Постанова № 4818359, 22.07.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2009
Номер справи
2а-23045\09\1270
Номер документу
4818359
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-23045/09/1270

Категорія 6.14  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«22» липня 2009 року м. Луганськ

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

 судді: Шембелян В.С.,

при секретарі: Кудреватих Ю.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах Антрацитівського міськрайцентру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Антрацитівського тролейбусного управління Управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та пені, -

ВСТАНОВИВ:

27 травня 2009 року прокурор міста Антрацита Луганської області звернувся до суду в інтересах Антрацитівського міськрайцентру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття із позовною заявою, в якій зазначив, що в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості з 23.09.1997року за № 120300278 як страхувальник - роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття зареєстроване Антрацитівське тролейбусне управління УЖКГ.

В порушення вимог ч. 3 ст. 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Антрацитівське тролейбусне управління УЖКГ як роботодавець страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття сплачувало несвоєчасно та не в повному розмірі.

Відповідно до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду (акт № 83 від 10.04.2009 р.), а також згідно акту звірки взаємних розрахунків станом на 01.04.2009 р. за Антрацитівським тролейбусним управлінням УЖКГ загальна сума заборгованості складає 11253, 26 грн. (з них сума недоїмки становить 6837, 39 грн., сума пені складає 4415, 87 грн.). Зазначена сума заборгованості склалася ще з липня 2005 року та не сплачена по теперішній час.

В січні 2008 р. Прокурором міста Антрацит до Луганського окружного адміністративного суду в інтересах Антрацитівського міськрайцентру зайнятості була подана позовна заява щодо стягнення з Антрацитівського тролейбусного управління УЖКГ заборгованості у сумі 9223, 75 грн. (з них недоїмка - 6018, 45 грн., пеня - 3205, 30 грн.). Постановою суду від 18.04.2008 р. по справі № 2а- 4232/08 позовна заява була задоволена повністю. Виконавчий лист на виконаня рішення був переданий до відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції, але на дату складення позову заявлена заборгованість залишається несплаченю.

Отже, загальна сума заборгованості складає у розмірі 11253, 26 грн. включає в себе задаволену судом суму попереднього позову (9923, 75 грн.).

Таким чином, позовні вимоги позивача стосуються заборгованості у сумі 2029, 51 грн. (де 818, 94 грн. - недоїмка, яка виникла в період з 01.10.2007 р. по 31.03.2009 р., пеня - 1210, 57 грн., яка нарахована за цей період), тобто без урахування задоволеної судом суми попереднього позову 9223, 75 грн.

До теперішнього часу вищезазначена сума недоїмки та пені не сплачені, у зв'язку з чим Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття не отримав вищезазначені кошти, які просить стягнути з відповідача на свою користь.

У судовому засіданні прокурор - заявник підтримав свої вимоги, дав суду пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві, просив стягнути з Антрацитівського тролейбусного управління УЖКГ на користь Антрацитівського міськрайцентру зайнятості заборгованість із сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.10.2007 р. по 31.03.2009 р. у сумі 2029, 51 грн., із них: прострочена заборгованість (недоїмка) становить 818, 94 грн., пеня - 1210, 57 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.

Представник відповідача Антрацитівського тролейбусного управління УЖКГ в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, надав до суду заяву, про визнання позову та просив розглянути справу без його участі .

Заслухавши пояснення прокурора - заявника, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач - Антрацитівське тролейбусне управління Управління житлово-комунального господарства зареєстровано Виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 18.02.1992 року за № 1 379 120 0000 000307, про що видане свідоцтво (арк. справи 9).

В Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості з 23.09.1997року за № 279 як страхувальник - роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття зареєстроване Антрацитівське тролейбусне управління УЖКГ (арк. справи 7).

Відповідно до ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» функції робочих органів покладаються на обласні, районні, міськрайонні, міські центри зайнятості, до повноважень яких, зокрема, належить: реєстрація платника страхових внесків, проведення збору страхових внесків, проведення збору страхових внесків, контроль за правильністю нарахування, своєчасності сплати свнесків та представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.

Згідно із п.2 ст.35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття встановлений ч.2 ст.1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» №2213 -ІІІ від 11.01.2001 року.

Відповідно до ч.1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.

Пунктом 1 ч.1 ст.38 вказаного Закону визначено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Пунктом 3 ч.1 ст.38 Закону передбачено, що пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.  

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18.12.2000 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221, затверджено порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. При цьому Розділом 9 продубльовано вказані положення Закону стосовно відповідальності платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Згідно із ч.2 ст.38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.

Так, актом перевірки Антрацитівського толейбусного управління житлово-комунального господарства щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття від 10.04.2009 р. № 83 (арк. справи 4), а також згідно акту звірки взаємних розрахунків станом на 01.04.2009 р. (арк. справи 11) за Антрацитівським толейбусним управлінням житлово-комунального господарства загальна сума заборгованості складає 11253, 26 грн. (з них сума недоїмки становить 6837, 39 грн., сума пені складає 4415, 87 грн.). Зазначена сума заборгованості склалася ще з липня 2005 року та не сплачена по теперішній час.

 В січні 2008 р. Прокурором міста Антрацит до Луганського окружного адміністративного суду в інтересах Антрацитівського міськрайцентру зайнятості була подана позовна заява щодо стягнення з Антрацитівського тролейбусного управління УЖКГ заборгованості у сумі 9223, 75 грн. (з них недоїмка - 6018, 45 грн., пеня - 3205, 30 грн.). Постановою суду від 18.04.2008 р. по справі № 2а- 4232/08 позовна заява була задоволена повністю (арк. справи 21-22).

Таким чином, позовні вимоги позивача стосуються заборгованості у сумі 2029, 51 грн. (де 818, 94 грн. - недоїмка, яка виникла в період з 01.10.2007 р. по 31.03.2009 р., пеня - 1210, 57 грн., яка нарахована за цей період), тобто без урахування задоволеної судом суми попереднього позову 9223, 75 грн.

За таких обставин позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.35, ст.38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, Розділом 9 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18.12.2000 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора м. Антрацита Луганської області в інтересах Антрацитівського міськрайцентру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, задовольнити.

Стягнути з Антрацитівського тролейбусного управління Управління житлово-комунального господарства на користь Антрацитівського міськрайцентру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість із сплати страхових внесків за період з 01.10.2007 р. по 31.03.2009 р. у сумі 2029, 51 грн. (дві тисячі двадцать дев'ять грн. п'ятдесят одна коп.), із них: прострочена заборгованість (недоїмка) в розмірі 818, 94 грн. ( р/р 37174971900010 Антрацитівське УДК ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013 , код 25992095), пеня в розмірі - 1210, 57 грн. ( р/р 37170975900010 Антрацитівське УДК ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013 , код 25992095)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя В.С. Шешбелян