КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" серпня 2015 р. Справа№ 910/27023/14
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Федорчука Р.В.
суддів: Майданевича А.Г.
Лобаня О.І.
при секретарі судового засідання Іващенко М.М.,
за участю представників сторін:
від позивача: Сердюк В. І. - керівник; Журавель Р. О. (довіреність від 02.12.2014 № б/н)
від відповідача: Телицька В. А. (довіреність від 15.06.2015 № 225-КР-2187);
від третьої особи 1: ОСОБА_5 (довіреність від 08.04.2009 № б/н);
від третьої особи 2: ОСОБА_5 (паспорт від 07.12.1996 НОМЕР_1);
від третьої особи 3: Мацієвський М. Й. (паспорт НОМЕР_2);
розглянувши матеріали апеляційних скарг Київської міської ради та громадської організації "Київське товариство "Лемківщина" імені Богдана-Ігоря Антонича"
на рішення господарського суду міста Києва від 14.05.2015
у справі № 910/27023/14 (головуючий суддя Підченко Ю.О., суддя Любченко М.О., суддя Ломака В.С.)
за позовом приватного підприємства "Будівельна компанія "Сомпекс"
до Київської міської ради,
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: 1) ОСОБА_8,
2) ОСОБА_5,
3) громадської організації "Київське товариство "Лемківщина" імені Богдана-Ігоря Антонича"
про визнання нечинним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду м. Києва від 14.05.2015 року у справі № 910/27023/14 позов задоволено. Визнано нечинним та скасовано рішення Київської міської ради ІI сесії VII скликання №382/382 від 13.11.2014 р. "Про розірвання договорів оренди земельних ділянок №91-6-00767, №910-6-00769, №91-6-00770 та №91-6-00768 від 21.04.2008 р., укладених між Київською міською радою та Приватним підприємством "Будівельна компанія "Сомпекс".
Прийняте рішення судом першої інстанції мотивоване тим, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б свідчили, що орендар використовує земельні ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично не сплачує орендну плату, здійснює без згоди орендодавця відчуження права користування земельною ділянкою третім особам або іншим чином порушує умови Договорів оренди земельних ділянок.
Не погодившись із вказаним рішенням, Київська міська рада подала до Київського апеляційного господарського суду скаргу, в якій просить скасувати рішення господарського суду міста Києва від 14.05.2015 року у справі № 910/27023/14 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Апеляційну скаргу Київська міська рада (скаржник 1) обґрунтував тим, що суд першої інстанції залишив поза увагою той факт, що позивачем протягом 7 років не розпочато будівництво на земельних ділянках переданих Київською міською радою в оренду. Також скаржник вказує, що позивач систематично не сплачував орендні платежі, що також є підставою для розірвання договору оренди землі.
Громадська організація "Київське товариство "Лемківщина" імені Богдана-Ігоря Антонича" (третя особа) також подала до Київського апеляційного господарського суду скаргу, в якій просить скасувати рішення господарського суду міста Києва від 14.05.2015 року у справі № 910/27023/14 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Апеляційну скаргу Громадська організація "Київське товариство "Лемківщина" імені Богдана-Ігоря Антонича" (скаржник 2) обґрунтував тим, що суд першої інстанції залишив поза увагою той факт, що позивач не виконав п. 8.4 договору в якому йдеться, що позивач зобов'язаний завершити забудову земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою в установленому порядку, але не пізніше ніж через три роки з моменту державної реєстрації договору, що є підставою для розірвання договорів земельних ділянок. В тому числі, суд не взяв до уваги факт прострочення позивачем сплати орендних платежів.
Ухвалами Київського апеляційного господарського суду від 09.06.2015 року у справі № 910/27023/14 апеляційні скарги Київської міської ради та громадської організації "Київське товариство "Лемківщина" імені Богдана-Ігоря Антонича" прийнято до провадження та призначено розгляд справи на 22.06.2015.
