ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
10 серпня 2015 р. справа № 431/2454/15-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Міронова Г.М. розглянувши апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області на постанову (ухвалу) Старобільського районного суду Луганської області від 19 червня 2015 року у справі № 431/2454/15-а (суддя І інстанції Кудрявцев І.В.) за позовом Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області до Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання постанови про накладення штрафу по виконавчому провадженню щодо виконавчого листа 2-а-34/2009 незаконною та її скасування,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Старобільського районного суду Луганської області від 19 червня 2015 року у справі № 431/2454/15-а підготовче провадження у адміністративній справі закінчено та призначено адміністративну справу до судового розгляду на 19 червня 2015 року.
Постановою Старобільського районного суду Луганської області від 19 червня 2015 року у справі № 431/2454/15-а адміністративний позов задоволено частково.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, відповідачем подано апеляційну скаргу.
Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Як вбачається з апеляційної скарги, відповідач просить скасувати ухвалу Старобільського районного суду Луганської області від 19 червня 2015 року, хоча зі змісту апеляційної скарги вбачається, що оскаржується саме постанова Старобільського районного суду Луганської області від 19 червня 2015 року у справі № 431/2454/15-а, у зв'язку з чим апелянт має уточнити: яке саме рішення суду ним оскаржується.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суд зазначає, що подана відповідачем апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на те, що апелянтом не надано копії апеляційної скарги для учасників процесу із додатками до неї.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги повинен бути доданий документ про сплату судового збору.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати мають бути встановлені законом про судовий збір.
Згідно до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями), за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. За подання адміністративного позову майнового характеру розмір ставки судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 0,06 мінімальної заробітної плати (п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4).
Частиною 1 статті 4 цього ж Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218 грн.
Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову (ухвалу) суду.
Крім того, згідно ч. 5 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Як вбачається з матеріалів справи, подана відповідачем апеляційна скарга підписана представником Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області ОСОБА_2 (а.с. 54).
В матеріалах справи наявна довіреність на ім'я ОСОБА_2, але вказана довіреність не є належним доказом, що підтверджує право особи, що підписала апеляційну скаргу, на подання до суду апеляційної скарги з огляду на повноту наданих повноважень. Окрім того, заява про апеляційне оскарження виключена з норм КАС України.
Відповідно до ст.ст. 108, 189 КАС України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків шляхом: подання уточненої апеляційної скарги із її копіями для учасників процесу; документу, що підтверджує повноваження особи, що підписала апеляційну скаргу; оригіналу документу про сплату судового збору.
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору. Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - Краматор.УК /м.Краматорськ/ 22030001, код отримувача (код за ОКПО) - 37944338, банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій обл., код банку отримувача (МФО) - 834016, рахунок отримувача - 31211206781059, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу «Судовий збір, за апеляційною скаргою (ПІБ чи назва установи, організації, позивача), Донецький апеляційний адміністративний суд».
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху відповідно до ст. 108 КАС України.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 108, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України суддя,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області на постанову (ухвалу) Старобільського районного суду Луганської області від 19 червня 2015 року у справі № 431/2454/15-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області до Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області в особі відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання постанови про накладення штрафу по виконавчому провадженню щодо виконавчого листа 2-а-34/2009 незаконною та її скасування - залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом семи днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити заявникові, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя-доповідач: Г.М. Міронова