Постанова № 48387973, 06.08.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2015
Номер справи
804/7685/15
Номер документу
48387973
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2015 р. Справа № 804/7685/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МТ-ІНЖИНІРИНГ" до Державного реєстратора реєстраційної служби Криворізького міського управління Дніпропетровської області Каєнко Анастасії Володимирівни, до Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "МТ-ІНЖИНІРИНГ" до відповідача-1 Державного реєстратора реєстраційної служби Криворізького міського управління Дніпропетровської області Каєнко Анастасії Володимирівни, до відповідача-2 Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області в якому позивач просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Криворізької південної об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області від 19.12.2014 р. № 36 про анулювання реєстрації платника податків на додану вартість ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ»;

визнати протиправним та скасувати запис Державного реєстратора реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області Каєнко Анастасії Володимирівни в Єдиному державного реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 17.12.2014 р. №12271430008015204 «Внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МТ-ІНЖИНІРИНГ».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внесення запису від 17.12.2014р. №12271430008015204 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та винесення Рішення від 19.12.14 р. №36 про анулювання реєстрації платника податків на додану вартість є протиправними з тих підстав, що на момент вчинення вищевказаних дій інформація про юридичну особу ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ» була підтверджена в порядку передбаченому чинним законодавством.

Відповідач-1 надав заперечення в яких зазначив, що оскільки позивачем не підтверджено відомості про юридичну особу, державним реєстратором вчинено запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу - позивача, а відповідно в діях відповідача-1 відсутні порушення вимог чинного законодавства.

Відповідач-2 надав заперечення в яких зазначив, що відповідачем-1 вчинено запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу - позивача, на підставі якого винесено рішення від 19.12.2014 р. № 36 про анулювання реєстрації платника податків на додану вартість ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ», а тому в діях відповідача-1 відсутні порушення вимог чинного законодавства.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити, не заперечували щодо розгляду справи в порядку письмового провадження.

Представники відповідача-1 та відповідача-2 в судове засідання не з'явилися, просили розглянути справу без особистої участі.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, суд ухвалив розглянути справу без участі сторін відповідно до положень ст.128 КАС України в письмовому провадженні.

В подальшому, замінено Криворізьку південну об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на Криворізьку південну об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, колегія суддів приходить до наступних висновків.

На виконання листа ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 14.10.14 р. №12465/7/04-36-07-10-06, «Про вжиття заходів» з метою протидії та упередження втрат бюджету від незаконної діяльності в пріоритетних галузях господарювання, руйнування схем формування сумнівного податкового кредиту з ПДВ, встановлено, що за місцем реєстрації: Україна, 50050, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Дзержинський район, вул..Землячки, буд. 2, кв. (офіс) 412 посадові особи ТОВ "МТ-ІНЖИНІРИНГ" відсутні, відсутня зовнішня інформація щодо розташування офісу зазначеного платника у даному приміщені чи за вказаною адресою, відсутня можливість доступу до приміщення. З огляду на зазначене, посадовими особами відповідача-2 складено Акт перевірки відповідності юридичної адреси фактичному місцезнаходженню СПД від 16.10.2014 року №145/151, та запит на встановлення місцезнаходження платника податків від 16.10.2014р. №145 передано на адресу ОУ Криворізької південної ОДПІ 16.10.2014 р.

В подальшому, ОУ Криворізької південної ОДПІ складена Довідка про встановлення місцезнаходження платника податків від 21.10.2014 року №944/04-82-07, що за адресою Україна, 50050, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Дзержинський район, вул..Землячки, буд. 2, кв. (офіс) 412 ТОВ "МТ-ІНЖИНІРИНГ" не знаходиться.

Відповідачем-2 прийнято Рішення №18 від 22.10.2014 року про доцільність направлення держреєстратору повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за ф. № 18-ОПП, та сформовано повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 18-ОПП від 27.10.2014 року за № 45, та направлено до Відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції м. Кривого Рогу (листом від 27.10.2014 № 22590/10/18.5-25), в результаті чого платник перейшов в стан "9".

29.10.2014 р. відповідачем-1 отримано повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (форма №18-ОПП) від 27.10.2014 р № б/н державним реєстратором 31.10.2014 надруковано повідомлення керівництву ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ» (38788524) про необхідність підтвердження відомостей про юридичну особу, яке направлено на адресу підприємства рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, вихідний номер 20-10/8131 від 31.10.2014.

У повідомленні зазначено, що до 30.11.2014 року необхідно підтвердити відомості про юридичну особу ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ» (38788524).

17.12.2014 р. до державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції повернувся рекомендований лист з відміткою про те, що повертається «за спливом терміну зберігання».

17.12.2014 р. до Єдиного державного реєстру державним реєстратором було внесено запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ» (38788524).

17.12.2014 року від Відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції надійшла відомість за № 143 (Внесення iнформацiї щодо вiдсутностi юридичної особи за вказаною адресою № 12271430008015204), в результаті обробки 19.12.2015 року ТОВ "МТ-ІНЖИНІРИНГ" перейшов у стан "7".