22.06.2015 через відділ діловодства суду від представника позивача надійшов відзив на апеляційні скарги, в якому позивач зазначає, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані із реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. В тому числі, позивач зауважує, що підставою для розірвання договору оренди земельної ділянки є використання земельної ділянки не за призначенням, а не той факт, що будівельні роботи не було розпочато. З огляду на зазначене, позивач просить апеляційній скарги залишити без задоволення, рішення Господарського суду м. Києва № 910/27023/14 від 14.05.2014 без змін.
Ухвалою суду від 22.06.2015 відкладено розгляд апеляційної скарги на 27.07.2015.
В судовому засіданні 27.07.2015 оголошено перерву до 03.08.2015.
Представники скаржників в судовому засіданні 03.08.2015 підтримали подані апеляційні скарги та просять скасувати рішення суду першої інстанції.
Представник позивача в судовому засіданні 03.08.2015 заперечив на подані апеляційні скарги та просить апеляційний суд залишити без змін рішення суду першої інстанції.
Представник третіх осіб 1, 2 в судовому засіданні 03.08.2015 просив скасувати рішення Господарського суду м. Києва від 14.05.2015 року у справі № 910/27023/14 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Перевіривши матеріали справи, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів апеляційної інстанції встановила наступне.
Як правильно встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, рішенням Київської міської ради №670/1331 "Про передачу приватному підприємству "Будівельна компанія "Сомпекс" земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісного комплексу з об'єктами соціальної сфери та підземно-наземними паркінгами на вул. Макарівській у Шевченківському районі м. Києва" затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок ПП "БК "Сомпекс" для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісного комплексу з об'єктами соціальної сфери та підземно-наземними паркінгами на вул. Макарівській у Шевченківському районі м. Києва. Передано ПП "БК "Сомпекс", за умови виконання п. 8 цього рішення, у довгострокову оренду на 15 років земельні ділянки загальною площею 4,20 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісного комплексу з об'єктами соціальної сфери та підземно-наземними паркінгами на вул. Макарівській у Шевченківському районі м. Києва, у тому числі:
- ділянку №1 площею 2,69 га - за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови;
- ділянку №2 площею 0,31 га - за рахунок міських земель, не наданих у власність чи користування;
- ділянку №3 загальною площею 0,21 га - за рахунок міських земель, не наданих у власність чи користування;
- ділянку №4 площею 0,99 га - за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови.
Пунктом 8.1 вказаного рішення зобов'язано ПП "БК "Сомпекс" виконувати обов'язки землекористувача відповідно до вимог статті 96 Земельного кодексу України.
На підставі вказаного рішення, 21.04.2008 р. між Київською міською радою (орендодавець) та ПП "БК "Сомпекс" (орендар) було укладено Договори оренди земельних ділянок (надалі - "Договори"), які 21.04.2008 р. зареєстровані Головним управлінням земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у книзі записів державної реєстрації договорів за №91-6-00767, №910-6-00769, №91-6-00770 та №91-6-00768.
Відповідно до п. 1.1 Договорів орендодавець на підставі рішення Київської міської ради №670/1331 від 24.05.2007 р., за актом приймання-передачі передає, а відповідач приймає в оренду (строкове платне користування) земельні ділянки, визначені договорами.
Відповідно до п. 2.1 Договорів об'єктами оренди є земельні ділянки за наступними характеристиками: - місце розташування - вул. Макарівська у Шевченківському районі м. Києва; - розміри - 26904 кв.м., 2100 кв.м., 9925 кв.м. та 3116 кв.м.; - цільове призначення - будівництво, експлуатація та обслуговування житлово-офісного комплексу з об'єктами соціальної сфери та підземно-наземними паркінгами; - кадастрові номери - НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 та НОМЕР_6.
Відповідно до п. 3.1 Договорів їх укладено на 15 років.
Згідно із наявними в матеріалах справи актами приймання-передачі земельних ділянок від 21.04.2008 р. позивач прийняв у своє володіння та користування вказані земельні ділянки.
Пунктом 8.4. Договорів встановлено обов'язки орендаря земельної ділянки, зокрема, відповідно до цього пункту договору орендар зобов'язувався, завершити забудову земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією та будівництво, затвердженою в установленому порядку, використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення, своєчасно вносити орендну плату.
