Постанова № 4816975, 26.08.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.08.2009
Номер справи
2а-4240/09/0870
Номер документу
4816975
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2009 року Справа № 2а-4240/09/0870

(11год. 10хв.)

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Малиш Н.І.,

при секретарі Рожик О.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до приватного підприємства «Промто плюс» про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу,

за участю представників сторін:

від позивача: Лущинський А.І.,довіреність від 30.05.2008р. №24530/10-014,

від відповідача: не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

22.07.2009 року до Запорізького окружного адміністративного суду звернулась з позовом Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя або позивач) до приватного підприємства «Промто плюс» (ПП «Промто плюс»або відповідач) про стягнення податкового боргу у сумі 33454 грн. 52 коп.

В позовній заяві вказано, що приватне підприємство «Промто плюс»» станом на 08.07.2009 року має податковий борг перед бюджетом у сумі 33454 грн. 52 коп., а саме борг з податку на прибуток 7326грн. 66 коп., борг з податку на додану вартість 26113 грн. 56 коп., податковий борг по комунальному податку 14 грн. 07 коп., борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища 0 грн. 23 коп.

Вищезазначений борг виник шляхом самостійного визначення податкового зобов'язання внаслідок подання декларацій встановленого зразка та нарахування контролюючим органом штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання.

ДПІ в Орджонікідзевському районі були вжиті заходи щодо погашення податкового боргу, а саме: до відповідача були направлені перща податкова вимога №1/463 від 13.05. 2005 року та друга податкова вимога №2/655 від 23.06.2005 року, які були повернуті поштою, у зв'язку з неможливістю вручення, про що складені акти про неможливість вручення податкової вимоги від 19.05.2005 року№174 та від 05.07.2005 року №255.

В зв'язку з вищезазначеним Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя просить стягнути з приватного підприємства «Промто плюс» податкову заборгованість у сумі 33454 грн. 52 коп.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, підтвердивши зазначені в позові обставини.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, Також, не надав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю. Про дату, час та місце призначення судового засідання був повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення позивача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що заборгованість приватного підприємства «Промто плюс» (код ЄДРПОУ 23284454) перед бюджетом з податку на прибуток виник на підставі наступного: за результатами фінансово-господарської діяльності у 2007-2009 р.р. на виконання вимог діючого законодавства, відповідачем до ДПІ були подані податкові декларації, якими було визначено податкові зобов'язання на загальну суму 8744 грн. 00 коп. фахівцями ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 19.02.2007 року проведено перевірку відповідача з питань своєчасності сплати до бюджету податків та зборів (акт перевірки №15-1/23284454).

Перевіркою встановлені порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000р. (далі - Закон №2181)

З результатами перевірки, на підставі п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181 прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.02.2007р. № 002011503/0, яким застосовані штрафні санкції у сумі 47грн. 51 коп. та від 20.02.2007 р. №0002021503/0, яким застосовані штрафні санкції у сумі 219 грн. 00 коп. зазначені вище рішення були направлені на адресу відповідача, але були повернуті з відміткою поштового відділення «про неможливість вручення», про що було складено акт №2 від. 22.02.2007 р. про неможливість вручення податкового повідомлення вручення. 22.02.2007 року податкові повідомлення - рішення були розміщенні на дошці оголошень. Згідно з чинним законодавством відповідачу була нарахована пеня у розмірі 39грн. 84 коп. відповідачем було частково сплачено суму податкового боргу по податку на прибуток у сумі 1673грн. 24 коп. на час розгляду позову в судовому засіданні загальна заборгованість ПП «Промто плюс» з податку на прибуток складає 7326 грн. 66 коп.

Податковий борг з комунального податку виник на підставі наступного:

За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності у 2009 році на виконання вимог діючого законодавства, відповідачем до ДПІ були подані податкові декларації, якими було визначено податкові зобов'язання на загальну суму 15 грн. 30 коп.

