Ухвала суду № 48371357, 11.06.2015, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
11.06.2015
Номер справи
127/13331/15-к
Номер документу
48371357
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №127/13331/15-к

Провадження №1-кс/127/5831/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2015 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ковбаса Ю.П., при секретарі Коровай А.А., за участі слідчого Куліцької Н.В., розглянувши клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері службової діяльності СВ Вінницького MB УМВС України у Вінницькій області капітана міліції Куліцької Н.В., про тимчасовий доступ до оригіналів документів Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА, що розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, за відсутністю клопотання учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксації судового процесу, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням погодженим з прокурором Коломієць С.С., про тимчасовий доступ до документів, мотивуючи свої вимоги тим, що у нього в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015020010000009 від 04.03.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Клопотання також мотивоване тим, що посадові особи комітету з конкурсних торгів Вінницького обласного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни, умисно, з корисливих мотивів або в інтересах третіх осіб, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам держави, здійснили закупівлю медичного устаткування - системи ультразвукової діагностичної «MY LAB CLASS С» на суму 1999830 грн., яка майже в 2 рази перевищує ринкову вартість на момент закупівлі, що призвело до нанесення збитків державі в розмірі 1064000 грн. В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що Комітетом з конкурсних торгів Вінницького обласного клінічного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни прийнято рішення про необхідність закупівлі ультразвукового діагностичного сканеру та обрано процедуру закупівлі - відкриті торги (протокол №35 від 02.07.2014). Річним планом закупівлі на 2014 рік передбачено видатки з місцевого бюджету у сумі 2 млн. грн. на закупівлю зазначеного медичного обладнання. Розпорядником коштів є Департамент охорони здоров'я та курортів Вінницької обласної державної адміністрації. Відповідно до листа № 11/2353 від 01.07.2014 Департамент не заперечував проти проведення вищевказаної процедури державних закупівель та інформував про виділення коштів в сумі 2 млн. грн. на закупівлю ультразвукового сканеру. За результатами проведення відкритих торгів між Вінницьким обласним клінічним госпіталем для інвалідів Вітчизняної війни та переможцем торгів - ТОВ «Мед Ексім» укладено договір на закупівлю системи ультразвукової діагностичної « MY LAB CLASS» загальною вартістю 1 999 830 грн. Шляхом моніторингу ринкової вартості аналогічного обладнання на момент акцепту пропозиції конкурсних торгів 15.08.2014 встановлено, що ринкова вартість системи ультразвукової діагностичної «MY LAB CLASS С» становила близько 936 000 гривень. 26 серпня 2014 року між ТОВ «Мед Ексім» (код ЄДРПОУ 38203897, юридична адреса: м. Київ, вул. Вєтрова, 1) та Вінницьким обласним госпіталем для інвалідів Вітчизняної війни було укладено договір № 176 про закупівлю товарів за державні кошти, на підставі якого ТОВ «Мед Ексім» 10.09.2014 було поставлено Вінницькому обласному госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни систему ультразвукової діагностичної «MY LAB CLASS С», вартістю 1 999 830 грн.

