Справа № 387/924/15-п
Номер провадження по справі 3/387/437/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 серпня 2015 року смт. Добровеличківка
Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.
з участю прокурора Бобик Г.М.
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з управління Служби безпеки України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого вчителем Олександрівської ЗОШ, який працював на посаді сільського голови Олександрівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ст. 172-6 КУпАП , -
В С Т А Н О В И В :
З 11 листопада 2010 року по 29 серпня 2014 року ОСОБА_1 займав посаду Олександрівського сільського голови Добровеличківського району Кіровоградської області, йому було присвоєно IV категорію посадової особи органу місцевого самоврядування, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (Закон, який діяв на момент скоєння правопорушення) ОСОБА_1 є особою, уповноваженою на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
26.08.2014 року до сесії Олександрівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області з заявою звернувся голова вказаної сільської ради ОСОБА_1 з проханням про дострокове припинення його повноважень як Олександрівського сільського голови, згідно п. 1 ч. 1 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
29 серпня 2014 року на двадцять четвертій сесії шостого скликання Олександрівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області депутатами сільської ради було прийнято рішення № 195 про дострокове припинення повноважень Олександрівського сільського голови ОСОБА_1 з 29 серпня 2014 року.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч.1 ст. 4 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону. Особи, уповноваженні на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік до апаратів відповідних рад або їх виконавчих комітетів.
В ході проведення співробітниками Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області перевірки подачі щорічних декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру посадовими особами Олександрівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, станом на 29.07.2015 виявлено відсутність в особовій справі ОСОБА_1 вказаної декларації за 2014 рік.
За поясненнями секретаря Олександрівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області ОСОБА_2, станом на 29.07.2015 колишній голова сільської ради ОСОБА_1, декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік до Олександрівської сільської ради не подавав.
30.07.2015 ОСОБА_1 з'явився до Олександрівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, заповнив декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік та надав її для долучення в його особову справу, при цьому вказана декларація датована 30.07.2015 року.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», коло осіб, які зобов'язані подавати декларації, доповнено суб'єктами декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а також тими, які вже звільнилися або іншим чином припинили таку діяльність. Це, зокрема, стосується суб'єктів декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, при звільненні або припиненні служби.
Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (яка діяла на момент скоєння правопорушення) та п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до статті 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі Закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
У частині щодо подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Закон України «Про запобігання корупції» у порівнянні із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» посилює відповідальність за вчинення правопорушення. Тому, ОСОБА_1 підлягає відповідальності по Закону, що діяв на момент вчинення правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи Олександрівським сільським головою Добровеличківського району Кіровоградської області, скоїв адміністративне корупційне правопорушення, яке полягає у несвоєчасному поданні за місцем роботи (служби) декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, що призвело до невиконання вимог ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дата скоєння вказаного адмінправопорушення 01 квітня 2015 року, дата виявлення 06 серпня 2015 року, місце скоєння - с. Олександрівка Добровеличківського району Кіровоградської області. Відповідно до ч. 3 ст. 38 вказаного Кодексу, адміністративне стягнення за корупційні діяння може бути накладене протягом 3 місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення. ОСОБА_1 в судовому засіданні вину в інкримінованому йому правопорушенні визнав повністю та пояснив, що дійсно не подав своєчасно декларацію, оскільки не знав про те, що її потрібно подати. Прокурор в судовому засіданні підтримала наявність вчиненого ОСОБА_1 правопорушення та просила застосувати штраф у мінімальному розмірі. Суд зазначає, що вина притягненого в скоєнні правопорушення передбаченого ст.172-6 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 06.08.2015. Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд враховує характер і ступінь вини, обставини справи, ставлення до вчиненого діяння ОСОБА_1, який визнав вину і щиро розкаявся у вчиненому та особу правопорушника, який раніше до відповідальності не притягувався, одружений, позитивно характеризується за місцем колишньої роботи. Обставин, які б обтяжували відповідальність, судом не встановлено. Враховуючи вищевикладене, керуючись наведеними нормами законодавства, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення. За таких обставин, враховуючи те, що ОСОБА_1 позитивно характеризується, суд вважає можливим застосувати розмір стягнення наближений до мінімального, визначений ст. 172-6 КУпАП, а саме застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі 55 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 935 гривень. Враховуючи викладене, керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 172-6, ст. 248, ст.ст. 276-280 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 935 гривень ( дев'ятсот тридцять п'ять гривень ).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки за розгляд справи про адміністративне правопорушення ( Добровеличківський районний суд, код ЄДРПОУ суду 2896868, УДКСУ у Добровеличківському районі, код отримувача 37287143, банк отримувача ГУДКСУ у Кіровоградській області, код банку отримувача МФО 823016, р/р 31212206700136, призначення платежу Судовий збір, код класифікації доходів бюджету 22030001, пункт 5 ст.4) .
Строк предявлення постанови до виконання до 12.11.2015 року.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області на протязі десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції .
Суддя Добровеличківського
районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_3