Постанова № 48389357, 29.01.2015, Любомльський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
29.01.2015
Номер справи
163/82/15-п
Номер документу
48389357
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 163/82/15-п

Провадження № 3/163/65/15

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

29 січня 2015 року суддя Любомльського районного суду Павлусь О.С., розглянувши направлені ВДАІ (з обслуговування м. Любомль та району) матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, РНОКПП невідомий,

- за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

Інспектором з ОДР ВДАІ (з обслуговування м. Любомль та району) було складено протокол, про те, що ОСОБА_1 12.12.2014 року о 16 годині 20 хвилин, в селі Старовойтове Любомльського району Волинської області, керуючи автомобілем BMW 520, реєстраційний номер НОМЕР_1, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного спяніння.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов висновку про необхідність направлення зазначених матеріалів ВДАІ (з обслуговування м. Любомль та району) Любомльського РВ УМВС України у Волинській області для доопрацювання з наступних підстав.

Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 251 цього ж Кодексу, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються не тільки протоколом про адміністративне правопорушення а й поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її

виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до п. 4.2 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 26.02.2009 77, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; за наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення може бути підписаний також цими особами. У разі відмови порушника від підписання протоколу про адміністративне правопорушення в протоколі робиться запис про це, який засвідчується підписом свідків.

Крім того, відповідно до п. 5.4 вказаної Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від тестування, від проведення огляду в закладі охорони здоров'я посадова особа Державтоінспекції МВС в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду".

Ст. 265-2 КУпАП встановлений порядок тимчасового затримання транспортного засобу, коли є підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення передбачене зокрема ст. 130 КУпАП.

З огляду на викладене, на основі досліджених матеріалів справи, судом встановлено, що в порушення наведених норм - протокол про адміністративне правопорушення серії АП1 № 754700 від 12.12.2014 року не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також в ньому відсутній запис про те, що особа яка притягається до адміністративної відповідальності, відмовилася від підписання протоколу; зазначено лише один свідок, відомості про місце його проживання та підпис останнього також відсутні; до протоколу не приєднано пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також інформація чи затримувався транспортний засіб.

Зазначені недоліки, допущені при складанні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити розгляд адміністративної справи та прийняти по ній рішення, а тому при таких обставинах, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню на доопрацювання.

Керуючись ст.ст. 251, 283, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути начальнику ВДАІ (з обслуговування м. Любомль та району) для доопрацювання, яке слід провести до 10 лютого 2015 року.

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд.

Суддя Любомльського районного суду Павлусь О.С.