УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 серпня 2015 року Справа № 803/2143/15
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Лозовський О.А., вивчивши позовну заяву Головного управління Держземагенства у Волинській області до Державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 про визнання неправомірними та скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Держземагенства у Волинській області звернулося в суд зі скаргою до Державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 про визнання неправомірними та скасування постанов від 05.08.2015 року ВП № 47654193 про накладення штрафу у розмірі 680 грн. та від 05.08.2015 року ВП № 47654193 про стягнення з боржника виконавчого збору у розмірі 2040 грн.
Відповідно до частини першої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Скарга подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України КАС України та містить такі недоліки.
Статтею 104 КАС України передбачено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Вимоги до позовної заяви встановлено статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини першої даної статті, у позовній заяві зазначається найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Проте, всупереч наведеним нормам дана заява подана позивачем у формі скарги, у якій зазначено статус учасників заявник (боржник); особа, дії якої оскаржують.
За правилами частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі Щокін проти України вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Оскільки позивач ставить вимогу про визнання неправомірними та скасування постанов від 05.08.2015 року ВП № 47654193 про накладення штрафу у розмірі 680 грн. та від 05.08.2015 року ВП № 47654193 про стягнення з боржника виконавчого збору у розмірі 2040 грн., тому вона є майновою і при поданні адміністративного позову позивачу слід сплатити судовий збір виходячи зі ставки судового збору для позовної вимоги майнового характеру.
Позивачем долучено квитанцію від 13.08.2015 року № 13 про сплату судового збору в сумі 146,16 грн. - в меншому розмірі, ніж це визначено чинним законодавством України.
Ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру встановлена у статті 4 Закону України Про судовий збір та становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Мінімальна заробітна плата на 2015 рік, встановлена Законом України Про державний бюджет України на 2015 рік, та становить 1218,00 грн.
При цьому, позивачу необхідно врахувати, що відповідно до частини третьої статті 4 Закону України Про судовий збір, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Отже, позивачу необхідно усунути даний недолік, а саме доплатити судовий збір у розмірі 36,54 грн. (182,70-146,16) та надати до суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо).
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за наступними реквізитами: отримувач коштів УДКС України у м. Луцьку Волинської області 22030001, код отримувача 38009628, банк отримувача ГУ ДКС України у Волинській області, код банку отримувача (МФО) 803014, рахунок отримувача 31218206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030001 "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), призначення платежу судовий збір, за позовом _ (найменування позивача), Волинський окружний адміністративний суд, код 35123898.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
В порушення вимог частини 3 статті 106 КАС України позивачем не додано копії позовної заяви (скарги) та копії всіх документів, що приєднуються до неї, для вручення їх відповідачу.
Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши строк, достатній для усунення недоліків, - до 28.08.2015 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки шляхом подання до суду належним чином оформленої позовної заяви у відповідності до вимог статей 104, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, разом з копіями позовної заяви та копіями всіх документів, що приєднуються, для вручення їх відповідачу, а також шляхом доплати судового збору у розмірі 36,54 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного доручення).
Керуючись статтями 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Головного управління Держземагенства у Волинській області до Державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 про визнання неправомірними та скасування постанов залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 28 серпня 2015 року.
Повідомити позивача, що у випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.А.Лозовський