Постанова № 48330365, 03.02.2011, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2011
Номер справи
2а-4395/10/0970
Номер документу
48330365
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" лютого 2011 р. справа № 2a-4395/10/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1530 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1530 грн.

Позов мотивовано тим, що 15.01.2010 року, 18.01.2010 року, 04.06.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акти відповідно за № 163962, № 163946, № 169107 про порушення вимог ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт під час експлуатації ОСОБА_1 легкового автомобіля, обладнаного як таксі. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки. За вказані порушення до ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у загальній сумі 1530 грн., про що винесені відповідні постанови від 28.01.2010 року № 092852 та № 092853, від 24.06.2010 року № 094813.

22.01.2011 року на адресу суду повернулася копія ухвали суду про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі, копія позовної заяви та додані до неї для відповідача документи з довідкою Івано-Франківського відділення УДППЗ «Укрпошта»про її повернення за закінченням терміну зберігання.

Згідно із пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Заперечення на позов від відповідача суду не надійшло. Місцезнаходження відповідача зареєстровано в ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить довідка з ЄДР від 08.12.2010 року № 11-15/1477, видана Реєстраційною палатою виконкому Івано-Франківської міської ради.

Оцінивши письмові докази та інші матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

15.01.2011 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 163962 про порушення вимог ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт під час експлуатації ОСОБА_1 легкового автомобіля, обладнаного як таксі. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки.

Аналогічні порушення Закону України Про автомобільний транспорт відповідачем допущені 18.01.2010 року та 04.06.2010 року, про що працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акти відповідно за № 163946 та № 169107.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України Про автомобільний транспорт.

Статтею 6 Закону України Про автомобільний транспорт встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному

транспорті органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Стаття 39 Закону України Про автомобільний транспорт визначає перелік документів, на підставі яких виконують пасажирські перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є:

для автомобільного перевізника ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інший документи передбачені законодавством України.

Стаття 1 Закону України Про автомобільний транспорт визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.

В абзаці 3 частини 1 статті 60 Закону України Про автомобільний транспорт визначено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки встановлюється штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України Про автомобільний транспорт встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.

28.01.2010 року та 24.06.2010 року враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області відносно ОСОБА_1 винесено постанови відповідно за № 092852, № 092853 та № 094813, якими застосовано фінансові санкції в розмірі 510 грн. за кожне порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт.

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Згідно листа позивача від 13.12.2010 року відповідачем у передбачений законом термін суми застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачені, постанови в порядку передбаченому пунктом 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду не оскаржувалися (а.с.24).

При здійсненні відповідачем експлуатації легкового автомобіля, обладнаного як таксі наявність у нього документів, передбачених статтею 39 Закону України Про автомобільний транспорт є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України Про автомобільний транспорт.

У відповідності до листа позивача від 13 грудня 2010 року ОСОБА_1 не отримував ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (а.с.24).

Таким чином, позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 фінансових санкцій в загальній сумі 1530 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 в користь державного бюджету (рахунок 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100) фінансові санкції в сумі 1530 (одна тисяча пятсот тридцять) грн.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя (підпис)Могила А.Б.