Справа № 379/577/15-п
3-в/379/9/15
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.08.2015 Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого: судді Зінкіна В.І.,
за участю: секретаря Неділько Л.В.,
представника Таращанського МРВ КВІ УДПтСУ в м. Києві та в Київській області: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тараща подання заступника начальника Таращанського МРВ кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в м. Києві та Київській області капітана внутрішньої служби ОСОБА_1 про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_2, фактично проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3 горби Таращанського району Київської області, неодруженого, тимчасово непрацюючого,
В С Т А Н О В И В :
До Таращанського районного суду Київської області надійшло подання заступника начальника Таращанського МРВ кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в м. Києві та Київській області капітана внутрішньої служби ОСОБА_1 про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення щодо ОСОБА_2, на якого постановою Таращанського районного суду Київської області від 08.04.2015 року за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП накладено адміністративне стягнення у вигляді 30 годин громадських робіт. Дане подання обґрунтоване тим, що 22.04.2015 року на виконання до Таращанського МРВ КВІ УДПтСУ в м. Києві та в Київській області надійшла постанова Таращанського районного суду Київської області від 08.04.2015 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді 30 годин громадських робіт за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП стосовно ОСОБА_2. Того ж дня правопорушника було викликано до КВІ для ознайомлення з порядком та умовами виконання адміністративного стягнення у виді громадських робіт на 30.04.2015 року, однак правопорушник не зявився, про причини неявки не повідомив. 27.05.2015 року правопорушнику було розяснено порядок та умови виконання адміністративного стягнення у виді громадських робіт та видано направлення до Крутогорбівської сільської ради Таращанського району Київської області, на території якої правопорушник повинен приступити до відбуття громадських робіт не пізніше 28.05.2015 року. 03.06.2015 року на адресу КВІ надійшло розпорядження про залучення ОСОБА_2 до відпрацювання громадських робіт та графік робіт, відповідно до якого правопорушник повинен відпрацювати з 28.05.2015 року по 10.06.2015 року крім вихідних днів по чотири години щоденно. 12.06.2015 року на адресу КВІ надійшла інформація про те, що ОСОБА_2 для відпрацювання громадських робіт не зявляється з 01.06.2015 року. Для встановлення причин невиходу на роботу правопорушника було належним чином викликано, однак у зазначений у виклику день ОСОБА_2 до КВІ не зявився, про причини неявки не повідомив. Станом на 27.07.2015 року правопорушник ОСОБА_2 відпрацював 8 годин громадських робіт.
Представник КВІ в судовому засідання клопотання підтримав та просить його задовольнити.
Правопорушник в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.
Заслухавши думку заступника начальника Таращанського МРВ кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в м. Києві та Київській області капітана внутрішньої служби ОСОБА_1, дослідивши матеріали особової справи, вивчивши матеріали подання, вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою Таращанського районного суду Київської області від 08.04.2015 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП і накладено стягнення у виді громадських робіт строком на 30 (тридцять) годин.
Як вбачається з акту перевірки виконання адміністративного стягнення від 10.06.2015 року, 10.06.2015 року близько 09 год. 00 хв. правопорушник ОСОБА_2 за місцем відбуття громадських робіт був відсутній.
Згідно довідки № 225 від 12.06.2015 року, виданої виконавчим комітетом Крутогорбівської сільської ради Таращанського району Київської області вбачається, що ОСОБА_2 з 01.06.2015 року на відпрацювання громадських робіт не зявлявся.
Також судом встановлено, що 15.06.2015 року ОСОБА_2 викликався до КВІ на 25.06.2015 року на 10 год. 30 хв. для дачі письмових пояснень та зясування причини неявки на відпрацювання, однак у зазначений у виклику день ОСОБА_2 до КВІ не зявився, про причини неявки не повідомив.
Станом на 27.07.2015 року правопорушник ОСОБА_2 відпрацював 8 години громадських робіт.
Відповідно до ст. 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до частин 1, 3 ст. 321-4 КУпАП, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює пяти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати пятнадцять діб.
Санкцією ч.1 ст.173-2 КУпАП визначено адміністративне стягнення за вчинення насильства в сім'ї, яке встановлено у вигляді громадських робіт на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративним арештом на строк до семи діб.
З огляду на вищенаведену норму, заміна громадських робіт на адміністративне стягнення у вигляді штрафу не може бути задоволене судом, оскільки не передбачене санкцією ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 32 КУпАП адміністративний арешт установлюється і застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень на строк до п'ятнадцяти діб. Адміністративний арешт призначається районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею). Адміністративний арешт не може застосовуватись до вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до дванадцяти років, до осіб, які не досягли вісімнадцяти років, до інвалідів першої і другої груп.
За таких підстав суд приходить до висновку, що подання заступника начальника Таращанського МРВ кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби в м. Києві та Київській області про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт 22 годин адміністративним арештом підлягає задоволенню, так як санкція статті 173-2 КУпАП передбачає можливість застосування арешту.
Керуючись статтями 173-2, 298, 299, 321-4 КУпАП, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Подання задовольнити.
Замінити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, невідбутий строк громадських робіт, призначених відповідно до постанови Таращанського районного суду Київської області від 08.04.2015 року по справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП на адміністративний арешт строком на чотири доби.
Строк рахувати з часу затримання.
Постанова може бути оскаржена прокурором або особою, щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.
Суддя: ОСОБА_3.