УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
___________
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
від "13" серпня 2015 р. Справа № 906/12/15
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Машевської О.П. ,
за участю секретаря судового засідання: Павліченко Н.М.
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явився
від відповідача: ОСОБА_1 - директор (спец. витяг з ЄДР від 06.01.15 р.)
від третьої особи: не з'явився
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом ОСОБА_2 міської ради (м.Житомир)
до ОСОБА_3 підприємства "Подік" (м. Житомир)
- за участю третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача ОСОБА_4 Держземагентства у Житомирському районі (м. Житомир)
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
Позивач ОСОБА_2 міська рада звернувся до господарського суду з позовом до відповідача ОСОБА_3 підприємства "Подік" про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 19.10.2005 року в частині пунктів 3 та 5, що визначають новий розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки та новий розмір річної орендної плати за користування нею.
Ухвалою від 06.01.15 р. судом порушено провадження у справі, вжито заходи по підготовці справи до розгляду відповідно до ст.ст. 64-65 ГПК України.
Ухвалою від 20.03.15р. господарський суд зупинив провадження у справі № 906/12/15 до вирішення адміністративного позову Корольовським районним судом м. Житомира про визнання незаконним рішення ОСОБА_2 міської ради від 24.01.13р. №498 "Про затвердження нових розмірів річної орендної плати та приведення договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення" в частині ОСОБА_3 підприємства "Подік" (м. Житомир) в адміністративній справі № 296/2767/15-а із прийняттям судового рішення та вступом останнього в законну силу.
03 липня 2015р. до господарського суду Житомирської області надійшло клопотання ОСОБА_3 підприємства "Подік" про поновлення провадження у справі №906/12/15 з посиланням на те, що постановою Корольовського районного суду від 07.05.2015р. визнано незаконним рішення ОСОБА_2 міської ради за №498 від 24.01.2013р. в частині затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,3491 га, що знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 3.
Ухвалою суду від 04.08.2015 поновлено провадження у справі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяв.
Представник відповідача проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву (а.с.53-55).
ВСТАНОВИВ:
19.10.2005 між ОСОБА_2 міською радою (орендодавець, позивач) та ОСОБА_3 підприємством "Подік" (орендар, відповідач) укладено Договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого, орендодавець на підставі рішення ОСОБА_2 міської ради від 29.09.2005 №553, надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для іншої промисловості за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 3 (а.с.9) ( далі - Договір оренди).
Відповідно до п. 2 Договору оренди передбачено, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,3491 га, в тому числі під будівлями та спорудами - 0, 1112 га, під проходами і проїздами та площадками - 0,2349 га.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить - 419821,66 грн.
Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі, розмір якої становить 6297,32 грн. в рік; обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції; орендна плата вноситься щомісячно, до п'ятнадцятого числа поточного місяця (п.п. 3,5,6,7 Договору оренди).
У відповідності до п. 8 Договору оренди, розмір орендної плати щорічно переглядається у разі:
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, в тому числі внаслідок інфляції;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
Строк дії Договору оренди - 25 років (п. 4 Договору оренди).
Договір оренди підписано від імені орендодавця - міським головою, від імені орендаря його керівником (директором), скріплений печатками сторін (а.с. 9 на звороті).
Даний Договір оренди зареєстровано в ОСОБА_2 регіональній філії Центру ДЗК за №040520900434 та посвідчено приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_5
Рішенням ОСОБА_2 міської ради №369 від 05.09.07р. "Про затвердження матеріалів коригування технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок міста Житомира" було затверджено матеріали коригування технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок міста Житомира (а.с.17).
На підставі матеріалів коригування технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок міста Житомира, рішенням ОСОБА_2 міської ради від 21.11.2007 №456 "Про введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки та приведення у відповідність діючих договорів оренди у місті Житомирі" було введено в дію нові розмірі плати за землю для юридичних та фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності та громадян міста з 01 січня 2008 року.
При цьому, в пункті 3 рішення було зобов'язано всіх орендарів в період з жовтня по грудень 2007 року зробити перерахунки розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки відповідно прийнятої нормативно-грошової оцінки земель міста Житомира (матеріалів коригування) та привести у відповідність розмір орендної плати та земельні ділянки згідно з чинним "Положенням про порядок встановлення розмірів та справляння орендної плати за земельні ділянки в м. Житомирі, які перебувають у державній або комунальній власності" з послідуючим внесенням змін в діючи договори оренди (а.с. 18).