На підставі вищевикладеного прийнято рішення щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "МТ-ІНЖИНІРИНГ" від 19.12.201 року № 36.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до підпункту "ж" пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України анулювання реєстрації особи як платника ПДВ відбувається у разі, якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про: відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання); відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Порядок внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу визначено статтею 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Відповідно до частини одинадцятої статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Частиною 12 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" встановлено, що у разі ненадходження в установлений частиною одинадцятою цієї статті строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору зазначеної реєстраційної картки.

У разі надходження (поштовим відправленням або в електронному вигляді в порядку взаємообміну) державному реєстратору від органу доходів і зборів повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

Відповідно до ч.14 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" у разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Так, відповідач-1 отримавши повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (форма №18-ОПП) від 27.10.2014 р № б/н, 31.10.2014 надруковано повідомлення керівництву ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ» (38788524) про необхідність підтвердження відомостей про юридичну особу, із зазначенням, що до 30.11.2014 року необхідно підтвердити відомості про юридичну особу ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ».

Відповідач-1 на підтвердження своєї позиції та правомірності своїх дій надано суду копію поштового конверту, який повернувся на адресу відповідача-1 17.12.2014 року, на якому вказано, що повернуто «за спливом терміну зберігання».

При цьому, відповідачем-1 не враховано, що після направлення повідомлення від 31.10.2014 року вихідний номер 20-10/8131, 18.11.2014 року позивачем підтверджено відомості про юридичну особу, про що державним реєстратором Сілівановою Маргаритою Ігорівною вчинено відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Таким чином, позивач фактично виконав вимоги законодавства щодо підтвердження відомостей про юридичну особу, а відповідно запис Державного реєстратора реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області Каєнко Анастасії Володимирівни в Єдиному державного реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 17.12.2014 р. №12271430008015204 «Внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МТ-ІНЖИНІРИНГ» є протиправним та підлягає скасуванню.

Крім цього, у відповідності до правової позиції Верховного Суду України, яка викладена у постанові від 15.04.2014 року по справі № 21-4а14, підрозділ органу ДПС надсилає повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (форма №18-ОПП) державному реєстратору для вжиття заходів, передбачених абзацом другим частини чотирнадцятої статті 19 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (далі - Закон № 755-IV), лише після здійснення передбачених Порядком обліку платників податків та Положенням про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків заходів для встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи.

Отже, судом під час розгляду справи підлягає дослідженню факт дотримання відповідачем-2 вимог Порядку обліку платників податків, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 року № 1588, та Положення про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків, яке затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 17.05.2010 року № 336.

У відповідності до пункту 12.2 та 12.4 розділу 12 Порядку обліку платників податків, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 року № 1588, при призначенні чи проведенні будь-якого виду перевірки платника податків чи при виконанні інших службових обов'язків працівниками контролюючих органів здійснюється або може здійснюватись перевірка місцезнаходження (місця проживання) платника податків. За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. Якщо встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням (місцем проживання), то проводиться робота із з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження, місця проживання) платника податків, відповідальних та пов'язаних осіб. Щодо кожного платника податків, стосовно якого виявлена відсутність його за місцезнаходженням (місцем проживання) та не з'ясоване його фактичне місцезнаходження (місце проживання), підрозділ контролюючого органу, який з'ясував зазначений факт, готує та передає підрозділам податкової міліції запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків за встановленою формою.

Судом під час розгляду справи встановлено, що відповідач-2 направив до підрозділів податкової міліції запит на становлення місцезнаходження (місця проживання) позивача від 16.10.2014 р. № 145, копія якого знаходиться у матеріалах справи.

У відповідності до пунктів 3.1 та 3.2 розділу 3 Положення про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків, яке затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 17.05.2010 року № 336, визначено які заходи структурні підрозділи органу ДПС повинні проводити, а саме: шляхом спілкування (телефон, пошта, факс, виїзд за місцезнаходженням тощо) із платником податків з'ясовує його фактичне місцезнаходження (місце проживання); за допомогою Єдиного банку даних платників податків встановлює місце проживання засновників і керівників платника податків та отримує інформацію стосовно інших платників податків, де зазначені особи є засновниками чи керівниками. У разі підтвердження відсутності платника податків за місцезнаходженням (місцем проживання) структурний підрозділ органу ДПС, який є ініціатором запиту, готує за відповідною формою запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків та направляє до підрозділу податкової міліції.

Дії працівників податкової міліції при отриманні запитів на встановлення місцезнаходження платника податків врегульовано у розділі 4 Положення про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків, яке затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 17.05.2010 року №336, у відповідності до якого у разі незнаходження за адресою платника податків необхідно:

якщо платник податків зареєстрований за адресою жилого приміщення (квартири), опитати власника такого приміщення (квартири) (за згодою) щодо місцезнаходження за вказаною адресою платника податків, а також місцезнаходження посадових осіб платника податків, та оформити відповідно такі заходи (пояснення або рапорт);

якщо платник податків зареєстрований за адресою приміщення, в якому розташовано виробництво, офіси тощо, необхідно опитати власника приміщення-орендодавця (за згодою) щодо оренди та місцезнаходження платника податків, вказаного у запиті (пояснення або рапорт).

