ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" березня 2011 р. Справа № 2a-446/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Коломияінбуд»про стягнення штрафних санкцій в сумі 5 100,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
07.02.2011 року Івано-Франківське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондовому ринку (далі - позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Коломияінбуд»(далі - відповідач) про стягнення штрафних санкцій в сумі 5100,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем вчинене порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23.02.2006 року та п.1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 року за № 97/13364 в частині не опублікування у офіційному друкованому виданні, нерозміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та неподання до територіального управління регулярної річної інформації за 2009 рік.
Відповідно до ч.3 ст183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Згідно із п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Судом 07.02.2011 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документів направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову.
22.02.2011 року надіслані документи повернулися до суду з відміткою Укрпошти «за закінченням терміну зберігання». Згідно правил ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повідомлений належним чином про розгляд справи в порядку скороченого провадження. Заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходили.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі –прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Коломияінбуд»у відповідності до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»є емітентом.
Приписами ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»емітент зобов’язаний подавати регулярну інформацію про емітента Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Приписами ч. 4 цієї статті встановлено, що річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Частиною 5 даного Закону передбачено, що звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року.
У відповідності до ч. 6 ст. 40 зазначеного Закону строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 р. за №97/13364, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що відповідачем не подано до територіального управління Комісії регулярну інформацію за 2009 рік, не розміщено її в загальнодоступній інформаційній базі Комісії та не опубліковано в офіційному друкованому виданні, чим порушено вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та вимог п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.
Також судом було встановлено, що по факту зазначеного правопорушення та наявності вини юридичної особи, позивачем було складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів за №№ 100-ІФ, 101-ІФ, 102-ІФ від 26.08.2010 року, на підставі яких начальником управління Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, згідно ст.9, п.5,6 та 7 ч.1 ст. 11 та ст.12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 11.12.2007 року №2272, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 12.02.2008 року за №120/14811, за не розкриття регулярної річної інформації на фондовому ринку за 2009 рік прийнято постанови від 07.09.2010 року, а саме: за не подання до територіального управління інформації постанову за №94-ІФ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700,00 гривень; за не опублікування в офіційному виданні постанову за №95-ІФ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700,00 гривень; за нерозміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії постанову за №96-ІФ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700,00 гривень. Загальна сума штрафних санкцій, накладених на відповідача за не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік, становить 5 100,00 гривень.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не було прийнято міри щодо оскарження зазначених постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, отже дані постанови є чинними та такими, що відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідно до п. 8 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб санкції, зокрема, за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Комісії або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів в розмірі від тисячі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідачем не надано суду доказів оскарження даної постанови, що свідчить про визнання вини при здійсненні відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів та правомірності прийнятих постанов, які на момент судового розгляду справи є чинними.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не надано суду доказів сплати штрафів в загальній сумі 5100,00 гривень. Крім того відповідачем не спростовано факт допущення ним вищезазначених порушень.
Згідно ч. 6 ст. 11 вищезазначеного Закону штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Виходячи з системного аналізу законодавства на ринку цінних паперів, дослідивши та оцінивши докази по справі, суд вважає, що прийняті позивачем постанови є правомірними, а загальна сума застосованої санкції у вигляді штрафу в розмірі 5100,00 гривень підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КАС України, постанови прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.183-2, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Коломияінбуд», вул.Шарлая, 21, м.Коломия, код ЄДРПОУ 13643975 на користь Державного бюджету України штрафні санкції в розмірі 5100,00 гривень
Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення.
Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарження не підлягає.
Суддя: Кафарський В.В.