Дані рішення ОСОБА_2 міської ради від 05.09.2007 №369 та від 21.11.2007 №456 є чинні, ніким не скасовані та не визнані недійсними. Однак , як встановлено в ході вирішення спору, відповідачем не виконані.
24.01.2013р. за №498 ОСОБА_2 міська рада прийняла рішення "Про затвердження нових розмірів річної орендної плати та приведення у відповідність договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення" , яким було затверджено нові розміри нормативної грошової оцінки та орендної плати за використання земельними ділянками на умовах оренди в м. Житомирі, зокрема, ПП "Подік" (договір оренди земельної ділянки площею 0, 3491 га, за адресою: майдан Смолянський, 3 від 01.11.05р. №040520900434). Нормативна грошова оцінка становить 1 407634,69грн. Орендна плата - 58064,93 грн. в рік. Коефіцієнт співвідношення орендної плати до земельного податку при цьому становить 4,125 (а.с. 13-14).
Листами від 22.02.2013 року за №15/1483 та від 05.08.2013 за №15/6283 ОСОБА_2 міська рада повідомила ПП "Подік" про встановлення нового розміру річної орендної плати за користування земельною ділянкою, та направила проект змін до договору оренди земельної ділянки з пропозицією направити на адресу орендодавця підписані зміни до договору для їх подальшої реєстрації (а. с. 11-13; 14).
Проте, відповідач пропозиції погодити внесення змін до договору оренди земельної ділянки в частині нормативної грошової оцінки землі та розміру орендної плати, залишив без задоволення .
Обґрунтовуючи позовну заяву позивач посилається на ст.ст.83, 96, 211 Земельного кодексу України, ст. ст. 611, 623 Цивільного кодексу України та зазначає, що рішенням ОСОБА_2 міської ради від 24.01.2013р. №498 затверджено нові розміри нормативної грошової оцінки та орендної плати за користування земельними ділянками на умовах оренди в м. Житомирі, зокрема, для ПП "Подік" не вживає дій стосовно виконання вимог рішення ОСОБА_2 міської ради №498 від 24.01.2013р. щодо приведення договору оренди земельної ділянки від 19.10.2005 у відповідність до вимог чинного законодавства.
За вказаних обставин, позивач звернувся до господарського суду Житомирської області з позовною заявою про внесення змін до договору оренди землі від 19.10.2005 р. за рішенням суду.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши подані сторонами докази на підтвердження своїх вимог та заперечень, на підставі ст.ст. 4-7, 43 ГПК України, господарський суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Відповідно до абзацу другого частини першої статті 15 цього Закону істотною умовою договору оренди землі є: орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України" від 02.12.2010 №2756-VI, який набрав чинності з дня набрання чинності Податковим кодексом України, до частини другої статті 21 Закону України "Про оренду землі" внесені зміни, в силу яких розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Згідно із підпунктом 14.1.147. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Згідно з пунктами 288.1., 288.4. статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Таким чином, з наведених вище положень Податкового кодексу України, Закону України "Про оренду землі" вбачається, що зазначені законодавчі акти не встановлюють конкретний розмір орендної плати за земельну ділянку, який має бути зазначений у договорі оренди. Податковий кодекс України передбачає лише порядок визначення орендної плати за землю та граничні розміри орендної плати. Також, договором оренди землі мають визначатись форма, умови внесення орендної плати, при цьому строки внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності повинні встановлюватись відповідно до Податкового кодексу України.
Окрім того, відповідно до підпункту 271.1.1 п.271.1 ст. 271, пунктів 288.4, 288.5 ст. 288 ПК України базою оподаткування є : нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про оцінку земель» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до ст.18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.
Згідно зі ст.23 Закону України «Про оцінку земель», технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
У відповідності до положень статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно з пунктом 34 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.
Частиною 1 статті 73 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Реалізовуючи виключні повноваження в земельних правовідносинах, ОСОБА_2 міська рада 24.-01.13р. прийняла рішення №498 "Про затвердження нових розмірів річної орендної плати та приведення у відповідність договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення" стосовно ОСОБА_3 підприємства "Подік".
