справа № 2а-2075/10/0770
рядок статзвіту 6.19
код - 08
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2010 року 15 год. 15 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1,
за участю сторін:
представник позивача Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку ОСОБА_2;
представник відповідача відкритого акціонерного товариства "Хустська реалбаза" повторно не з'явився;
прокурор не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду позовну заяву прокурора міста Ужгорода Закарпатської області в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Хустська реалбаза" про стягнення штрафу в розмірі 1020 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 14 вересня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 17 вересня 2010 року.
Прокурор міста Ужгорода Закарпатської області в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства "Хустська реалбаза", якою просить стягнути з відкритого акціонерного товариства "Хустська реалбаза" 1020 грн. штрафу на користь держави.
Позовні вимоги мотивує тим, що прокуратура міста Ужгорода звертається за захистом інтересів держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, яка відповідно до указу президента України від 12.06.95 № 446 «Про державну комісію з цінних паперів та фондового ринку»є центральним органом державної виконавчої влади, підпорядкованим Президентові України. Закарпатське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - є складовою частинною Комісії, діє на підставі затвердженого у встановленому порядку Положення від 16 серпня 1999 року, наділене правом юридичної особи та здійснює державну політику у сфері діяльності на ринку цінних паперів в області. Згідно покладених на нього обов'язків також контролює дотримання у регіоні законодавства, що врегульовує відносини на ринку цінних паперів.
22 липня 2009 року уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, ОСОБА_3, виявлено наступні порушення в ВАТ «Хустська реалбаза»:
порушено вимоги п. 1 глави 7 розділу 5 «Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів»в частині обов'язку товариства опублікувати річну інформацію за 2008 рік у офіційному друкованому виданні; порушено вимоги п. 1 глави 7 розділу 5 «Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів»в частині обов'язку товариства подати до територіального управління Комісії річну інформацію за 2008 рік; порушено вимоги п. 1 глави 7 розділу 5 «Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів»в частині не розміщення у встановлені законодавством терміни в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії річну інформацію за 2008 рік. Про що було складено акти № 148/09-ЗК, № 149/09-ЗК, № 150/09-ЗК про правопорушення на ринку цінних паперів.
Крім того, за вказані порушення, Закарпатським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесені постанови від 28 вересня 2009 року за № 168/09-ЗК, № 169/09-ЗК та за № 170/09-ЗК про накладання штрафу на загальну суму 1020 грн., який підлягає обов'язковій сплаті. На даний час штраф за правопорушення на ринку цінних паперів до бюджету не сплачено.
Допущені відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів порушують конституційні вимоги щодо чіткого і неухильного дотримання всіма суб'єктами суспільного життя Конституції та законодавства України, негативно позначаються на поповненні державного бюджету, тобто завдають істотної шкоди державним інтересам, представництво яких відповідно до ч. 2 ст. 121 Конституції України покладено на органи прокуратури. А тому прокурор просить позовні вимоги задовольнити.
Під час судового розгляду даної справи представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з мотивів, що наведені в позовній заяві.
В судові засідання, що проходили 12 липня 2010 року та 14 вересня 2010 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с.а.с. 30, 31, 73, 74).
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 18 серпня 2009 року, місцезнаходженням відкритого акціонерного товариства "Хустська реалбаза" є: 90400, Закарпатська область, місто Хуст, вулиця Івана Франка, будинок 185, ідентифікаційний код 05583785 (а.с. 21).
Згідно листа позивача № 01-21/984/07 від 06 липня 2009 року, відкритому акціонерному товариству "Хустська реалбаза" надіслано копії Постанов про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 26).
Згідно листа позивача № 01-21/1173/07 від 23 липня 2009 року відкритому акціонерному товариству "Хустська реалбаза" позивачем надіслано копії Актів про правопорушення на ринку цінних паперів та Постанов про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 23).
Згідно листа державної податкової адміністрації у Закарпатській області № 1689/10/15-110 від 08 вересня 2009 року про надання інформації, відкрите акціонерне товариство "Хустська реалбаза" є діючим платником податків (а.с.20).
Згідно Постанови Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 168/09-ЗК від 28 вересня 2009 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, за не опублікування річної інформації за 2008 рік в офіційному друкованому виданні на ВАТ "Хустська реалбаза" накладено штраф урозмірі 340,00 грн. (а.с. 18).
Згідно Постанови Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 169/09-ЗК від 28 вересня 2009 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на ВАТ "Хустська реалбаза" накладено штраф урозмірі 340,00 грн. (а.с. 5).
Згідно Постанови Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 170/09-ЗК від 28 вересня 2009 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, за неподання інформації та за подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на ВАТ "Хустська реалбаза" накладено штраф урозмірі 340,00 грн. (а.с. 11).
Згідно листа № 01-21/1584/07 від 28 вересня 2009 року, на адресу відкритого акціонерного товариства "Хустська реалбаза" було надіслано вищезгадані Постанови про накладення санкції про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 17).
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 12 Закону України № 448/96-ВР штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.
Відповідно до розділу 2 «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», що затверджені наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09 січня 1997 року N 2 «Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій»- уповноваженими особами, які розглядають справи про правопорушення є: Голова Комісії; члени Комісії; начальники територіальних органів Комісії; працівники центрального апарату Комісії за письмовим дорученням Голови або членів Комісії; працівники територіальних органів Комісії за письмовим дорученням начальника відповідного територіального органу Комісії.
З огляду на вищевказане, суд вважає, що позивачем правомірно застосовано до відповідача санкцію у вигляді штрафу. Зважаючи на вказані норми Закону України № 448/96-ВР, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора міста Ужгорода Закарпатської області в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Хустська реалбаза" про стягнення штрафу в розмірі 1020 грн. - задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Хустська реалбаза" 1020 (одну тисячу двадцять) грн. штрафу на користь держави.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі скарги про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Іванчулинець Д.В.