ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" січня 2011 р. Справа № 2a-4319/10/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кишинський М.І., розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали адміністративної справи за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до приватного підприємцяфізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2210,00 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
08.12.2010 року Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області (надаліпозивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємцяфізичної особи ОСОБА_1 (надалівідповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 2210,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Львівській області виявлені порушення вимог положень статті 39 Закону України Про автомобільний транспортдопущені відповідачем, а саме: перевезення двох пасажирів на таксі без наявності сервісної книжки та медичної довідки. Виявлені порушення зафіксовані в акті за №176282 від 06.05.2010 року. За наслідками розгляду вказаного акту за вчинені правопорушення т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в ІваноФранківській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій №094793 від 15.06.2010 року на суму 1700,00 грн. Також працівниками територіального управління головавтотрансінспекції в ІваноФранкіській області виявлені порушення вимог положень статті 39 Закону України Про автомобільний транспортдопущені відповідачем, а саме: експлуатації легкового автомобіля облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. Виявлені порушення зафіксовані в акті №180346 від 30.07.2010 року. За наслідками розгляду вказаного акту за вчинені правопорушення т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в ІваноФранківській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій №106294 від 05.08.2010 року на суму 510,00 грн. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. та 510,00 грн. відповідачем добровільно не сплачена.
09.12.2010 року відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документів направлено відповідачу 13.12.2010 року для подання заперечення або заяви про визнання позову.
16.12.2010 року відповідач отримав дану копію ухвали, копію адміністративного позову та доданих до нього документів, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення наявним в матеріалах справи. Однак відповідачем не подано заперечення проти адміністративного позову чи заяви про визнання позову.
Згідно із пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох дніву разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Враховуючи, що до суду не було подано заперечення відповідача проти заявленого позову та те, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, поданий Головавтотрансінспекцією в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області позов до приватного підприємцяфізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2210,00 грн. підлягає розгляду в строк визначений пунктом 3 частиною 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, прийшов до висновку, що позов обгрунтований та такий, що підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 06.05.2010 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Львівській області складено акт №176282 про порушення Закону України «Про автомобільний транспорт»під час надання послуг з перевезення двох пасажирів по маршруту «ДелятинЛьвів». Під час перевірки виявлено таке порушення, як відсутність медичної довідки та сервісної книжки. Порушник з актом ознайомився, однак від пояснень та від підпису відмовився. За вказане порушення 15.06.2010 року т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в ІваноФранківській області, щодо порушника винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 094793 на суму 1700,00 грн.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України Про автомобільний транспорт.
Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України за № 1190 від 08.09.2004 року Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті визначено, що урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція).
Згідно вимог пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортіорганами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Згідно вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»документи для автомобільного самозайнятого перевізника є ліцензія, ліцензійна картка, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, сервісна книжка, медична довідка.
Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також судом встановлено, що 30.07.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в ІваноФранківській області складено акт №180346 про порушення вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме під час експлуатації відповідачем легкового автомобіля облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. Порушник з актом ознайомився та пояснив, що ліцензійну картку до 05.08.2010 року виробить. За вказане порушення 05.08.2010 року т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в ІваноФранківській області, щодо порушника винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 106294 на суму 510,00 грн.
Статтею 6 Закону України Про автомобільний транспортвстановлено, що урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються.
Стаття 1 Закону України Про автомобільний транспортвизначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:
- для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Абзац 4 частини 1 статті 60 Закону України Про автомобільний транспортє спеціальною нормою, якою встановлено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України Про автомобільний транспортвстановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортідержавний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Дані постанови направлялась відповідачу 17.06.2010 року та 05.08.2010 року. В порядку передбаченому пунктом 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортідо вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду відповідачем не оскаржувались.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з приватного підприємцяфізичної особи ОСОБА_1 фінансові санкції в розмірі 2210,00 грн. за постановами про застосування фінансових санкцій № 094793 від 15.06.2010 та №106294 від 05.08.2010 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158163 та 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути на користь державного бюджету на рахунок № 31110106700002, УДК в місті Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100, з приватного підприємцяфізичної особи ОСОБА_1, іден.код НОМЕР_1 фінансові санкції в розмірі 2210 (дві тисячі двісті десять) гривень 00 копійок по постановах № 094793 від 15.06.2010 року та №106294 від 05.08.2010 року.
Відповідно до частини 9 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарження не підлягає.
Суддя: Кишинський М.І.
Постанова складена в повному обсязі 04.01.2011 року.