Відповідно до п.п. 11.4 - 11.6 Договорів договори можуть бути розірвані за рішенням суду, в порядку, встановленому законом, в односторонньому порядку за ініціативою орендодавця, із звільненням орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, в разі, коли орендар використовує земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично (протягом півроку) не сплачує орендну плату, порушення строків завершення забудови земельної ділянки, встановлених п. 8.4 Договору, здійснення без згоди орендодавця передачі або відчуження права користування земельною ділянкою третім особам. Договори можуть бути достроково розірвані у разі невиконання або неналежного виконання орендарем обов'язків, визначених у п.п. 5.1 та 8.4 договорів. Розірвання договорів не потребує укладення додаткових угод. Договори вважаються розірваними з моменту прийняття орендодавцем відповідного рішення, якщо інше не встановлено рішенням.
Згідно з п. 5.1 Договорів на земельних ділянках не дозволяється діяльність, не пов'язана з цільовим призначенням земельних ділянок.
13.11.2014 р. Київською міською радою прийнято рішення №382/382 "Про розірвання договорів оренди земельних ділянок №91-6-00767, №910-6-00769, №91-6-00770 та №91-6-00768 від 21.04.2008 р., укладених між Київською міською радою та Приватним підприємством "Будівельна компанія "Сомпекс" на підставі рішення Київської міської ради від 24.05.2007 р. №670/1331".
Згідно даного рішення Київська міська рада вирішила розірвати Договори оренди земельних ділянок від 21.04.2008 р. №91-6- 00767, №91-6-00768, №91-6-00769, №91-6-00770 (загальною площею 4,20 га), укладених між Київською міською радою та Приватним підприємством "Будівельна компанія "Сомпекс" на підставі рішення Київської міської ради від 24.05.2007 р. №670/1331 "Про передачу Приватному підприємству "Будівельна компанія "Сомпекс" земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісного комплексу з об'єктами соціальної сфери та підземно-наземними паркінгами на вул. Макарівській у Шевченківському районі м. Києва".
При прийнятті рішення №382/382 від 13.11.2014 р. Київська міська рада керувалась ст. 32 Закону України "Про оренду землі" та пунктами 8.4, 11.4 Договорів оренди земельних ділянок від 21.04.2008 та зазначила у вказаному рішенні, що ПП "Будівельна компанія "Сомпекс" не виконувало умови договорів оренди в частині завершення забудови земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженого в установленому порядку, але не пізніше ніж через три роки з моменту державної реєстрації договору, систематично (протягом півроку) не сплачує орендну плату, а також численні звернення громадськості.
Позивач звернувся з позовом до суду про визнання нечинним та скасування вищевказаного рішення Київської міської ради та вважає, що рішення є незаконним та таким, що порушує його права орендаря, а тому просить рішення визнати нечинним та скасувати.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 116 Земельного кодексу України (в редакції, що була чинною на момент прийняття оскаржуваного рішення) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному ч. 1 ст. 128 цього Кодексу. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними ст. 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Згідно з приписами частини 1 ст. 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані: забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки; додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля; своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату; не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів; своєчасно надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом; дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов'язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон.
Відповідно до ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з п. 11.4 Договорів їх може бути розірвано в односторонньому порядку за ініціативою орендодавця, із звільненням орендодавця від відповідальності згідно з Господарським кодексом України, в разі коли орендар використовує земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично (протягом півроку) не сплачує орендну плату, порушенням строків завершення забудови земельної ділянки та реконструкції об'єкта, встановлених п.п. 8.4 договорів, здійснення без згоди орендодавця відчуження права користування земельною ділянкою третім особам.
Рішенням Київської міської ради №16/890 від 25.09.2003 р. "Про порядок здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель у м. Києві" визначено порядок здійснення контролю за використанням земельних ділянок землекористувачами, виявлення порушень земельного законодавства, в тому числі використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та контролю за їх усуненням.
