СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
пр. № 1-кс/759/2426/14
ун. № 759/12620/14-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2014 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва Заєць Т.О. при секретарі Ковтун М.В., за участі начальника слідчого відділення розслідування злочинів у сфері службової діяльності СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в місті Києві Шевченко В.В., розглянувши в м. Києві клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014100080003873 від 07.05.2014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
В С Т А Н О В И В:
23.07.2014 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання начальника слідчого відділення розслідування злочинів у сфері службової діяльності СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в місті Києві Шевченко В.В., яке погоджене старшим прокурором прокуратури Святошинського району м. Києва Музика А.В. про надання тимчасового доступу до речей і документів (з можливістю здійснити виїмку) фінансово-господарської документації у посадових осіб КП «Київреклама» (код ЄДРПОУ 26199714) за весь період з 01.01.2011 по теперішній час, які перебувають у його володінні, податкова адреса: м. Київ, вул. Боричів узвіз, 8, а саме: інформацію в роздрукованому вигляді (та в електронному) з повним переліком об'єктів зовнішньої реклами на території м. Києва відповідно до інформації серверу, на якому розміщено облік рекламних засобів КП «Київреклама» щодо їх обстеження та обслуговування (база «Град»), із розмежуванням об'єктів зовнішньої реклами на об'єкти з дозволом про розміщення та об'єкти розміщені без дозвільної документації; службові записки (чи інші фінансово-господарські документи) від інспекторів відділу контролю та обліку рекламних засобів на території міста Києва КП «Київреклама» на адресу їх безпосередніх керівників КП «Київреклама» з приводу виявлення об'єктів на території міста Києва, які розміщенні без дозвільної документації та інше. Клопотання обґрунтоване наступним. Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Управління з питань реклами Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київради (КМДА) та посадові особи КП «Київреклама», зловживаючи службовим становищем, умисно, всупереч інтересам держави та установленому законом порядку, вчинили дії, пов'язані із уніфікацією всіх процедур з питань розміщення зовнішньої реклами, реклами на транспорті комунальної власності та реклами в ліфтах будинків комунальної власності міста Києва. У результаті вказаної бездіяльності посадовими особами Управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА) та КП «Київреклама» міський бюджет недоотримує щороку значні кошти. В ході проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що ряд рекламних розповсюджувачів в супереч інтересів Держави, які самовільно, без укладання договорів із КП «Київреклама» та балансоутримувачами на право тимчасового користування місцем для розміщення рекламного засобу, без укладання договорів із ПАТ «Київенерго», встановили рекламні засоби без дозволів на розміщення зовнішньої реклами на відповідних вулицях.
02.07.2014 Директору КП «Київреклама» було вручено запит про витребування завірених належним чином документів з приводу здійснення контролю за законністю розміщення реклами, усунення недоліків та супроводження демонтажу об'єктів на території міста Києва. 16.07.2014 року надіслано відповідь про неможливість надання документів, у зв'язку з обмеженістю матеріально-технічної бази підприємства.
На думку слідчого, документи, які знаходяться у посадових осіб КП «Київреклама», мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити банківську таємницю (п. 5 ч.1 ст. 162 КПК України).
Згідно частин 5, 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Отже, надання тимчасового доступу до речей і документів здійснюється виключно у випадку доведення стороною кримінального провадження у своєму клопотанні обставин, передбачених ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України.
Встановлено, що у СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві знаходиться кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12014100080003873 від 07.05.2014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Згідно даних досудового розслідування, службові особи Управління з питань реклами Департамент суспільних комунікацій виконавчого органу Київради (КМДА) та посадові особи КП «Київреклама» - комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), зловживаючи службовим становищем, умисно, всупереч інтересам держави та установленому законом порядку, вчинили дії, пов'язані із уніфікацією всіх процедур з питань розміщення зовнішньої реклами, реклами на транспорті комунальної власності та реклами в ліфтах будинків комунальної власності міста Києва, що спричинило велику шкоду державним інтересам.
Поясненнями слідчого та клопотанням про тимчасовий доступ до документів доведено наявність достатніх підстав вважати, що відповідні речі та документи перебувають у володінні посадових осіб Комунального підприємства виконавчого органу Київради «Київреклама» (код ЄДРПОУ 26199714, м. Київ, вул. Боричів узвіз, 8), вказані речі та документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення осіб, причетних до вчинення злочину, завданих збитків, а також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах.
Враховуючи наведене, клопотання підлягає задоволенню в частині надання тимчасового доступу до речей і документів, зазначених у клопотанні, з можливістю ознайомитися з ними та зробити їх копії. В частині вилучення клопотання задоволенню не підлягає, оскільки в цій частині клопотання не було належним чином обґрунтоване.
Керуючись ст. ст. 159-164, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити частково.
