Справа № 203/4374/15-п
Провадження № 3/0203/1242/2015
П О С Т А Н О В А
іменем України
07.08.2015 року Суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Смольняков О.О., розглянувши матеріали, що надійшли від відділу контролю у соціальній сфері та культури ДФІ в Дніпропетровської області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює першим заступником Територіальної державної інспекції з питань праці у Дніпропетровській області, голова комісії з реорганізації Територіальної державної інспекції з питань праці у Дніпропетровській області, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст.164-12 ч.1 КУпроАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що він, працюючи головою комісії з реорганізації Територіальної державної інспекції з питань праці у Дніпропетровській області (далі ТДІзПП), в порушення вимог п.1 ст.23, п.1,3,4 ст.48 Бюджетного Кодексу України, взяв зобовязання без відповідних бюджетних асигнувань, в наслідок чого станом на 01.06.2015 року виникла не бюджетна заборгованість на загальну суму 20809 гривень.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що у кошторисі ТДІзПП зовсім не було виділено коштів на погашення заборгованості, яка утворилася на кінець 2014 року-початок 2015 року. Виходячи з затвердженого кошторису на 2015 рік, заборгованість неможливо було перезареєструвати у казначейській службі, що не дало можливості погасити не тільки заборгованість минулого року, але і призвело до збільшення і накопичення поточної заборгованості. Наказом № 15 від 18.03.2015 року його було призначено головою комісії з реорганізації ТДІзПП, але планом заходів з реорганізації ТДІзПП, що є додатком № 2 до вказаного наказу, не передбачена можливість розірвання господарчих договорів, обумовлених практичним забезпеченням діяльності територіального підрозділу урядового органу державного управління. Фактично інспекція не мала можливості себе фінансувати, щоб утримувати орендовані приміщення та сплачувати комунальні послуги. Вважає, що у його діях не має ні умисної, ні необережної форми вини.
Представники ДФІ, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, пояснили, що Бюджетний Кодекс України забороняє брати зобовязання без відповідних бюджетних асигнувань. Під час проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ТДІзПП станом на 01.06.2015 року було встановлено, що в ТДІзПП небюджетна кредиторська заборгованість за бухобліком не рахується, що призвело до невідображення в обліку ТДІзПП взятих не бюджетних зобовязань по сплаті фактично наданих товарів та послуг за загальним фондом кошторису станом на 01.06.2015 року на загальну суму 21828,39 гривень. Акти наданих підприємствами, установами та організаціями послуг ТДІзПП (березень-травень 2015 року) по взятих зобовязаннях понад затверджені кошторисом бюджетні асигнування на загальну суму 19581,48 гривень підписані головою комісії з реорганізації ОСОБА_1. Крім того, внаслідок невідображення за бухгалтерським обліком розрахунків з підзвітними особами відповідно до авансових звітів працівників ТДІзПП, станом на 01.06.2015 року утворилася заборгованість понад затверджені кошторисом бюджетні асигнування на загальну суму 1594,78 гривень. Авансові звіти на суму 1227,52 гривень підписані ОСОБА_1. Відповідно до наказу по ТДІзПП від 19.03.2015 року № 14, право першого підпису фінансових документів надано голові комісії по реорганізації ОСОБА_1.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та представників ДФІ, вважаю, що діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-12 КУпроАП.
Відповідно до п.1 ст.23 Бюджетного Кодексу України, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.
Згідно п.1 ст.48 БКУ, розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, довгострокових зобовязань за енергосервісом, узятих на облік органами Казначейства України.
За п.3 та п.4 ст.48 БКУ розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, за якими розпорядником бюджетних коштів взято зобов'язання без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), є недійсними. За такими операціями не виникають бюджетні зобов'язання та не утворюється бюджетна заборгованість. Зобов'язання, взяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), не вважаються бюджетними зобов'язаннями (крім витрат, що здійснюються відповідно дочастини шостоїцієї статті) і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов'язань є порушенням бюджетного законодавства. Витрати бюджету на покриття таких зобов'язань не здійснюються.
Ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності ТДІзПП, акт від 06.07.2015 року за № 04.1-20/4, встановлено взяття ОСОБА_1, як головою комісії по реорганізації ТДІзПП, зобовязань понад затверджені кошторисом бюджетні асигнування на загальну суму 20809 гривень, що є порушенням п.1 ст.23, п.1,3,4 ст.48 Бюджетного Кодексу України.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 164-12, ст. 284 КУпроАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.164-12 КУпроАП та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 (пятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 36(тридцять шість) гривень 54 копійки.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору: Отримувач коштів УДКСУ у Кіровському районі м. Дніпропетровська (Кіровський район),22030001; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989316; Банк отримувача ГУДКСУ у Дніпропетровській обл. м. Дніпропетровськ; Код банку отримувача (МФО) 805012; Рахунок отримувача -31217206700007; Код класифікації доходів бюджету 22030001; Призначення платежу Судовий збір, код 37989316, пункт - Платник фізична особа в платіжному документі у графі «КОД ПЛАТНИКА» повинна вказати свій ідентифікаційний код.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Скарга,на постанову подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя О.О. Смольняков
Строк предявлення постанови до виконання три місяці з дня набрання чинності.
Постанова набрала чинності «___» __ 2015 року.
Секретар: __