Згідно з п. 3.1 Рішення Головне управління земельних ресурсів при здійсненні самоврядного контролю за використанням і охороною земель у місті Києві відповідно до покладених на нього завдань організує і здійснює самоврядний контроль у м. Києві, у тому числі, за використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення. У разі виявлення порушень юридичними чи фізичними особами земельного законодавства вносить пропозиції, зокрема, Київській міській раді щодо обмеження, тимчасової заборони (зупинення/ чи припинення права користування земельною ділянкою громадянами та юридичними особами).
Головне управління після виявлення порушень земельного законодавства складає акт перевірки дотримання вимог законодавства та дає вказівку про необхідність усунення порушень земельного законодавства.
Як правильно встановив суд першої інстанції, матеріали справи не містять належним чином оформлені документи на підтвердження нецільового використання земельної ділянки (акт перевірки дотримання позивачем вимог земельного законодавства та інше).
В тому числі, в матеріалах справи відсутній акт на підтвердження того, що будівельні роботи на земельній ділянці не проводилися, складений Державною архітектурно-будівельною інспекцією.
Що стосується систематичної (протягом півроку) несплати позивачем орендної плати, необхідно зазначити наступне.
З матеріалів справи вбачається, що заступник прокурора міста Києва звертався до Господарського суду міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради з позовом до приватного підприємства "Будівельна компанія "Сомпекс" про розірвання договорів оренди та повернення земельних ділянок позивачу. Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем положень укладених договорів оренди земельних ділянок площею 2,6904 га (кадастровий номер НОМЕР_3), площею 0,9925 га (кадастровий номер НОМЕР_5), площею 0,21 га (кадастровий номер НОМЕР_4), площею 0,3116 га (кадастровий номер НОМЕР_6), через систематичне не внесення орендної плати, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість в розмірі 617 593,81 грн. (справа № 910/1756/14).
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 07.10.2014 у справі № 910/1756/14 припинено провадження у справі за позовом заступника прокурора міста Києва та в інтересах держави в особі Київської міської ради з позовом до приватного підприємства "Будівельна компанія "Сомпекс" про розірвання договорів оренди та повернення земельних ділянок позивачу у зв'язку з тим, що відповідачем 03.10.2014 р. повністю сплачено заборгованість по орендній платі за земельні ділянки.
З огляду на зазначене, у позивача станом на день винесення Київською міською радою спірного рішення (13.11.2014) була відсутня заборгованість по орендній платі за земельні ділянки.
Що стосується порушених прав третіх осіб необхідно зазначити наступне.
Окружним адміністративним судом м. Києва та Київським апеляційним адміністративним судом в межах розгляду справ №2а-13561/12/2670 та №2а-15292/10/2670, а також Вищим адміністративним судом України в межах розгляду справи №2а-15292/10/2670 (К/9991/736/12) було встановлено, що рішенням Київської міської ради №670/1331 від 24.05.2007 р. права ОСОБА_8 та ОСОБА_5 на користування земельною ділянкою в межах, визначених ст. 121 Земельного кодексу України та необхідної для обслуговування житлового будинку, отриманого у спадщину, не порушено та користування нею не припинено.
Про відсутність порушеного права та законного інтересу Громадської організації "Київське товариство "Лемківщина" імені Богдана-Ігоря Антонича" свідчить рішення Київської міської ради №1300/4133 від 22.11.2007 р., яким протест заступника прокурора міста Києва №07/1-154вих-07 від 10.08.2007 р. на рішення Київської міської ради №670/1331 "Про передачу приватному підприємству "Будівельна компанія "Сомпекс" земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісного комплексу з об'єктами соціальної сфери та підземно-наземними паркінгами на вул. Макарівській у Шевченківському районі м. Києва" було відхилено.
В тому числі, рішенням господарського суду міста Києва від 26.02.2008 р. у справі №2/44 у задоволені позовних вимог заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Державного агентства земельних ресурсів України до Київської міської ради, третя особа - ПП "БК "Сомпекс" про визнання недійсним рішення Київської міської ради від 24.05.2007 р. №670/1331 "Про передачу приватному підприємству "Будівельна компанія "Сомпекс" земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісного комплексу з об'єктами соціальної сфери та підземно-наземними паркінгами на вул. Макарівській у Шевченківському районі м. Києва" було відмовлено. Вказане рішення суду залишено без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 22.04.2008 р. та постановою Вищого господарського суду України від 12.08.2008 р.