Відповідно до частини 1 статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Окрім того, згідно ч.1 ст. 648 ЦК України зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
Оскільки нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати (постанови Верховного Суду України від 20.08.2013 та від 03.12.2013 по справі № 5009/3430/12), п.1.20 рішення ОСОБА_2 міської ради від 24.01.2013р. № 498 "Про затвердження нових розмірів річної орендної плати та приведення у відповідність договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення" стало підставою для міської ради розпочати процедуру внесення змін до договору оренди.
Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 188 ГК України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2002 року № 15-рп/2002 (справа про досудове врегулювання спорів) визначено, що положення ч. 2 ст. 124 Конституції України стосовно поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, необхідно розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Встановлення законом або договором досудового врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист.
Обрання певного засобу правового захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору, є правом, а не обов'язком особи, яка добровільно, виходячи з власних інтересів, його використовує.
Отже, надсилання відповідачу пропозицій про внесення змін до спірного договору оренди є виключно правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання позивачем вимог ч. 2 ст. 188 ГК України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору оренди земельної ділянки не позбавляє його права звернутися до суду з позовом до відповідача про зміну умов договору за наявності спору, тобто відсутності згоди на зміну умов договору
Разом з тим, під час вирішення спору щодо внесення змін у Договір оренди, відповідач звернувся з адміністративним позовом до Корольовського районного суду м. Житомира про визнання не чинним рішення ОСОБА_2 міської ради від 24.01.13р. № 498 "Про затвердження нових розмірів річної орендної плати та приведення договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення" в частині ПП "Подік".
Постановою Корольовського районного суду м. Житомира від 07.05.2015 скасовано рішення ОСОБА_2 міської ради №498 від 24.01.2013 в частині затвердження нормативно-грошової оцінки земельної ділянки площею 0,3491 га, що знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 3 (а.с.124-126).
Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.07.2015 постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 07.05.2015 скасовано в частині визнання незаконним рішення ОСОБА_2 міської ради №498 від 24.01.2013 щодо затвердження нормативно - грошової оцінки земельної ділянки площею 0,3491 га, що знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 3 .
Постановлено у вказаній частині нове рішення, яким п.1.20 рішення ОСОБА_2 міської ради №498 від 24.01.2013 щодо затвердження нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 3 визнано протиправним і скасовано (а.с.127-132).
Підставою визнання п.1.20 рішення ОСОБА_2 міської ради №498 від 24.01.2013 протиправним визнано порушення процедури прийняття зазначеного акта.
Відповідно до частини 1 пункту 2.19. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Оскільки рішення №498 від 24.01.2013р. в частині затвердження для ПП "Подік" нового розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,3491 га, що знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 3 (п.1.20) скасовано як протиправне, відтак з моменту прийняття воно, як нелегітимне, не може породжувати жодних правових наслідків, у тому числі - у вигляді внесення змін до договорів оренди в частині встановлення розміру нормативно-грошової оцінки землі, та, відповідно, розміру орендної плати.
Враховуючи вищевикладене позов не підлягає задоволенню із визначених у ньому підстав.
Водночас, як вже судом мотивовано, п.п. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271, пунктів 288.4., 288.5 ст.288 ПК України базою оподаткування визначає нормативну грошову оцінку земельних ділянок комунальної власності з урахуванням коефіцієнта індексації.
Величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року щороку розраховує Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів, відомості щодо якого не пізніше 15 січня поточного року доводяться до відома центрального органу державної податкової служби і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель (ст. 289 Податкового Кодексу України).
За наведених положень законодавства, визначена в установленому порядку нормативна грошова оцінка земельної ділянки може бути лише збільшена на визначений Центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, коефіцієнт індексації.
Державне агентство земельних ресурсів України на виконання пункту 289.3 статті 289 ПКУ листом від 10.01.2014 р. №12-28-0.22-95/2-14 інформувало Міністерство доходів і зборів України про те, що станом на 1 січня 2015 нормативну грошову оцінку земель за 2014 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,249. Коефіцієнт розраховано виходячи з індексу споживчих цін за 2014 рік 124,9% (відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України з врахуванням змін, внесених до пункту 289.2 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ).