Відповідно до рахунку на оплату по замовленню № 552 від 08.09.2014 та видаткової накладної № 505 від 10.09.2014 Вінницьким обласним клінічним госпіталем для інвалідів Вітчизняної війни було надані документи в ГУ Державного казначейської служби України у Вінницькій області для проведення розрахунку з ТОВ «Мед Ексім» за поставлену систему ультразвукової діагностичної «MY LAB CLASS С», на загальну суму 1 999 830 гривень. Окрім вище викладеного, під час розслідування кримінального провадження було направлено запити в Департамент охорони здоров'я та курортів Вінницької обласної державної адміністрації з метою витребування копії наступних документів: документів на підставі яких Департаментом охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА ініціювалося питання перед Вінницькою обласною радою та Вінницькою ОДА про виділення із бюджету грошових коштів у сумі 2,0 млн. грн. Вінницькому обласному госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни на придбання ультразвукового діагностичного сканера, в період часу з 01.06.2014 по 01.09.2014; документів, які подавалися до Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА для виділення із бюджету грошових коштів у сумі 2,0 млн. грн. Вінницькому обласному госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни на придбання ультразвукового діагностичного сканера; копії положення про Департамент охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА; копії наказу про призначення на посаду та переведення з посади ОСОБА_2, в проміжок часу з 2013 року по теперішній час. Одночасно з цим, прошу Вас надати копію наказу про призначення ОСОБА_2 на посаду заступника начальника Управління, начальника відділу профілактичної допомоги дорослому населенню; копії посадових обов'язків ОСОБА_2, в проміжок часу з 2013 року по теперішній час, в тому числі копії його посадових обов'язків, як заступника начальника Управління, начальника відділу профілактичної допомоги дорослому населенню; копії наказу про призначення на посаду та звільнення (переведення) з посади директора Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА, в період часу з 01.01.2013 року по 01.01.2015 року та його посадових обов'язків; копії наказу про призначення на посаду та звільнення (переведення) з посади ОСОБА_3 - начальника відділу фінансування та економіки за період часу з 01.01.2013 року по 01.01.2015 року та копії її посадових обов'язків. Однак на перший запит від 12.03.2015 року (вих. № 1/4396) Департаментом охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА не було надано документів, а на повторний запит від 29.05.2015 (вих. №1/9653) взагалі відповіді до СВ ВМВ УМВС України у Вінницькій області не надійшло.

Враховуючи викладене, з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального провадження, в ході розслідування вказаного кримінального провадження виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вище перерахованих документів Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА, що розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, слідчий просив у судовому засіданні клопотання задовольнити.

Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Оскільки слідчим було доведено, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів в Департаменті охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА, клопотання розглядається у відсутності їх представників.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, оглянувши матеріали кримінального провадження, вважаю, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено факт того, що документи про доступ до яких клопоче останній перебувають в Департаменті охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА.

Крім того, під час розгляду клопотання знайшов своє підтвердження факт того, що документи, про вилучення яких клопоче слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Судом встановлено, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує факт неможливості отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а тому враховуючи вище викладене дане клопотання підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері службової діяльності СВ Вінницького MB УМВС України у Вінницькій області капітану міліції Куліцькій Н.В. на тимчасовий доступ до оригіналів документів Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА, що розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, а саме до: документів на підставі яких Департаментом охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА ініціювалося питання перед Вінницькою обласною радою та Вінницькою ОДА про виділення із бюджету грошових коштів у сумі 2,0 млн. грн. Вінницькому обласному госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни на придбання ультразвукового діагностичного сканера, в період часу з 01.06.2014 по 01.09.2014; документів, які подавалися до Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА для виділення із бюджету грошових коштів у сумі 2,0 млн. грн. Вінницькому обласному госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни на придбання ультразвукового діагностичного сканера; копії положення про Департамент охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА; копії наказу про призначення на посаду та переведення з посади ОСОБА_2, в проміжок часу з 2013 року по теперішній час. Одночасно з цим, прошу Вас надати копію наказу про призначення ОСОБА_2 на посаду заступника начальника Управління, начальника відділу профілактичної допомоги дорослому населенню; копії посадових обов'язків ОСОБА_2, в проміжок часу з 2013 року по теперішній час, в тому числі копії його посадових обов'язків, як заступника начальника Управління, начальника відділу профілактичної допомоги дорослому населенню; копії наказу про призначення на посаду та звільнення (переведення) з посади директора Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької ОДА, в період часу з 01.01.2013 року по 01.01.2015 року та його посадових обов'язків; копії наказу про призначення на посаду та звільнення (переведення) з посади ОСОБА_3 - начальника відділу фінансування та економіки за період часу з 01.01.2013 року по 01.01.2015 року та копії її посадових обов'язків та дозволити вилучити належним чином завірені копії вище описаних документів.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: