Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2009 р. справа № 2а-9917/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойди Т. В.
при секретарі Пальчикова І.Г.,
з участю представника позивача Пищиті Є.В.,
розглянувши у відкритомусудовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі міста Донецька до приватного підприємства «Екол» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
в с т а н о в и в :
У червні 2009 року Державна податкова інспекція у Кіровському районі міста Донецька звернулася в суд з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що приватне підприємство «Екол» як платник податків з 05 жовтня 2000 року перебуває у неї на обліку.
Станом на 11 червня 2009 року підприємство має заборгованість перед бюджетом в розмірі 4 249,72 грн., яка утворилась внаслідок несплати податкових зобов’язань з податку на додану вартість:
- по декларації від 17 жовтня 2008 року № 60626 на суму 3377 грн., яку частково сплачено у розмірі 2,28 грн.;
- по декларації від 09 лютого 2009 року № 87939 на суму 875,00 грн.
Інспекцією направлялись перша та друга податкові вимоги, однак заборгованість підприємством сплачена не була.
Просила стягнути з ПП «Екол» заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 4 249,72 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що ПП «Екол» як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Кіровському районі міста Донецька і ним подані декларації з податку на додану вартість:
- декларація від 17 жовтня 2008 року № 60626 за ІІІ квартал 2008 року, в якій зазначено суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет, - 3377 грн.;
- декларація від 09 лютого 2009 року № 87939 за ІV квартал 2008 року, в якій зазначено суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет, - 875,00 грн.
Суму податку на додану вартість, вказану в декларації від 17 жовтня 2008 року №60626 за ІІІ квартал 2008 року, частково сплачено у розмірі 2,28 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку.
В порядку, передбаченому ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу направлялися податкові вимоги: перша податкова вимога від 25 листопада 2008 року №1/864, яка отримана ним 15 грудня 2008 року, друга - 22 січня 2009 року №2/65, яка отримана 27 січня 2009 року.
Отже, станом на 11 червня 2009 року податковий борг підприємства з податку на додану вартість склав 4 249,72 грн.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст.10 вказаного Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вказаного Закону, яка визначає строки погашення податкового зобов'язання, визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідач протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми узгоджених податкових зобов'язань, що зазначені у поданих ним податкових деклараціях, повність не сплатив.
Згідно з п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Виходячи з вимог законодавства несплачені суми узгоджених податкових зобов’язань є податковим боргом, який підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі міста Донецька до приватного підприємства «Екол» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Екол» на користь держави в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість 4249,72 (чотири тисячі двісті сорок дев’ять) гривень 72 (сімдесят дві) копійки на рахунок № 31119029700007, код платежу 14010100, одержувач: УДК у Кіровському районі міста Донецька, ЄДРПОУ 34687153, банк ГУДК України у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.