Постанова № 4817934, 10.08.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2009
Номер справи
2а-3525/09/0870
Номер документу
4817934
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2009 року Справа №2а-3525/09/0870

(11 год. 30 хв.)

Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Щербака А.А., при секретарі Запара О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області до приватного підприємця ОСОБА_1про звернення стягнення за рахунок майна та інших активів,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про звернення стягнення за рахунок майна та інших активів у рахунок погашення податкового боргу у сумі 48 128 грн. 20 коп. з податку на додану вартість та єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб .

В позові вказано, що проведеною Бердянською міжрайонною прокуратурою встановлено, що станом на 03.06.2009 року ФОП ОСОБА_1 є боржником по платежам до бюджету на загальну суму 48 128 грн. 20 коп., з яких заборгованість по основному платежу складає 45 591 грн. 07 коп., штрафні санкції - 2 381 грн. 04 коп. та пеня 156 грн. 09 коп.. Просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом.

У судовому засіданні прокурор свій позов підтримав, просив стягнути зазначену заборгованість.

Представник позивача до судового засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі, а також надав договір між відповідачем та БОДПІ про забезпечення електронного документообігу платника податків.

Відповідач до судового засідання повторно не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до ст. 128 КАС України, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалів, та за відсутності в судовому засіданні відповідача.

Вивчивши обставини справи суд приходить до думки, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Бердянської міської ради Запорізької області ідентифікаційний номер НОМЕР_1, дата державної реєстрації 25.02.1998 року ФОП ОСОБА_1 є платником єдиного податку, свідоцтво НОМЕР_2.

За результатами здійснення фінансового-господарської діяльності у 2008-2009 року відповідачем самостійно були визначені податкові зобов'язання з податку на додану варітьсь, а саме надано до Бердянської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість № 43475 від 08.08.2008 року (на суму 347 грн.), № 64914 від 24.10.2008 року (на суму 615 грн.), уточнюючу декларацію № 69766 від 26.11.2008 року (на суму 8 грн.), уточнюючу декларацію № 1033 від 22.01.2009 року (на суму 44 620 грн.) та № 142361 (на суму 484 грн.).

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Задекларована сума податкового зобов'язання не була сплачена відповідачем у визначений законом час.

Бердянською ОДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету. Перевіркою було встановлено порушення пп. 5.3.1 п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідальність за несплату податкового зобов'язання протягом граничних строків передбачена пп.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 зазначеного закону . на підставі порушень, виявлених перевіркою, було винесене податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0143811810/0 від 22.03.2009 року, яким визначені штрафні санкції у розмірі 50% узгодженого податкового зобов'язання, сплаченого із затримкою у розмірі 10 грн. 00 коп. Податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 23.03.2009 року, про що свідчить особистий підпис у корінці, у встановленому порядку не оскаржене, а тому є узгодженим податковим зобов'язанням.

Також, уточнюючим розрахунком № 1033 від 22.01.2009 року, ФОПОСОБА_1 був самостійно нарахований штраф у зв'язку із виправленням помилки у сумі 2 231 грн. (рядок 9 розрахунку). Відповідно до ст..16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу була нарахована пеня за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання у сумі 155 грн. 61 коп. Таким чином, загальна сума узгодженої податкової заборгованості ФОП ОСОБА_1. з податку на додану вартість складає 47 986 грн. 61 коп.

Відповідно до розрахунку ФОП ОСОБА_1 зобов'язаний сплачувати щомісячно єдиний податок на підприємницьку діяльність у розмір і200 грн. зазначену суму не було сплачено у повному обсязі, у зв'язку із чим, утворилася заборгованість у розмірі 1 грн. 07 коп.

20.03.2009 року Бердянською ОДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету, про що складений акт №310/171/НОМЕР_1 від 20.03.1009 року. Перевіркою встановлено порушення п. 2 Указу Президента України від 03.07.1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несплата узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків, передбачених законодавством. І відповідно до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст.17 зазначеного закону нарахована штрафні санкції у розмірі 140 грн. 04 коп. (відповідно до розрахунку).

У зв'язку із виявленими порушеннями та на підставі акту перевірки ФОП ОСОБА_1 було винесене податкове повідомлення рішення форми «Ш» № 0143311710/0 від 20.03.2009 року, яким визначені штрафні санкції у розмірі 10% узгодженого податкового зобов'язання, сплаченого із затримкою у розмірі 139 грн. 81 коп. а також податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0143301710/0 від 20.03.2009 року, яким визначені штрафні санкції у розмірі 20% узгодженого податкового зобов'язання, сплаченого із затримкою у розмірі 0 грн. 23 коп.. Податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 23.03.2009 року, про що свідчить особистий підпис у корінці. Зазначені повідомлення-рішення відповідачем не оскаржені у встановлений законом термін,а тому вважаються узгодженим податковим зобов'язанням. Також боржнику нарахована пеня з єдиного податку у розмірі 0грн. 48 коп. Таким чином, загальна сума узгодженого зобов'язання з єдиного податку становить 141 грн. 59 коп.

Всупереч вимогам чинного законодавства у сфері оподаткування, вказані суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість та єдиного податку ФОП ОСОБА_1. погашені не були.

Матеріалами справи також встановлено, Бердянська ОДПІ вживала заходи, передбачені ст.ст. 6, 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ, для погашення податкової заборгованості. Так, боржнику була направлена перша податкова вимога № 1/1428 від 21.08.2008 та друга податкова вимога № 2/2262 від 24.10.2008 які були вручені відповідачу, що підтверджується копіями повідомлень із особистим підписом відповідача, які містяться в матеріалах справи.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Абзацом 2 підпункту5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» закріплено, що у разі, коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушення м податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом 30 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Податкове зобов'язання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Відповідно до статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурор має право звернутися до суду в інтересах держави про наявності порушень або загрози порушення економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Таким чином, судом встановлено, що відповідачем в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» не сплачено в повному обсязі суму податкового боргу по податку на додану вартість та єдиного податку. Тому, позовні вимоги прокурора підлягають задоволенню.

На підставі викладено, ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1(АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1, р/р 26009320267001 в АТ «Наш Банк» м. Запоріжжя, МФО 313690) на користь Державного бюджету м. Бердянська (р/р31115029700011, код платежу 14010100, отримувач Державний бюджет м. Бердянськ, ОКПО 34676953, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) 47 986 грн. 61 коп. заборгованості з податку на додану вартість.

Стягнути з ОСОБА_1(АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1, р/р 26009320267001 в АТ «Наш Банк» м. Запоріжжя, МФО 313690) на користь місцевого бюджету м. Бердянська (р/р 34215379700011, код платежу 16050200, отримувач місцевий бюджет м. Бердянськ, ОКПО 34676953, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) 141 грн. 59 коп. заборгованості з єдиного податку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасної подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

Повне рішення виготовлено 17 серпня 2009 року.

Суддя А.А. Щербак