Постанова № 48268367, 18.12.2014, Любомльський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
18.12.2014
Номер справи
163/3151/14-п
Номер документу
48268367
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 163/3151/14-п

Провадження №3/163/2027/14

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2014 року суддя Любомльського районного суду Павлусь О.С., розглянувши направлені Любомльським відділенням Ковельської ОДПІ у Волинській області матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, начальника філії Любомльський автодор ДП Волинський облавтодор, РНОКПП НОМЕР_1,

- за ч.1 ст.1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Інспектором Любомльського відділення Ковельської ОДПІ складено протокол про те, що ОСОБА_1 як начальник філії Любомльський автодор ДП Волинський облавтодор в порушення п.п.168.1.4, п.168.1 ст.168, п.п.1.6, п.161 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України несвоєчасно перерахував податок з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2014 року по 22.09.2014 року в сумі 51002,48 гривень та занизив суму нарахованого військового збору за серпень 2014 року на суму 93,93 гривень, що було виявлено під час перевірки 24.11.2014 року.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.1634 КУпАП.

18.12.2014 року від ОСОБА_1 до суду надійшло заперечення на складений відносно нього протокол, в якому зазначено, що згідно з Положенням про філію, начальник несе відповідальність за своєчасність розрахунків філії з бюджетом з моменту одержання коштів від ДП Волинський облавтодор. Діяльність філії забезпечується за рахунок оборотних коштів, наданих ДП. За період з 01.01.2014 року по 22.09.2014 року такі грошові кошти дочірнім підприємством перераховувались із значним запізненням через економічно-фінансову кризу в країні і відсутність своєчасного та належного бюджетного фінансування дорожньої галузі України із сторони центральних органів державної виконавчої влади, що підтверджується довідкою від 17.12.2014 року. Відповідальною особою за виплату заробітної плати і фінансування філії є директор ДП, а не начальник філії. А тому своєї вини у вказаних в протоколі порушеннях не визнає.

Крім цього, вважає, що складений відносно нього протокол не відповідає диспозиції ч.1 статті 1634 КУпАП, яка передбачає відповідальність за неутримання або неперерахування податку при виплаті заробітної фізичній особі, а не за несвоєчасне перерахування.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав і підтримав письмові заперечення.

Аналізом доказів по справі встановлено наступні фактичні обставини.

З акту про результати перевірки філії Любомльський автодор(далі Філія) від 07.11.2014 року №796/03-06-17/05422496 вбачається, що станом на 01.01.2014 року у Філії був борг по податку з доходів громадян в сумі 15052,55 гривні; за звітний період нарахований податок в сумі 84355,92 гривні, сплачено Філією 87787,27 гривні, несплачений залишок становить 11621,20 гривні. Несвоєчасно за звітний період(з 01.01.2014 по 22.09.2014 року) сплачено податку в загальній сумі 51002,48 гривні.

Згідно з п.1.1, п.3.1 Положення про філію Любомльський автодор дочірнього підприємства Волинський облавтодор(далі ДП) ВАТ Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України Філія є відособленим підрозділом ДП, не є юридичною особою, діє відповідно до чинного законодавства і цього Положення.

Згідно з п.5.8, п.5.11 Положення забезпечення діяльності Філії здійснюється за рахунок коштів, переданих Філії ДП Волинський облавтодор як оборотні кошти, отриманих філією за результатами господарської діяльності.

Пунктом 5.12 Положення встановлено, що всю повноту відповідальності за матеріальні цінності філії, облік і звітність несе начальник Філії.

Пунктом 6.2 Положення передбачено, що начальник Філії несе персональну відповідальність за своєчасність розрахунків з дебіторами і кредиторами ОСОБА_2, розрахунків з бюджетними і позабюджетними фондами, своєчасність виплати заробітної плати працівникам.

З довідки ДП Волинський автодор про перерахунок коштів на виплату заробітної плати та сплати єдиного соціального внеску по філії Любомльський автодор за період 01.01.2014 року по 17.12.2014 року вбачається, що в цей період філії Любомльський автодор було перераховано всього 1000021,1 гривень. З них:

- в лютому частину зарплати за грудень 2013 року в сумі 163000 гривень;

- в квітні частину зарплати за січень 2014 року в сумі 88300 гривень;

- в травні - 50% зарплати за лютий 2014 року в сумі 71400 гривень, прибутковий податок за березень 2014 року в сумі 6200 гривень, ЄСВ за березень 2014 року в сумі 33200 гривень, прибутковий податок за квітень 2014 року в сумі 6200 гривень, ЄСВ за квітень 2014 року в сумі 20400 гривень;

- в червні прибутковий податок за квітень в сумі 10800 гривень, ЄСВ за березень-квітень 2014 року в сумі 35700 гривень, прибутковий податок за березень-квітень 2014 року в сумі 10800 гривень, ЄСВ за березень-квітень 2014 року в сумі 35700 гривень, 50% заробітної плати за лютий та 80% заробітної плати за березень 2014 року в сумі 113300 гривень;

- в липні ЄСВ за травень 2104 року в сумі 28600 гривень, прибутковий податок за червень 2014 року в сумі 6600 гривень, зарплату за березень-квітень 2104 року в сумі 84300 гривень.

З наведеного встановлено, що філія Любомльський автодор фінансується з дочірнього підприємства Волинський облавтодор. При перерахуванні заробітної плати ДП одразу перераховувало і кошти на сплату податків. Доказів того, що ОСОБА_1 як начальник Філії при виплаті заробітної плати не перерахував до бюджету податок з доходів фізичних осіб за рахунок наявних власних коштів Філії або затримав сплату податку з перерахованих ДП коштів по справі на здобуто і до протоколу не приєднано.

Згідно з ч.1 ст.1634 КУпАП відповідальність настає за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

Аналіз диспозиції вищенаведеної статті свідчить, що відповідальність за несвоєчасну сплату нею не передбачена. Така відповідальність настає виключно за неутримання і неперерахування податку при виплаті заробітної плати. Доказів того, що заробітна плата була виплачена працівникам Філії через банки чи касу підприємства, однак податок взагалі не утримано і не перераховано до протоколу не приєднано.

Згідно із п.1.6 п.161 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України тимчасово, до 1 січня 2015 року, встановлюється військовий збір. Платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу.

Із назви ст.1634 КУпАП та змісту її частини 1 вбачається, що відповідальність за порушення при нарахуванні та справлянні воєнного збору нею не передбачена. Тому відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП відсутні підстави для кваліфікації таких порушень за ч.1 ст.1634 КУпАП.

Таким чином, аналіз фактичних обставин справи та відповідних положень чинного законодавства приводить до висновку, що ознак складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1634 КУпАП, в діях ОСОБА_1 як начальника Філії не встановлено, тому провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП України,

П О С Т А Н О В И В :

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1634 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у звязку з відсутністю в його діях складу правопорушення.

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд.

Суддя Любомльського районного суду Павлусь О.С.