Надати начальнику слідчого відділення розслідування злочинів у сфері службової діяльності СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в місті Києві Шевченко В.В. тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у Комунальному підприємстві виконавчого органу Київради «Київреклама» (код ЄДРПОУ 26199714, м. Київ, вул. Боричів узвіз, 8) за період з 01.01.2011 по теперішній час, а саме: інформацію в роздрукованому вигляді (та в електронному), а саме, повний перелік об'єктів зовнішньої реклами на території м. Києва відповідно до інформації серверу, на якому розміщено облік рекламних засобів КП "Київреклама" щодо їх обстеження та обслуговування (база «Град»), із розмежуванням об'єктів зовнішньої реклами на об'єкти з дозволом про розміщення та об'єкти розміщені без дозвільної документації, на останні об'єкти обов'язково, із зазначенням дати розміщення незаконних об'єктів, місце розташування, рекламних розповсюджувачів які встановили дані об'єкти, розмір реклами, типи зовнішньої реклами, фото реклами; службові записки (чи інші фінансово-господарські документи) від інспекторів відділу контролю та обліку рекламних засобів на території міста Києва КП «Київреклама» на адресу їх безпосередніх керівників КП «Київреклама» з приводу виявлення об'єктів на території міста Києва, які розміщенні без дозвільної документації; службові записки (чи інші фінансово-господарські документи) від посадових осіб КП «Київреклама» на адресу Директора КП «Київреклама» (керівництва) з приводу виявлення об'єктів на території міста Києва, які розміщенні без дозвільної документації, та подальшого включення таких об'єктів до наказу КМДА щодо проведення демонтажну; звернення посадових осіб КП «Київреклама», в тому числі Директора, до Управління з питань реклами Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київради (КМДА), до Головного управління з питань реклами при КМДА у місті Києві (період часу до реорганізації даного управління) з приводу включення до наказу КМДА щодо проведення демонтажну на об'єкти, які розміщенні без дозвільної документації на території міста Києва; накази з додатками щодо демонтажу об'єктів, які розміщенні без дозвільної документації на території м. Києва, видані Управлінням з питань реклами Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київради (КМДА), Головним управлінням з питань реклами при КМДА у місті Києві (до реорганізації даного управління); документи з приводу виконання Наказів КМДА у м. Києві працівниками КП «Київреклама» (надати документи, які регламентують виконання з початку розгляду такого Наказу до його виконання по суті; документи, які підтверджують факт здійснення демонтажу об'єкту, або такі документи, які підтверджують факт спроби здійснення демонтажу, однак така процедура була не здійснена у зв'язку з тих, чи інших причин, які не залежали від працівників підприємства); договори з підрядними організаціями, які безпосередньо здійснювали демонтажна незаконних об'єктів, та перелік техніки, яка обліковується на балансі КП «Київреклама»; договори між КП «Київреклама» з усіма рекламними розповсюджувачами зовнішньої реклами (контрагентами), та між ПАТ «Київенерго», ДСКВО КМР, ТОВ «Будівельно-проектна фірма Україна», ТОВ «Ті Сі Пі», ТОВ «Автосаміт на столічному», ТОВ «Офіс імперія», ТОВ «Авто лінія», ФОП ОСОБА_3, ТОВ «Столичне архітектурне бюро Андрія Волошина», ТОВ «Гранд афіш Україна», ТОВ «Люверс» (код ЄДРПОУ 24734014), ТОВ «Бігборд» (код ЄДРПОУ 32386534), ТОВ «СВ аутдор» (код ЄДРПОУ 33239190), ТОВ «ЕКО ХХІ Століття» (код ЄДРПОУ 33784216), ТОВ «Прайм-груп» (код ЄДРПОУ 34603314), ТОВ «Ртм-України» (код ЄДРПОУ 31282375), ТОВ «Екосвіт» (код ЄДРПОУ 30858672), ТОВ «Октагон-аутдор» (код ЄДРПОУ 34729203), а саме: контракти (договори) та додатки до них; додаткові угоди; документи, які підтверджують виконання договору або наявність яких є обов'язковою згідно зі змістом контракту (договору); фінансово-господарські документи та банківські виписки, що свідчать про реальність сплати коштів по договору, до додатків; реєстри отриманих та виданих податкових накладних; особову справу на директора КП «Київреклама» ОСОБА_5, першого заступника КП «Київреклама» ОСОБА_6, заступника директора КП «Київреклама» ОСОБА_7, начальника відділу контролю та обліку рекламних засобів КП «Київреклама» ОСОБА_8, заступника директора з економіки КП «Київреклама» ОСОБА_9
Відмовити в задоволенні клопотання в іншій частині.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Строк дії ухвали 20 днів з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ Т.О.ЗАЄЦЬ