ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 235-23-25
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" серпня 2015 р. Справа № 911/2660/15
За позовом Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
до Відділу охорони здоров'я Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області
про зобов'язання вчинити дії
Суддя Горбасенко П.В.
За участю представників:
від позивача Іванов С.Б. (дов. № 02-08.1/826 від 17.04.2015);
від відповідача не з'явилися.
Обставини справи:
Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (далі - позивач) звернулося з позовом до Відділу охорони здоров'я Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (далі - відповідач) про зобов'язання відповідача виконати пункт 3 резолютивної частини рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 56 від 23.12.2014, а саме: припинити порушення, зазначене в пункті 1 резолютивної частини рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 56 від 23.12.2014 шляхом розроблення єдиного порядку застосування орендних ставок, встановлених рішенням 5 сесії Києво-Святошинської районної ради VI скликання 17.03.2011 № 66-05-VI від 17.03.2011.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 56 від 23.12.2014.
Ухвалою господарського суду Київської області від 24.06.2015 порушено провадження у справі № 911/2660/15, розгляд справи призначено на 07.08.2015.
У судовому засіданні 07.08.2015 представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Заяв чи клопотань про застосування позовної давності до вимог позивача відповідачем не заявлено.
Представник відповідача у судове засідання 07.08.2015 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду даної справи був повідомлений належним чином.
Абзацом першим пункту 3.9.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.2011р. передбачено, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Враховуючи, що неявка відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за наявними в ній матеріалами відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України за відсутності представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в ній докази, оцінивши їх в сукупності та заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Адміністративною колегією Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України розглянуто справу № 749/26-р-02-07-13 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку Відділу охорони здоров'я Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, за результатами якої прийнято рішення «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» № 56 від 23.12.2014, яким: визнано дії Відділу охорони здоров'я Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області щодо встановлення окремому суб'єкту господарювання (ФОП Семенову О.М.) нижчої орендної ставки в договорах оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності, без дотримання вимог Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища, міст Києво-Святошинського району Київської області, затвердженої рішенням 5 сесії Києво-Святошинської районної ради VI скликання 17.03.2011 № 66-05-VI, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 3 статті 50 та абзацом сьомим частини другої статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді надання ФОП Семенову О.М. пільг, які ставлять його у привілейоване становище стосовно конкурентів, що може призвести до спотворення конкуренції; на підставі абзацу третього частини першої статті 48 Закону України «Про захист економічної конкуренції» зобов'язати Відділ охорони здоров'я Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області припинити порушення, зазначене в пункті 1 резолютивної частини рішення, шляхом розроблення єдиного порядку застосування орендних ставок, встановлених рішенням Києво-Святошинської районної ради, про що повідомити територіальне відділення в місячний строк з дня отримання копії цього рішення.
23.12.2014 вказане рішення отримане представником відповідача - Дубінченко Н.О., що підтверджується підписом останнього на листі позивача № 02-05/2687 від 23.12.2014 (а.с. 18).
Листом № 119 від 20.02.2015 відповідач повідомив позивача, що на виконання спірного рішення звернення Відділу охорони здоров'я Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області розглядається в районній державній адміністрації та буде винесено на першочергову сесію районної ради, яка планується на першу половину березня 2015 року.
Суд встановив, що станом на момент судового розгляду справи рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» № 56 від 23.12.2014 у справі № 749/26-р-02-07-13 в частині п. 3 є невиконаним, оскільки відповідачем не спростовано вказане.
Предметом позову є вимога про зобов'язання відповідача виконати пункт 3 резолютивної частини рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 56 від 23.12.2014, а саме: припинити порушення, зазначене в пункті 1 резолютивної частини Рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 56 від 23.12.2014 шляхом розроблення єдиного порядку застосування орендних ставок, встановлених рішенням 5 сесії Києво-Святошинської районної ради VI скликання 17.03.2011 № 66-05-VI від 17.03.2011.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України „Про Антимонопольний комітет України" у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет України має, зокрема, повноваження розглядати заяви і справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проводити розслідування за цими заявами і справами.
Статтею 22 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» передбачено, що розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом.
Рішення та розпорядження, що приймаються органами Антимонопольного комітету України, головами його територіальних відділень відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції, надаються особам, які беруть участь у справі, у вигляді їх копій, посвідчених у порядку, встановленому законодавством (ст. 24 Закону України «Про Антимонопольний комітет України»).
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» з метою захисту інтересів держави, споживачів та суб'єктів господарювання Антимонопольний комітет України, територіальні відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції органами влади, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду, в тому числі про: зобов'язання виконати рішення органів Антимонопольного комітету України.
Згідно ч. 2 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
Суд встановив, що станом на момент судового розгляду справи рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» № 56 від 23.12.2014 у справі № 749/26-р-02-07-13 є чинним та не оскаржено в адміністративному чи судовому порядку, відповідач п. 3 вказаного рішення не виконав.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна вимога про зобов'язання відповідача виконати пункт 3 резолютивної частини рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 56 від 23.12.2014, а саме: припинити порушення, зазначене в пункті 1 резолютивної частини рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 56 від 23.12.2014 шляхом розроблення єдиного порядку застосування орендних ставок, встановлених рішенням 5 сесії Києво-Святошинської районної ради VI скликання 17.03.2011 № 66-05-VI від 17.03.2011 є обґрунтованою, підтверджується наявними в матеріалах справи доказами і відповідно підлягає задоволенню на підставі ст. 25 Закону України «Про Антимонопольний комітет України».
Відповідно до ч. 3 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору.
Враховуючи, що відповідач не звільнений від сплати судового збору згідно ст. 5 Закону України „Про судовий збір" витрати по сплаті судового збору, відповідно до статей 44, 49 ГПК України, покладаються судом на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Відділ охорони здоров'я Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (08150, Київська обл., Києво-Святошинський район, місто Боярка, вул. 40 років Жовтня, буд. 51; ідентифікаційний код 39108632) виконати пункт 3 резолютивної частини рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 56 від 23.12.2014, а саме: припинити порушення, зазначене в пункті 1 резолютивної частини рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 56 від 23.12.2014 шляхом розроблення єдиного порядку застосування орендних ставок, встановлених рішенням 5 сесії Києво-Святошинської районної ради VI скликання 17.03.2011 № 66-05-VI від 17.03.2011.
3. Стягнути з Відділу охорони здоров'я Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (08150, Київська обл., Києво-Святошинський район, місто Боярка, вул. 40 років Жовтня, буд. 51; ідентифікаційний код 39108632) в доход Державного бюджету України 1 218 (одну тисячу двісті вісімнадцять гривень) 00 коп. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено: 12.08.2015
Суддя П.В.Горбасенко