Держземагентство також повідомляє, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік 1,703, 1997 рік 1,059, 1998 рік 1,006, 1999 рік 1,127, 2000 рік 1,182, 2001 рік 1,02, 2005 рік 1,035, 2007 рік 1,028, 2008 рік 1,152,2009 рік 1,059, 2010 рік 1,0, 2011 рік 1,0, 2012 рік 1,0, 2013 рік 1,0, 2014 рік 1,249. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997 (нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася).
Таким чином, станом на дату прийняття рішення у справі, єдиною підставою для коригування, визначеної у Договорі оренди нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,3491 га, що знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 3 в сумі 419821,66 грн. є коефіцієнт індексації, визначений Центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
При цьому , коригування визначеної у Договорі оренди нормативної грошової оцінки земельної ділянки на визначений коефіцієнт індексації відповідач зобов'язаний здійснити самостійно.
Окрім того, Вищий господарський суд України у постанові Пленуму від 29 травня 2013 року № 8 роз'яснив, що розмір орендної плати за землю може визначатися шляхом встановлення відсоткового відношення до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що відповідає чинному законодавству України, зокрема приписам ч. 1 ст. 15, ст. 21 Закону «Про оренду землі».
Законом від 27.03.14 р. № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» було внесено зміни до пп. 288.5.1 ПК, внаслідок яких з 01.04.14 р. річна орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності не може бути менше 3 % від їх нормативної грошової оцінки.
З 01 січня 2015р. плата за землю, яка справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, належить до місцевих податків, встановлення яких здійснюється органами місцевого самоврядування у порядку, визначеному Податковим кодексом України.
Пунктом 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України передбачено, що, зокрема, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Відповідно до п. 284.1 статті 284 ПК України передбачено, що органам місцевого самоврядування надано повноваження, зокрема, щодо встановлення ставок плати за землю, що сплачується на відповідній території.
Відповідно до ст. 288.4. ПК України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Згідно ст. 288.5. ПК України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
288.5.1. не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;
288.5.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Верховний Суд України в постанові від 20.11.2012р. у справі №28/5005/640/2012 (№3-53гс12) вказав, що встановлення ст.288 ПК України граничних розмірів річної орендної плати за земельну ділянку є підставою для приведення положень спірного договору оренди земельної ділянки у відповідність до вимог закону в частині визначення розміру орендної плати.
Одночасно Верховний Суд України в постанові від 02.12.2014р. у справі № 21-274а14 (№ в реєстрі 42010791) вказав, що оскільки законодавець визначив нижню граничну межу річної суми платежу по орендній платі за земельні ділянки комунальної власності будь-якої категорії земель не менше розміру 3 відсотків нормативної грошової оцінки, то незалежно від того, чи співпадає її розмір із визначеним у договорі, відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, установлених цим Кодексом.
При цьому, як зробив висновок Верховний Суд України, виходячи із принципу пріоритетності норм ПК над нормами інших актів у разі їх суперечності, який закріплений у пункті 5.2 статті 5 ПК, до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК України.
Вищевикладеним суд мотивує, що скасування в судовому порядку рішення ОСОБА_2 міської ради №498 від 24.01.2013р. щодо затвердження нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Смолянський, 3, як підстави внесення змін у п.п. 3 та 5 Договору оренди за цим позовом, не звільняє відповідача від обов'язку сплачувати річну суму платежу по орендній платі за земельну ділянку комунальної власності у розмірі не меншому 3 відсотків нормативної грошової оцінки, що визначена у п.3 Договору оренди , збільшеної на коефіцієнт індексації.
Відповідно до ст. 49 ГПК України витрати по оплаті судового збору, з огляду на відмову у задоволенні позовних вимог, покладаються судом на позивача.
Керуючись ст.ст. 4-3, 4-7, 33, 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. У позові відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 14.08.15р.
Суддя Машевська О.П.
Віддрукувати:
1- у справу;
2- позивачу (рек. з пов.)
3- відповідачу (простою)
4- ОСОБА_4 Держземагентства у Житомирському районі (10000, м. Житомир, вул. М. Бердичівська, 17-в) - рек. з пов.