ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" лютого 2011 р. Справа № 2a-195/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в Галицькому районі до приватного підприємства «Хосен»про стягнення податкового боргу за рахунок активів боржника в сумі 44 328,42 грн.
ВСТАНОВИВ:
14.01.2011 року державна податкова інспекція у Галицькому районі (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Хосен» (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків в сумі 44 328,42 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі сплачено узгоджені суми податкових зобовязань, що призвело до виникнення податкового боргу, а саме: з податку на прибуток - розмір штрафних санкцій 340,00 грн., з податку на додану вартість - розмір штрафних санкцій 532,10 грн., з податку з доходів фізичних осіб сума податкового зобовязання 14 485,44 грн. та розмір штрафних санкцій 28 970,88 грн. Загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом становить 44 328,42 грн.
Відповідно до ч.3 ст183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Згідно із п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Судом 17.01.2011 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документів направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову.
25.01.2011 року надіслані документи повернулися до суду з відміткою Укрпошти «за закінченням терміну зберігання». Згідно правил ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повідомлений належним чином про розгляд справи в порядку скороченого провадження. Заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходили.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України Про систему оподаткування визначені види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 вказаного Закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановленому законом терміни.
Відповідно до п. 1.2. ст. 1 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, зі змінами та доповненнями, податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Підпунктом 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 вищевказаного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 17.1 ст. 17 штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених даною статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадках, коли платник податків самостійно виявляє факт заниження податкового зобовязання попередніх податкових періодів, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Згідно п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 вказаного Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених даним Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф у розмірах, залежних від терміну затримки сплати такого зобовязання.
Відповідно до пп.5.2.1 вказаного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Судом встановлено, що приватне підприємство «Хосен» перебуває на обліку в ДПІ в Галицькому районі як субєкт господарювання, що підтверджується копією довідки за №102/29-011 від 31.12.2010 року та є платником всіх видів податків та загальнообовязкових зборів та платежів на території Галицького району.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач в порушення вимог Закону України «Про систему оподаткування», Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", допустив заборгованість по сплаті узгоджених сум податкових зобовязань, а саме:
по податку на прибуток загальна сума боргу 340,00грн.: сума штрафних санкцій 340,00грн., що підтверджується копією корінця податкового повідомлення-рішення за №000075150/0/4209/10/15 від 16.08.2010 року, винесеного на підставі акта перевірки за №1098/1510/31574951 від 16.08.2010 року, та врученого відповідачу особисто, про що свідчить його підпис на корінці повідомлення-рішення.
по податку на додану вартість загальна сума боргу становить 532,10 грн.: сума штрафних санкцій 532,10 грн., що підтверджується копією корінця податкового повідомлення-рішення за №0000871502/0/10/5260 від 10.11.2010 року, винесеного на підставі акта перевірки за №2167/1502/31574951 від 10.11.2010 року; копіями корінців податкових повідомлень-рішень за №0000901502/0/10/5372 від 24.11.2010 року та за №0000891502/0/10/5372 від 24.11.2010 року винесених на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», дані рішення вручені відповідачу, про що свідчить його підпис на корінцях повідомлень рішень.
по податку з доходів фізичних осіб загальна сума боргу 43 456,32грн.: сума податкового зобовязання 14 458,44грн., сума штрафних санкцій 28 970,88грн., що підтверджується копією корінця податкового повідомлення-рішення за №0017691700/0 від 23.11.2010 року, винесеного на підставі акта перевірки за №2120/1700/31574951 від 29.10.2010. Дане рішення відправлене відповідачу поштою, про що свідчить підпис представника відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Відповідно до п.п.3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні п.п.1.7 ст.1 вказаного Закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7. ст.1 Закону).
Податкове зобовязання це зобовязання платників податків сплатити до бюджетів та держаних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені Законом України Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" або іншими законами України (ст. 1 Закону).
Податковий борг податкове зобовязання з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням, списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заявлена до стягнення сума заборгованості є узгодженою та являється податковим боргом відповідача перед бюджетом. Вказана обставина підтверджується наявними в матеріалах справи копіями корінців податкових повідомлень-рішень, довідкою про стан розрахунків.
Доказів повного чи часткового погашення суми податкового боргу, відповідачем на адресу суду не направлялось. А тому, враховуючи все вищенаведене суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КАС України, постанови прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.183-2, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Хосен» на користь Державного бюджету суму податкового боргу в розмірі 44 328(сорок чотири тисячі триста двадцять вісім)грн. 42 коп. за рахунок активів.
Звернути постанову до негайного виконання.
Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення.
Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарження не підлягає.
Суддя:(підпис)ОСОБА_1