УХВАЛА
про залишення подання без розгляду
12 серпня 2015 року Справа № 823/2087/15
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Рідзель О.А., розглянувши матеріали подання державної податкової інспекції у м. Черкасах головного управління ДФС у Черкаській області до публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
12.08.2015 о. 11 год. 08 хв. до Черкаського окружного адміністративного суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом звернулась державна податкова інспекція у м. Черкасах головного управління ДФС у Черкаській області, в якому просить стягнути кошти з публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго», ідентифікаційний код 22800735, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника через державну податкову інспекцію у м. Черкасах головного управління ДФС у Черкаській області, за податковим боргом в сумі 13 699 214,40грн 00коп.
Вивчивши подання, суддя зазначає наступне.
Статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено перелік особливих вимог, що пред’являються до подання податкового органу та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання. Водночас у частині, що не врегульована ст.183-3 КАС України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема ст. 100 КАС України.
Згідно з ч. 3 ст. 183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
При цьому, відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно доданих до матеріалів подання документів, зокрема, корінця податкової вимоги № 14276-17 від 11.06.2015 року та рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що відповідна податкова вимога публічному акціонерному товариству «Черкасиобленерго» направлена 12.06.2015р., таким чином враховуючи норму п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, а саме, що обрахунок починається з дня направлення, то відповідно 60-й календарний день припав на робочий день 10.08.2015 року.
Отже, заявник в силу норми ч. 3 ст. 183-3 КАС України та з урахуванням ч. 11 ст. 183-3 КАС України мав звернутися до суду з відповідним поданням протягом 24 годин 11 серпня 2015 року.
В свою чергу подання надійшло до суду 12 серпня 2015 року, про що свідчить штамп вхідної кореспонденції.
Суддя звертає увагу, що відповідно до ч. 10 ст. 183-3 КАС України на обчислення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила ст. 103 цього Кодексу.
Отже, як вбачається, заявник звернувся до суду з поданням після спливу встановлених ст. 183-3 КАС України 24 годин для такого звернення.
Строк звернення заявника з поданням, визначений ч. 3 ст. 183-3 КАС України, є різновидом строку спеціального звернення до суду, передбаченого ч. 3 ст. 99 КАС України. Вказана норма встановлює, що КАС України можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, ніж загальний строк.
При цьому ст. 183-3 КАС України не передбачає спеціальних наслідків пропущення строків звернення до суду, визначених цією нормою, тому недотримання заявником строків звернення до суду, визначених статтею 183-3 КАС України, тягне за собою застосування приписів ст. 100 КАС України на підставі ч. 7 ст. 9 КАС України, якою передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
В силу ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З урахуванням викладеного звернення з поданням після закінчення строків, встановлених ст. 183-3 КАС України, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Виходячи зі змісту подання та доданих до нього документів суд приходить до висновку, що подання державної податкової інспекції у м. Черкасах головного управління ДФС у Черкаській області подано поза встановленими ст. 183-3 КАС України строками звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 99, 100, 183-3 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Подання державної податкової інспекції у м. Черкасах головного управління ДФС у Черкаській області до публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» про стягнення коштів за податковим боргом - залишити без розгляду.
Роз’яснити заявнику, що залишення подання без розгляду не позбавляє права останнього звернутися до суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Рідзель