповідні зворотні повідомлення відділення поштового зв'язку, які містяться в матеріалах справи.
29.07.2015 року через канцелярію суду від генерального директора ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» ОСОБА_1, який притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП, надійшли письмові пояснення, згідно яких останній вказав, що ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» вживаються всі необхідні заходи для усунення порушень, які зазначені в Акті перевірки дотримання суб'єктами господарювання у сфері залізничного транспорту вимог законодавства, норм і стандартів від 15.07.2015 року, що складений Управлінням Укртрансінспекції у м. Києві, зокрема ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» за результатами перевірки підготувало та направило до Управління Укртрансінспекції у м. Києві План-заходів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) Укртрансінспекцією. 20 липня 2015 року Управлянням Укртрансінспекції у м. Києві винесено Припис №27 про усунення порушень вимог законодавства, нормативно-правових актів та стандартів у сфері залізничного транспорту, виявлених під час здійснення планової перевірки ТОВ «УКРРОС - ТРАНС». Відповідно до зазначеного Припису, ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» має в термін до 01.10.2015 року усунути всі виявлені порушення під час перевірки.
Крім того, ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» відповідно до Плану-заходів, вчиняє інші необхідні дії та вживає заходи, щоб в термін до 01.10.2015 року виправити виявлені порушення.
Додатково зазначив, що ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» зобов'язується в майбутньому дотримуватись вимог чинного законодавства щодо порядку провадження господарської діяльності.
На підставі письмових пояснень генерального директора ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» ОСОБА_1 з доданими матеріалами, які надійшли через канцелярію суду, суд ухвалив проводити розгляд справи у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП, провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Відповідно до ст. 251 КУПАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно вимог п. 2.1, затверджених Наказом Міністерства Інфраструктури України від 28.05.2013 року №321 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 червня 2013 року за № 1017/23549, персонал суб'єкта господарювання повинен мати вiдповiдну квалiфiкацiю, а саме:
керiвник - освiтньо-квалiфiкацiйний рiвень магiстра за спецiальнiстю «Органiзацiя перевезень i управлiння на транспортi (за видами транспорту)» або спецiалiста за спецiальнiстю «Органiзацiя перевезень i управлiння на транспортi (за видами транспорту)» i стаж роботи за спецiальнiстю не менше трьох рокiв;
заступник керiвника та середнiй керiвний склад - освiтньо-квалiфiкацiйний рiвень спецiалiста за спецiальнiстю «Органiзацiя перевезень i управлiння на транспортi (за видами транспорту)» i стаж роботи за спецiальнiстю не менше трьох рокiв;
нижчий керiвний склад - освiтньо-квалiфiкацiйний рiвень спецiалiста за спецiальнiстю «Органiзацiя перевезень i управлiння на транспортi (за видами транспорту)»;
виробничий персонал - освiтньо-квалiфiкацiйний рiвень бакалавра за спецiальнiстю «Транспортнi технологiї (за видами транспорту)» або професiйно-технiчну освiту за спецiальнiстю, яка вiдповiдає його спецiалiзацiї при виконаннi обов'язкiв, пов'язаних з наданням послуг з перевезення пасажирiв, небезпечних вантажiв, багажу залiзничним транспортом.
Відповідно до п. 2.2 суб'єкт господарювання повинен забезпечити:
для персоналу суб'єкта господарювання - перiодичне пiдвищення квалiфiкацiї для своїх працiвникiв безпосередньо в роботодавця або в навчальних закладах, якi проводять навчання в галузi залiзничного транспорту, не рiдше одного разу на п'ять рокiв;
для персоналу суб'єкта господарювання, який надає послуги з перевезення небезпечних вантажiв, - спецiальне навчання працiвникiв суб'єктiв перевезення небезпечних вантажiв вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31 жовтня 2007 року № 1285 «Про затвердження Порядку проведення спецiального навчання працiвникiв суб'єктiв перевезення небезпечних вантажiв»;
для персоналу суб'єкта господарювання - пiдтвердження знань з питань охорони працi та протипожежної безпеки, а також нормативних документiв з безпеки руху поїздiв та маневрової роботи.
Згідно вимог п. 4.1 суб'єкт господарювання повинен мати: 1) нормативнi документи, згiдно з якими надаються послуги, що пов'язанi з перевезенням пасажирiв i небезпечних вантажiв залiзничним транспортом; вимоги до побудови, оформлення, погодження та прийняття, визначенi у:
ДСТУ 1.2-2003. Нацiональна стандартизацiя. Правила розроблення нацiональних нормативних документiв;
ДСТУ 1.3-2004. Нацiональна стандартизацiя. Правила побудови, викладання, оформлення, погодження, прийняття та позначання технiчних умов;
ДСТУ 1.5-2003. Нацiональна стандартизацiя. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змiсту нормативних документiв (ISO/IEC Directives, part 2, 2001, №EQ);
ДСТУ 1.6:2004. Нацiональна стандартизацiя. Правила реєстрацiї нормативних документiв;
ДСТУ 1.7-2001. Державна система стандартизацiї. Правила i методи прийняття та застосування мiжнародних i регiональних стандартiв (ISO/IEC Guide 21:1999, №EQ);
ДСТУ 1.11:2004. Нацiональна стандартизацiя. Правила проведення експертизи проектiв нацiональних нормативних документiв;
2) опис послуги, її обсягу, можливостi та строкiв її надання;
3) зазначену майбутню вартiсть;
4) iнструкцiї з експлуатацiї, якi оформленi та затвердженi в порядку, визначеному чинним законодавством, на засоби залiзничного транспорту й iншi супутнi механiзми та обладнання, за допомогою яких надаються послуги з перевезення пасажирiв, небезпечних вантажiв, багажу залiзничним транспортом;
5) механiзм виявлення вiдповiдальних за порушення регламентних технiчних умов надання послуг в разi виявлення невiдповiдностi встановленим вимогам до них, надходження претензiй вiд споживачiв i притягнення суб'єктiв господарювання до вiдповiдальностi за недостатню якiсть наданої послуги.
Відповідно до ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.
Тобто, суб'єктом адміністративної відповідальності за порушення порядку провадження господарської діяльності (ст. 164 КУпАП) в даному випадку має виступати суб'єкт господарської діяльності.
Відповідно до вимог ст. 252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи вищевикладене, суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що вина генерального директора ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, зокрема даними протоколу про адміністративне правопорушення /КВ № 000362 від 15.07.2015 року/ (а.с. 1) та даними акту перевірки дотримання суб'єктами господарювання у сфері залізничного транспорту вимог законодавства, норм і стандартів від 15.07.2015 року (а.с. 2-16), якими зафіксовано факт вчиненого генеральним директором ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Згідно ст. 33 КУпАП обираючи вид стягнення, суд враховує особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Таким чином, враховуючи викладене вище, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, надаючи оцінку всім зібраним доказам у їх сукупності, прихожу до висновку про наявність підстав для застосування до правопорушника адміністративного стягнення, та вважає за необхідне посадову особу - генерального директора ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави та визначити його в розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімум доходів громадян без конфіскації доходів, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 9, 33, ст. 40-1, ч. 1 ст. 164 КУпАП та на підставі ст.ст. 251, 252, 283, 284, 294 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Посадову особу - генерального директора ТОВ «УКРРОС - ТРАНС» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків: НОМЕР_1), визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 340 (триста сорок) гривень 00 копійок на користь держави, який необхідно сплатити на розрахунковий рахунок р/р 311 181 067 000 10, одержувач коштів УДК СУ у Солом'янському районі, реквізити рахунків по КБКД 210 811 00, код ЄДРПОУ 380 508 12, МФО 820 019, без конфіскації доходів, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків: НОМЕР_1) судовий збір в сумі 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки на користь держави, який необхідно сплатити на розрахунковий рахунок р/р 312 122 067 000 10, отримувач коштів УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код банку отримувача /МФО/: 820 019, код отримувача /код ЄДРПОУ/: 380 508 12, код класифікації доходів бюджету: 220 300 01, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя Солом'янського
районного суду м. Києва О.В. Бурлака