Постанова № 48387396, 13.08.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2015
Номер справи
803/1826/15
Номер документу
48387396
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2015 року Справа № 803/1826/15

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі Волинської області до Фермерського господарства ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі Волинської області (далі УПФУ в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі, позивач) звернулось з адміністративним позовом до Фермерського господарства ОСОБА_1 (далі ФГ ОСОБА_1, відповідач) про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з травня по червень 2015 року в сумі 1563,16 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в порушення вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» ФГ ОСОБА_1 не відшкодувало (не покрило) УПФУ в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на підставі пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за період з травня по червень 2015 року в сумі 1563,16 грн. Просить стягнути з ФГ ОСОБА_1 на користь УПФУ в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі заборгованість за період з травня по червень 2015 року в сумі 1563,16 грн., яка виникла в результаті недотримання порядку відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

В судове засідання позивач свого представника не направив, подав клопотання про розгляд справи без участі представника УПФУ в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

В поданих письмових запереченнях на адміністративний позов відповідач позовні вимоги УПФУ в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі не визнав, зазначив, що з січня 2015 року після змін, внесених до податкового законодавства, якими виключено фіксований сільськогосподарський податок з переліку загальнообовязкових зборів та платежів, ФГ ОСОБА_1 фактично продовжує бути на фіксованому податку, тому не повинно нести обовязок по відшкодуванню позивачу витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Крім того, не визнає позовні вимоги про відшкодування пільгових пенсій, призначених на підставі пункту «ж» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки вважає, що по даній категорії працівників пенсія не повинна відшкодовуватись за рахунок господарства. Просив відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Відповідач в судове засідання свого представника не направив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.

Оскільки представники сторін в судове засідання не прибули, тому судовий розгляд справи здійснювався у відсутності представника позивача, представника відповідача на підставі наявних у ній доказів у порядку письмового провадження відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ФГ ОСОБА_1 зареєстроване як юридична особа 31.05.1993 року, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.18-19). Відповідач перебуває на обліку в УПФУ в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 1 Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обовязкове державне пенсійне страхування є субєкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх обєднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, обєднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи субєкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Статтею 2 Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» визначено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, обєктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Стаття 4 цього Закону визначає, що розмір збору по фактичних витратах на виплату та доставку пільгових пенсій становить 100% від обєкта оподаткування.

Судом встановлено, що за відповідачем рахується пенсіонер-пільговик ОСОБА_2, якій пенсія призначена і виплачується відповідно до пункту «ж» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (а.с.8), протоколом про призначення пенсії (а.с.9), відповідними записами в трудовій книжці пенсіонера-пільговика (а.с.11).

У відповідності до частини другої розділу XV Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:

1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, пільгові пенсії призначаються відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Згідно з пунктом 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за №64/8663, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок та установлено, що його платники є платниками єдиного податку четвертої групи. Чинним законодавством не передбачено виключень щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, для платників єдиного податку. Відповідно, з 01 січня 2015 року у вказаної категорії платників, в тому числі і у відповідача, виникає обовязок відшкодування пільгових пенсій.

Як вбачається з матеріалів справи, УПФУ в м.Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі надсилався відповідачу 18.05.2015 року за №1622/03-29 (а.с.7) розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з травня 2015 року (а.с.8-9), який був вручений ФГ ОСОБА_1 28.05.2015 року (а.с.6). Даний розрахунок є узгодженим і обовязковими для виконання.

Судом встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за період з травня по червень 2015 року в сумі 1563,16 грн., про що свідчать розрахунок боргу (ціни позову) (а.с.4), картка особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (а.с.5), розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (а.с.8). Доказів добровільної сплати заборгованості відповідачем суду не надано.

Суд не бере до уваги заперечення відповідача на адміністративний позов стосовно звільнення ФГ ОСОБА_1 від обовязку відшкодовувати фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, оскільки такі заперечення не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства.

З врахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з ФГ ОСОБА_1 заборгованості в сумі 1563,16 грн. підлягають до задоволення в повному обємі.

Керуючись статтями 11, 17, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Фермерського господарства ОСОБА_1 (44743, Волинська область, Володимир-Волинський район, село Ласків, код ЄДРПОУ 21732894) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі Волинської області (44700, Волинська область, місто Володимир-Волинський, вулиця Соборна, 1, код ЄДРПОУ 37602528) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з травня по червень 2015 року в сумі 1563,16 грн. (одна тисяча пятсот шістдесят три грн.16 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

ОСОБА_3Плахтій