За таких обставин, колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність порушених прав третіх осіб рішенням Київської міської ради №670/1331 "Про передачу приватному підприємству "Будівельна компанія "Сомпекс" земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісного комплексу з об'єктами соціальної сфери та підземно-наземними паркінгами на вул. Макарівській у Шевченківському районі м. Києва".
Що стосується підстави для розірвання договорів оренди земельних ділянок в частині не виконання позивачем умов договорів оренди щодо завершення забудови земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, необхідно зазначити наступне.
Частиною 1 статті 2 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються ЗК України, ЦК України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно з положеннями частини 2 статті 651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
За змістом частини 1 статті 32 Закону України "Про оренду землі" на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельною ділянки, а також на підставах, визначених ЗК України та іншими законами України.
Відповідно до статей 24 та 25 Закону України "Про оренду землі" орендодавець має право вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди, а орендар має право самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі.
Статтею 143 ЗК України передбачено, що підставою примусового припинення права користування земельною ділянкою є, зокрема, використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.
Таким чином, із наведених норм діючого законодавства та умов договору оренди випливає, що підставою для розірвання договору оренди земельної ділянки є саме використання орендарем землі не за цільовим призначенням, тобто з іншою метою, ніж та, яка встановлена договором, а не той факт, що, на думку позивача, земельна ділянка не використовується орендарем у певний період часу.
Отже, зважаючи на викладене, підставою для розірвання договору оренди землі може бути належним чином доведений факт використання орендованої земельної ділянки не за цільовим призначенням, який передбачає дію - використання земельної ділянки для інших, ніж передбачено договором, цілей, що не було належним чином доведено відповідачем.
Аналогічна правових висновків дійшов Верховний суд України в постанові № 3-166гс15 від 20.05.2015.
Враховуючи викладене, рішення Київської міської ради ІI сесії VII скликання №382/382 від 13.11.2014 р. "Про розірвання договорів оренди земельних ділянок №91-6-00767, №910-6-00769, №91-6-00770 та №91-6-00768 від 21.04.2008 р., укладених між Київською міською радою та Приватним підприємством "Будівельна компанія "Сомпекс" було винесено з порушенням норм чинного законодавства та підлягає скасуванню, що було враховано судом першої інстанції у своєму рішенні.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Отже, враховуючи наведене, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку про те, що рішення господарського суду міста Києва від 14.05.2015 року у справі № 910/27023/14 відповідає обставинам справи, є законним та обґрунтованим, а тому не підлягає скасуванню. У зв'язку з цим апеляційні скарги слід залишити без задоволення.
Судовою колегією встановлено відсутність належних доказів щодо обставин, передбачених ст. 104 Господарського процесуального кодексу України, які підтверджували б наявність підстав для задоволення апеляційної скарги.
В той же час, доводи скаржники зводяться до намагань надати їм перевагу над встановленими судом першої інстанції обставинами, та переоцінити ці обставини, що не впливає на результат розгляду справи.
Керуючись статтями 33, 34, 99, 101, 103-105 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційні скарги Київської міської ради та громадської організації "Київське товариство "Лемківщина" імені Богдана-Ігоря Антонича" на рішення господарського суду міста Києва від 14.05.2015 року у справі № 910/27023/14 залишити без задоволення.
2. Рішення господарського суду міста Києва від 14.05.2015 року у справі № 910/27023/14 залишити без змін.
3. Справу № 910/27023/14 повернути до господарського суду міста Києва.
4. Постанова апеляційного господарського суду набирає законної сили з дня її прийняття.
5. Постанову Київського апеляційного господарського суду може бути оскаржено протягом 20 днів до Вищого господарського суду України у порядку, передбаченому ст. 109 Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддя Р.В. Федорчук
Судді А.Г. Майданевич
О.І. Лобань