У разі встановлення, що засновники та посадові особи не пов'язані з утворенням та господарською діяльністю платника податків, підрозділ податкової міліції готує та передає керівнику органу ДПС службову записку та матеріали відповідно до вимог п. 2.3.1 Порядку взаємодії структурних підрозділів органів державної податкової служби під час підготовки та супроводження справ у судах і ведення претензійно-позовної роботи, затвердженого наказом ДПА України від 22.02.2008 №106 "Про організацію роботи юридичних підрозділів в органах державної податкової служби".

За даними адресного бюро Міністерства внутрішніх справ України встановлюються місця реєстрації фізичних осіб та всіх посадових осіб, засновників платника податків (заходи оформити довідкою або рапортом).

За необхідності співробітник податкової міліції звертається із письмовим запитом до відповідного структурного підрозділу органів ДПС про отримання інформації щодо джерел доходів засновників і керівників платника податків.

За встановленими адресами здійснюються виїзди та опитуються засновники і керівники платника податків (за згодою) щодо фактичного місцезнаходження платника податків та документів фінансово-господарської діяльності (заходи оформити поясненням або рапортом).

У випадку реєстрації посадових осіб платника податків за межами області, оперативний працівник протягом п'яти робочих днів з часу отримання запиту готує та направляє до регіонального підрозділу податкової міліції запит про проведення опитування щодо створення та діяльності платника податків.

Проводяться інші заходи, які не суперечать чинному законодавству, з метою встановлення місцезнаходження платника податків.

Кожний проведений захід оформлюється документально (довідкою або рапортом).

Запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків вважається виконаним, якщо:

місцезнаходження платника податків встановлено, що підтверджено виходом на відповідну адресу та оформлено документально;

встановлено, що платник податків зареєстрований на осіб, які не пов'язані з утворенням та господарською діяльності платника податків, та вжито всіх заходів, передбачених п. 4.13 розділу IV Положення.

У разі вжиття заходів для визначення місцезнаходження та встановлення, що засновники і посадові особи не пов'язані з утворенням та господарською діяльністю платника податків, підрозділ податкової міліції:

службовою запискою повідомляє структурний підрозділу ДПС, який ініціював заходи, про встановлення ознак фіктивності платника податків;

ініціює зміну стану платника податків з "10" - запит на встановлення місцезнаходження (місце проживання) на "23" - місцезнаходження не встановлено або "32" - фактичну адресу не встановлено, юридична адреса масової реєстрації;

повідомляє структурний підрозділ органу ДПС який ініціював заходи про їх припинення щодо встановлення місцезнаходження платника податків та передає керівнику органу ДПС службову записку та матеріали відповідно до вимог п. 2.3.1 Порядку взаємодії структурних підрозділів органів державної податкової служби під час підготовки та супроводження справ у судах і ведення претензійно-позовної роботи, затвердженого наказом ДПА України від 22.02.2008 N 106 "Про організацію роботи юридичних підрозділів в органах державної податкової служби", із змінами;

матеріалів до юридичного підрозділу для проведення відповідної позовної роботи;

виконує доручення юридичного підрозділу та супроводжує матеріали у судах.

Судом під час розгляду справи не встановлено, що працівниками податкової міліції вжито всіх передбачених у розділі 4 Положення про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків, яке затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 17.05.2010 року № 336, заходів стосовно встановлення місцезнаходження платника податків - позивача, оскільки відповідачем не надано суду довідок або рапортів працівників податкової міліції, які б підтверджували вчинення відповідних заходів.

Працівниками податкової міліції здійснено лише виїзд за місцезнаходженням позивача, що підтверджується копією довідки від 21.10.2014 року.

Доказів щодо вжиття підрозділами податкової міліції належних та достатніх заходів на підтвердження відсутності платника податків за місцезнаходженням або виявлення підрозділами податкової міліції невідповідності фактичного місцезнаходження платника податків відомостям, які містяться в ЄДР, не було надано до суду, а тому податковий орган безпідставно направив до державного реєстратора повідомлення за формою № 18-ОПП для вжиття заходів, передбачених частиною восьмою статті 19 Закону № 755-IV

Крім того, позивачем надано копію договору оренди приміщення від 19.02.2014 року №14/412 (про оренду приміщення за адресою м.Кривий Ріг, вул.Землячки, буд. 2), платіжні доручення про сплату коштів за договором оренди приміщення від 19.02.2014 року №14/412, фотороздруківка на підтвердження свого місцезнаходження.

За вказаних обставин рішення Криворізької південної об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області від 19.12.2014 р. № 36 про анулювання реєстрації платника податків на додану вартість ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ» є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Криворізької південної об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області від 19.12.2014 р. № 36 про анулювання реєстрації платника податків на додану вартість ТОВ «МТ-ІНЖИНІРИНГ».

Визнати протиправним та скасувати запис Державного реєстратора реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області Каєнко Анастасії Володимирівни в Єдиному державного реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 17.12.2014 р. №12271430008015204 «Внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «МТ-ІНЖИНІРИНГ».

Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача судовий збір у розмірі 73,08 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Єфанова