ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10 серпня 2015 року № 826/4946/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києвідо Державного науково-виробничого підприємства «Дельта»простягнення коштів,В С Т А Н О В И В:
Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі по тексту - ДПІ у Святошинському районі у м. Києві, Інспекція) звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державного науково-виробничого підприємства «Дельта» (далі по тексту - ДНВП «Дельта»), в якому просить стягнути заборгованість у розмірі 25 369,50 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за ДНВП «Дельта» обліковується борг зі сплати податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, земельного податку з юридичних осіб, частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань) у розмірі 25 369,50 грн., який самостійно відповідачем не сплачений. Вжиті податковим органом заходи щодо погашення податкового боргу не дали позитивних результатів. Посилаючись на зазначені обставини, позивач просить суд стягнути з рахунків у банках дану заборгованість такого платника податків.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову суду не надіслав, на адресу суду повернулась рекомендована кореспонденція з поштовою відміткою «інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки».
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
ДНВП «Дельта» є юридичною особою, зареєстроване Святошинською районною державною адміністрацією м. Києва та взяте на податковий облік в органах державної податкової служби 12.08.1993.
Так, як вбачається згідно розрахунку виникнення податкового боргу станом на момент розгляду справи за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами у сумі 25 369,50 грн., яка виникла у зв'язку із наступним.
Заборгованість по земельному податку виникла у зв'язку з несплатою податкових зобов'язань згідно декларацій та податкових повідомлень-рішень, а саме: декларація від 09.02.2012 № 2055 на суму 14 476,56 грн., декларація від 18.02.2013 № 1300001477 на суму 14 476,56 грн.; заборгованість з податку на прибуток виникла у зв'язку з несплатою податкового повідомлення-рішення № 0016861502 від 27.03.2014 на суму 1020 грн.; заборгованість з частини чистого прибутку виникла у зв'язку з несплатою наступних податкових повідомлень-рішень: від 16.08.2013 № 0013261502 на суму 2040 грн., від 18.11.2013 № 0030781502 на суму 1020 грн., від 27.02.2014 № 0008731502 на суму 1020 грн., від 18.08.2014 № 0025791502 на суму 2040 грн.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 56.18 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення, проте за наявної у суду інформації вбачається, що вищезазначені повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались.
У відповідності до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Положеннями п.57.2. ст.57 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі та в статті 297 Митного кодексу України, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отриманню податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Одночасно з викладеним, відповідно до положень пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, податкова вимога від 11.09.2013 № 35-15 у розмірі 12 627,16 грн. була надіслана на адресу товариства і отримана уповноваженим представником, проте ним не виконана.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Аналіз вищенаведеної норми свідчить про те, що узгоджена сума податкового зобов'язання, пені та штрафних санкцій має бути сплачена платником податків протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу (п.88.1 ст.88 ПК України).
Відповідно до пп.14.1.155 п.14.1 ст.14 ПК України податкова застава, це спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом.
У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання, забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному цим Кодексом, звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.
Згідно п.89.1 ст.89 ПК України, право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Згідно з п.89.2 ст.89 ПК України право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених п.89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
В свою чергу, відповідно до п.89.3 ст.89 ПК України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
Рішенням першого заступника начальника ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м.Києві № 9/26-57-15-03-38 призначено здійснення опису майна, що перебуває у власності (господарському віданні або оперативному управлінні) платника податків ДНВП «Дельта» з метою визначення обсягу майна для погашення податкового боргу, яке направлялось на адресу відповідача та ним залишене без реагування.
Статтею 95 ПК України регламентовано порядок продажу майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно п.95.1 та п.95.2 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п.95.3 ст.95 ПК України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст.50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи до державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.
Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків, зокрема, шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Отже, сума податкового зобов'язання відповідача є узгодженою, у встановлені строки до бюджету не сплачена та становить 25 369, 50 грн., яку необхідно стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках Державного науково-виробничого підприємства «Дельта» (03142, м. Київ, вул. Академіка Кримського, 27, код ЄДРПОУ 13685815) суму податкового боргу у розмірі 25 369,50 (двадцять п'ять тисяч триста шістдесят дев'ять грн. 50 коп.) та зарахувати на відповідні рахунки:
- податок на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності у сумі 993,54 грн. на р/р 31115002700009 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 11020100, одержувач - УДКС у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 37962074;
- земельний податок з юридичних осіб у сумі 18 658,99 грн. на р/р33218811700009 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 13050100, одержувач - УДКСУ у Святошинському районі ГУ ДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 37962074;
- частину чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до бюджету у сумі 5 702,97 грн. на р/р 31110074700009 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 21010100, одержувач - УДКС у Святошинському районі у м. Києві, ідентифікаційний код 37962074.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур