Постанова № 48188267, 10.10.2014, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2014
Номер справи
807/2621/14
Номер документу
48188267
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

10 жовтня 2014 рокум. Ужгород№ 807/2621/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Маєцька Н.Д.

при секретарі Нагорна Л.І.

за участю:

представника позивача: не зявився ,

представника відповідача: не зявився ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Міжгірського районного центру зайнятості до Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі про повернення коштів в сумі 6131,94, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 10 жовтня 2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 15 жовтня 2014 року.

Міжгірський районний центр зайнятості звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі , якою просить стягнути з відповідача кошти в в сумі 6131,94 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються ч. 4 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", згідно якої із роботодавця утримується сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду. Міжгірським РЦЗ виплачено за період перебування на обліку ОСОБА_1 6131,94 грн., при цьому, ОСОБА_1 рішенням суду (постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 03.06.2012 р. та Ухвалою Вищого адміністративного суду від 25.02.2014) поновлена на займаній на час звільнення посаді головного спеціаліста-програміста відділу персоніфікованого обліку та надходження платежів Управління пенсійного фонду України в Міжгірському районі, в зв'язку з чим Міжгірський РЦЗ звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі з претензією про відшкодування коштів. Однак, відповідач у листі на претензію зазначив, що доводи зазначені у претензії є безпідставними та такими, що суперечать як фактичним даним так і вимогам чинного законодавства. На даний час відповідач кошти не повернув, у звязку з чим позивач звернувся до суду з позовом про повернення коштів.

08.10.2014 року від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі за наявними матеріалами справи.

Відповідач в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву про розгляд справи без його участі.

Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що в пошуках роботи до Міжгірського районного центру зайнятості звернулася громадянка ОСОБА_1, останнім місцем роботи якої було Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі Закарпатської області і з якого вказана громадянка була звільнена у звязку з реорганізацією структури управління ПФУ в Міжгірському районі відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП.

На підставі заяви ОСОБА_1 від 01.03.2013 р. їй було надано статус безробітної та призначено допомогу по безробіттю як застрахованій особі без урахування страхового стажу відповідно до п.п. 2, 4 ст. 22, п. 2 ст. 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» та п.п. 2.7, 2.9 «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності» у розмірі встановленому законодавством протягом 360 календарних днів з 01.03.2013 р. по 23.02.2014 р.

Згідно наказу Міжгірського РЦЗ від 01.08.2013 р. № НТ 130801 у звязку з недотриманням громадянкою ОСОБА_1 рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню останній було скорочено виплату допомоги по безробіттю з 31.07.2013 р. по 14.08.2013 р.

За період з 01.03.2013 р. по 30.07.2013 р. безробітній ОСОБА_1 Міжгірським РЦЗ було виплачено допомоги по безробіттю на загальну суму 2702,47 грн.

З 15.08.2013 р. Міжгірським РЦЗ виплату допомоги по безробіттю громадянці ОСОБА_1 було поновлено, згідно наказу № НТ 130815 від 15.08.2013 р.

Вказана допомога по безробіттю виплачувалася по 04.02.2014 р., так як за поданням безробітною письмової заяви про відмову від послуг Державної служби зайнятості їй було припинено виплату по безробіттю з 05.02.2014 р. (наказ № НТ 140205 від 05.02.2014 р.).

За період з 15.08.2013 р. по 04.02.2014 р. громадянці ОСОБА_1І було виплачено допомоги по безробіттю на загальну суму 3096, 05 грн.

З 13.05.2014 р. Міжгірським РЦЗ було поновлено виплату допомоги по безробіттю ( наказ № НТ 140520 від 20.05.2014 р.), а з 01.06.2014 р. припинено виплату у звязку з поданням безробітною ОСОБА_1 заяви про зняття її з обліку безробітних.

За період з 13.05.2014 р. по 31.05.2014 р. вказаною громадянкою отримана допомога по безробіттю в розмірі 333,42 грн.

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується розрахунком по виплаті допомоги по безробіттю за вищевказані три періоди (з 01.03.2013 р. по 30.07.2013 р., з 15.08.2013 р. по 04.02.2014 р., з 13.05.2014 р. по 31.05.2014 р.) громадянка ОСОБА_1 отримала допомоги по безробіттю на загальну суму 6131,94 грн.

Відповідачем 12.06.2014 р. було подано до Міжгірського РЦЗ звіт про прийнятих працівників від 11.06.2014 р., де було вказано, що ОСОБА_1 поновлена на роботі.

Міжгірський РЦЗ звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі з листом від 23.06.2014 р. № 585-07 про надання інформації щодо поновлення громадянки ОСОБА_1 на посаді за рішенням суду у 2013-2014 роках.

Відповідачем надіслано детальну інформацію стосовно поновлення ОСОБА_1 на посаді головного-спеціаліста-програміста відділу персоніфікованого обліку та надходження платежів Управління пенсійного фонду України в Міжгірському районі з 23.02.2012 р., в тому числі: постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 03.06.2012 р., ухвалу Вищого адміністративного суду від 25.02.2014 р. та наказ відповідача від 11.06.2014 р. №50-0 С про поновлення ОСОБА_1 на раніше займаній посаді.

Міжгірським РЦЗ було направлено відповідачу вимогу від 07.07.2014 № 620-07 про повернення коштів в сумі 6131,94 грн. в добровільному порядку.

08.08.2014 р. на адресу позивача надійшло письмове заперечення № 3692/07 від 07.08.2014 р. , в якому Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі вимоги претензії не визнає, вважає доводи Міжгірського РЦЗ надуманими, безпідставними та такими, що суперечать як фактичним даним так і вимогам чинного законодавства.

Крім того, Міжгірським РЦЗ 08.08.2014 р. також було прийняте рішення про повернення відповідачем коштів виплачених громадянці ОСОБА_1 (наказ № НТ 140808 від 08.08.2014 р.).

Станом на день подання позову відповідач кошти не повернув.

Згідно п.8 ч.1 ст.1 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 року № 5067 - VI, зареєстрований безробітний - це особа працездатного віку, яка зареєстрована в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітна і готова та здатна приступити до роботи.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.9 цього ж Закону кожен має право на соціальний захист у разі настання безробіття, що реалізується шляхом участі в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття, яке передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття.

Згідно преамбули Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року № 1533-III (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон 1533), цей Закон, розроблений відповідно доКонституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають застраховані особи, (ч. 1, ст. 6 Закону 1533).

Статтею 7 цього Закону передбачено такий вид забезпечення безробітного як допомога по безробіттю.

Згідно з пп. 2 п.1 ст. 31 Закону 1533, виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі поновлення безробітного на роботі за рішенням суду.

Відповідно до ч. 4 ст. 35 Закону 1533, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду утримується із роботодавця.

Виходячи з наведеного, суми виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг у розмірі 6131,94 грн., наданих ОСОБА_1 за час перебування на обліку у Міжгірському РЦЗ як безробітній, підлягають відшкодуванню Управлінням Пенсійного фонду України в Міжгірському районі.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Матеріалами справи доведено суму виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг у розмірі 6131,94 грн., правомірність звернення Міжгірського РЦЗ з позовом до суду та правомірність стягнення такого з Управлінням Пенсійного фонду України в Міжгірському районі, в зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтовані та підтверджені належними та допустимими доказами, та підлягають до задоволення повністю.

Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України та в зв'язку з відсутністю судових витрат позивача, судові витрати у справі не стягуються.

Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позовну заяву Міжгірського районного центру зайнятості до Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі про повернення коштів в сумі 6131,94 - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі кошти в сумі 6131,94 грн. (шість тисяч сто тридцять одну гривню девяносто чотири копійки ) на користь Міжгірського районного центру зайнятості на розрахункові рахунки:

- 4966,22 грн. на р/р 37172974900131 Міжгірського РЦЗ, код ЄДРПОУ 22111119, код бюджетної класифікації 50040400 (інші надходження), банк одержувача ГУ ДКСУ в закарпатській області, МФО 812016;

- 1165,72 грн. на р/р 37178000000006 Міжгірського РЦЗ, код ЄДРПОУ 22111119, код бюджетної класифікації 50040400 (інші надходження), банк одержувача ГУДКСУ в Закарпатській області, МФО 812016.

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд зодночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяОСОБА_2