Постанова № 48330313, 10.01.2011, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2011
Номер справи
2а-4401/10/0970
Номер документу
48330313
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" січня 2011 р. Справа № 2a-4401/10/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кишинський М.І., розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали адміністративної справи за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій по постанові №094807 від 22.06.2010 року в сумі 680,00 грн.,-

В С Т А Н О В И В :

15.12.2010 року Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області (надаліпозивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (надалівідповідач) про стягнення фінансових санкцій по постанові №094807 від 22.06.2010 року в сумі 680,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в ІваноФранківській області виявлені порушення вимог Закону України Про автомобільний транспортдопущені відповідачем, а саме: під час надання громадянином ОСОБА_1 послуг з перевезення пасажирів. Під час перевірки виявлено таке порушення як відсутність в салоні автобуса візуальної інформації, а саме бокового трафарету, інформації про перевізника і страховика та встановлено невиконання припису №032179 від 13.03.2010 року. Виявлені порушення зафіксовані в акті за № 169184 від 16.06.2010 року. За наслідками розгляду вказаного акту за вчинені правопорушення начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в ІваноФранківській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій №094807 від 22.06.2010 року на суму 680,00 грн. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 680,00 грн. відповідачем добровільно не сплачена.

16.12.2010 року відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документів направлено відповідачу 20.12.2010 року для подання заперечення або заяви про визнання позову.

23.12.2010 року відповідач отримав дану копію ухвали, копію адміністративного позову та доданих до нього документів, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення наявним в матеріалах справи. Однак відповідачем не подано заперечення проти адміністративного позову.

Згідно із пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох дніву разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Враховуючи, що до суду не було подано заперечення відповідача проти заявленого позову та те, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, поданий Головавтотрансінспекцією в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області адміністративний позов до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій по постанові №094807 від 22.06.2010 року в сумі 680,00 грн. підлягає розгляду в строк визначений пунктом 3 частиною 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд, в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, прийшов до висновку, що позов обгрунтований та такий, що підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 16.06.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в ІваноФранківській області складено акт №169184 про порушення Закону України «Про автомобільний транспорт» під час надання ОСОБА_1 послуг з перевезення пасажирів за маршрутом «НадвірнаБогородчани». Під час перевірки виявлено таке порушення як відсутність в салоні автобуса візуальної інформації, а саме бокового трафарету, інформації про перевізника і страховика та встановлено невиконання припису №032179 від 13.03.2010 року. Порушник з актом ознайомився та пояснив, що візуальну інформацію встановить. За вказане порушення 22.06.2010 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в ІваноФранківській області, щодо порушника винесено постанову № 094807 на суму 680,00 грн.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України Про автомобільний транспорт.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України за № 1190 від 08.09.2004 року Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті визначено, що урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція).

Згідно вимог пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортіорганами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Абзац 12 частини 1 статті 60 Закону України Про автомобільний транспортє спеціальною нормою, якою встановлено, що невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України Про автомобільний транспортвстановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортідержавний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Дана постанова направлялась відповідачу 22.06.2010 року. В порядку передбаченому пунктом 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортідо вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду відповідачем не оскаржувались.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 680,00 грн. за постановою про застосування фінансових санкцій № 094807 від 22.06.2010 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158163 та 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути на користь державного бюджету на рахунок № 31110106700002, УДК в місті Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100, з приватного підприємцяфізичної особи ОСОБА_1 іден.код НОМЕР_1 фінансові санкції в розмірі 680 (шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок по постанові № 094807 від 22.06.2010 року.

Відповідно до частини 9 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Суддя Кишинський М.І.

Постанова складена в повному обсязі 10.01.2011 року.