Категорія 6.14
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 липня 2009 року Справа 2а-19541/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Матвєєвої В.В.
при секретарі Зацепіній Ю.В.
за участю:
представника прокурора Гриненка С.В.
представник позивача не з'явився
представник відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Станично-Луганського району Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області до Станично-Луганського районного територіального медичного об'єднання про стягнення штрафних санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
21 січня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Станично-Луганського району Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області до Станично-Луганського районного територіального медичного об'єднання про стягнення штрафних санкцій.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 12.10.2007 року за результатами проведеної перевірки щодо дотримання вимог законодавства про електроенергетику посадовими особами інспекції Держенергонагляду в Луганській області був внесений припис ЛЦ 176 №511, яким відповідач Станично-Луганське районне територіальне медичне об'єднання зобов'язано вжити заходів щодо усунення порушень законодавства з метою безпечного та раціонального використання електроенергетичного устаткування.
07.02.2008 року інспектором інспекції Держенергонагляду в Луганській області було проведено перевірку щодо виконання відповідачем вимог припису ЛЦ 176 №511 від 12.10.2007 року, але згідно акту перевірки ЛЦ 176 №7 вимоги припису відповідачем виконані не були.
10.04.2008 року на підставі акту перевірки була винесена постанова ЛЦ 176 №7 про накладення на відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 340,00 грн.
У судовому засіданні представник прокурора позов підтримав в повному обсязі, пояснив, що відповідач у добровільному порядку не сплатив суму штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 340,00 грн. Просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав.
Заслухавши пояснення представника прокурора, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач Станично-Луганське районне територіальне медичне об'єднання є юридичною особою.
12.10.2007 року за результатами проведеної перевірки щодо дотримання вимог законодавства про електроенергетику посадовими особами інспекції Держенергонагляду в Луганській області був внесений припис ЛЦ 176 №511, яким відповідач Станично-Луганське районне територіальне медичне об'єднання зобов'язано вжити заходів щодо усунення порушень законодавства з метою безпечного та раціонального використання електроенергетичного устаткування.
07.02.2008 року інспектором інспекції Держенергонагляду в Луганській області було проведено перевірку щодо виконання відповідачем вимог припису ЛЦ 176 №511 від 12.10.2007 року, але згідно акту перевірки ЛЦ 176 №7 вимоги припису відповідачем виконані не були.
10.04.2008 року на підставі акту перевірки була винесена постанова ЛЦ 176 №7 про накладення на відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 340,00 грн.
Підприємство до теперішнього часу не виконало вимоги позивача. Акт і постанова інспекції Держенергонагляду в Луганській області відповідачем не оскаржені.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурор може здійснювати представництво у будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.
Пунктом 2 ст. 4 Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади» від 30.06.1999р. визначено, що грошові стягнення за правопорушення в повному обсязі зараховуються до Державного бюджету України, тому ненадходження сум штрафів спричиняє шкоду держбюджету та інтересам держави.
Згідно з Положенням «Про Державну інспекцію з енергозбереження», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2000 року № 1039 Державна інспекція з енергозбереження є урядовим органом державного управління, яка відповідно до законодавства виконує контрольно-наглядові функції щодо використання паливно-енергетичних ресурсів.
Згідно Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області, яке затверджено Держенергонаглядом у Донбаському регіоні, структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику» державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах, як, зокрема, створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Згідно із ч.1 ст.9 зазначеного Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України, а ч. 5 цієї статті передбачено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Так, відповідно до ч.3 ст.27 Закону суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
З огляду на вищевказане, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора Станично-Луганського району Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області до Станично-Луганського районного територіального медичного об'єднання про стягнення штрафних санкцій є обґрунтованими та такими, що відповідають діючому законодавству.
На підставі викладеного, керуючись ст. 5, ч.1 ст.9, ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику», п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Станично-Луганського району Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області до Станично-Луганського районного територіального медичного об'єднання про стягнення штрафних санкцій задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Станично-Луганського районного територіального медичного об'єднання (Луганська область, смт. Станично-Луганське, вул. 5-та Лінія, 27, код 01983602, р/р 35410003001617 в УДК в Луганській області, МФО 804013) на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100, п/р 31116106700005, МФО 804013, код 24046582, отримувач УДК Станично-Луганського району) суму штрафних санкцій у розмірі 340 (триста сорок гривень) 00 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
СУДДЯ