Згідно з чинним законодавством відповідачу була нарахована пеня у розмірі 00грн. 16 коп. Відповідачем було частково сплачено суму податкового боргу комунального податку у сумі 1грн. 39 коп. На час розгляду позову в судовому засіданні загальна заборгованість ПП «Промто плюс» з комунального податку складає 14 грн. 07 коп.

Податковий борг з податку на додану вартість виник на підставі наступного:  за результатами фінансово-господарської діяльності у 2007-2009 р.р. на виконання вимог діючого законодавства, відповідачем до ДПІ були подані податкові декларації, якими було визначено податкові зобов'язання на загальну суму 28822 грн. 00 коп. фахівцями ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 19.02.2007 року проведено перевірку відповідача з питань своєчасності сплати до бюджету податків та зборів (акт перевірки №15-1/23284454).

Перевіркою встановлені порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000р. (далі - Закон №2181)

З результатами перевірки, на підставі п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181 прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.02.2007р. № 0002031503/0, яким застосовані штрафні санкції у сумі 3039 грн. 96 коп. та від 20.02.2007 р. №0002041503/0, яким застосовані штрафні санкції у сумі 141 грн. 20 коп., від 20.02.2007 №0002051503/0, яким застосовані штрафні санкції у сумі 10 грн. 56 коп.

Зазначені вище рішення були направлені на адресу відповідача, але були повернуті з відміткою поштового відділення «про неможливість вручення», про що було складено акт №2 від. 22.02.2007 р. про неможливість вручення податкового повідомлення вручення. 22.02.2007 року податкові повідомлення - рішення були розміщенні на дошці оголошень. Згідно з чинним законодавством відповідачу була нарахована пеня у розмірі 1971грн. 91 коп.

Відповідачем було частково сплачено суму податкового боргу по податку на прибуток у сумі 7872грн. 07 коп.

На час розгляду позову в судовому засіданні загальна заборгованість ПП «Промто плюс» з податку на додану вартість складає 26113 грн. 56 коп.

Податковий борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища виник внаслідок подання відповідачем до ДПІ податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища № 143638, відповідно до якого ПП «Промто плюс» були самостійно визначені податкове зобов'язання у сумі 7 грн. 97 коп. Відповідач частково вплатив суму боргу у розмірі 7 грн. 74 коп. Отже заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища складає 00 грн. 23 коп.

Спірні правовідносини між сторонами у цій справі регулюються Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000р.

Згідно пункту 1.11 статі 1 Закону №2181-ІІІ, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у   строку та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до п.б п.п.4.2.2. п.4.2. ст.4 Закону №2181, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 6.1. ст.6 зазначеного Закону встановлено, що у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу),належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх не сплатив установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Згідно п.п.6.2.1. п.6.2 ст.6 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.4. п.6.2 ст.6 Закону № 2181-ІІІ податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

Згідно п.8.1 ст.8 Закону № 2181-ІІІ, з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно із законом та не потребує письмового оформлення.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ податковий борг - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ передбачає, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ, активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законом терміни.

Відповідно до п.п.17.1.7 п. 17.1 ст.17 Закону № 2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

На момент розгляду справи в суді, вказана сума податкового зобов'язання відповідачем не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена. Доказів зворотного відповідачем суду не надано.

Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Таким чином позовні вимоги Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя щодо стягнення з Приватного підприємства «Промто плюс» податкового боргу у сумі 33454 грн. 52 коп. підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158-163 КАС України, ст. 1, 3, 4-6, 8 Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до приватного підприємства «Промто плюс» про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Промто плюс» податковий борг у сумі 33454(тридцять три тисячі чотириста п'ятдесят чотири) грн. 52 (п'ятдесят дві)коп.., з яких борг по податку на прибуток 7326(сім тисяч триста двадцять шість)грн. 66 (шістдесят шість)коп., борг по податку на додану вартість у сумі 26113(двадцять шість тисяч сто тринадцять)грн. 56 (п'ятдесят шість) коп., борг по комунальному податку у сумі 14(чотирнадцять) грн. 07(сім)коп., борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 0грн. 23(двадцять три)коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 31 серпня 2009 року.

Суддя Н.І. Малиш