Справа № 359/7202/13-П
Провадження № 3/359/2261/2013р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2 серпня 2013 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Величко В.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Бориспільської ОДПІ, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 166-9 КУпАП,
відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серії СО № 457250, Московським РУ ГУ МВС України в м. Києві 29.08.2000р., -
встановив:
Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення № 17/17-4/21 від 01.07.2013р. встановлено, що відповідно до виписки Першої Київської філії ПАТ„Інтеграл - банк за 29.06.2011 на розрахунковий рахунок ТДВ „СТРАХОВИК №26509022401 (ТДВ „СК „СЯЙВО є правонаступником ТДВ „СТРАХОВИК згідно із Статутом, затвердженим протоколом Загальних зборів учасників ТДВ „СТРАХОВИК від 01.12.2011 №36) ПрАТ „Луганський патронний завод (код за ЄДРПОУ 32201889) перераховані кошти у сумі 430 790,20 грн. у вигляді страхового платежу, згідно з Генеральним договором добровільного страхування фінансових ризиків від 20.07.2010 №0720/01-Ф.
Фінансова операція здійснена 29.06.2011 на суму 430 790,20 грн. була Виявлена та внесена до реєстру фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу за формою №2ФМ (далі - реєстр), 10.06.2013 за порядковим номером - 1468 та в той же день файлом 2А22Х2356А.001 повідомлення про здійснену операцію відправлено до Держфінмоніторингу України.
Відповідно до виписки Київської філії ПА „Інтеграл - банк за 27.06.2012 по розрахунковому рахунку №26508022402 та платіжного доручення від 27.06.2012 №185, ТОВ ..ВІРА МТ (код за ЄДРПОУ 33305760) 27.06.2012 перерахована сума 168 000,00 грн. за призначенням платежу - страховий платіж згідно договорів добровільного страхування фінансових ризиків від 12.04.2012 №0412/01-Ф та від 25.05.2012 №0525/02-Ф.
Фінансова операція здійснена 27.06.2012 на суму 168 000,00 грн. була виявлена та внесена до реєстру фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу за формою №2ФМ, 10.06.2013 за порядковим номером - 1469 та в той же день файлом 2А22Х2356А.002 повідомлення про здійснену операцію відправлено до Держфінмоніторингу України.
Відповідно до пункту 12 частини І статті 15 Закону, фінансові операції вказані у пунктах 1-2 даного протоколу підлягають обовязковому фінансовому моніторингу, який здійснений з порушеннями вимог:
- пункту 3 частини другої статті 6 Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму щодо обовязку субєкта первинного фінансового моніторингу забезпечувати виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, до початку, у процесі, в день виникнення підозр, після їх проведення або при спробі їх проведення чи після відмови клієнта від їх проведення;
- пункту 15 Порядку взяття на облік субєктів первинного фінансового моніторингу, реєстрації ними фінансових операцій, що підлягають фінансового моніторингу, і подання Державній службі фінансового моніторингу інформації про зазначенні та інші фінансові операції, що можуть бути повязані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2010 № 747, щодо забезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, до початку, в процесі, але не пізніше наступного робочого дня після їх проведення, або в день виникнення підозри, або під час спроби їх проведення чи після відмови клієнта від їх проведення;
- пунктів 7.2, 7.5 розділу VII Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 05.08.2003 № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.08.2003 за № 715/8036, щодо виявлення та реєстрації інформації про фінансову операцію в порядку, встановленому законодавством.
Відповідно виписки ПАТ „Інтеграл-банк за 26.06.2012 по розрахунковому рахунку ТДВ „СК „СЯЙВО № 26508022402 ТОВ„МАЗТРАНССЕРВІС (код за ЄДРПОУ 35428907) перераховано кошти у сумі 185 173,90 грн., які згідно з договором добровільного страхування наземного транспорту від 02.04.2012 №0402/18-А є страховим платежем.
Фінансова операція здійснена 26.06.2012 на суму 185 173,90 грн. 27.06.2012 була внесена до реєстру фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу за формою №2ФМ за порядковим номером - 818 та в той же день файлом 2А22Х2356К.СОО відправлено повідомлення до Держфінмоніторингу України інформацію про здійснену операцію.
Разом з тим, фінансова операція яка була внесена до реєстру фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу за формою №2ФМ, за номером 818 з визначеною у полях „550 та „560 сумою операції - 185 000,00 грн., яка не відповідає дійсності (фактично здійснена фінансова операція на суму 185 173, 90 грн.), що є порушенням:
- статті 12 Закону, щодо порядку подання інформації про фінансову операцію, що передбачено частиною третьою Інструкції щодо заповнення форм обліку та подання інформації, повязаної із здійсненням фінансового моніторингу, затвердженої Наказом Державного комітету фінансового моніторингу України від 26.08.2010 № 149 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.10.2010 за №891/18186
- пункту 5 частини другої статті 6 Закону, щодо обовязку субєкта первинного фінансового моніторингу забезпечувати реєстрацію фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, не пізніше наступного робочого дня з дати їх виявлення;
- підпункту „а пункту 6 частини другої статті 6 Закону, щодо обовязку субєкта первинного фінансового моніторингу повідомляти Спеціально уповноважений орган про фінансові операції, що підлягають обовязковому фінансовому моніторингу протягом трьох робочих днів з дня їх реєстрації або спроби їх проведення;
- пункту 7.5. розділу VII Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 05.08.2003 № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.08.2003 № 715/8036.
У період з 01.06.2009 по 12.07.2012 працівником ТДВ „СК „СЯЙВО, відповідальним за проведення фінансового моніторингу, був призначений директор (заступник директора) ОСОБА_1 (накази про призначення від 01.06.2009 №5 та від 05.01.2012 №3-к), який пройшов підготовку в Центрі підготовки і перепідготовки кадрів та інформаційно-аналітичного забезпечення страхової діяльності по базовому курсу навчання „Практика впровадження Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та інших нормативних актів, які регулюють проведення первинного фінансового моніторингу та отримав сертифікат від 23.07.2009 № 6817.
Відповідальним за проведення фінансового моніторингу ТДВ „СК „СЯЙВО ОСОБА_1 вчинено адміністративне правопорушення передбачене частиною першою статті 1669 КУпАП в частині несвоєчасного подання та подання недостовірної інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, та пояснив, що працював директором, а згодом заступником директора в ТОВ СК Сяйво. В період роботи з 01.06.2009р. по 12.07.2012р., на нього було покладено виконання обовязків відповідального за проведення внутрішнього фінансового моніторингу. 29.06.2011р., 27.06.2012р. та 26.06.2012р. товариство здійснило фінансові операції, які підлягають фінансовому моніторингу та потребують в триденний строк повідомленню про здійснення операцій до Держфінмоніторингу України. Правопорушення щодо не повідомлення в триденний строк про здійснення операцій до Держфінмоніторингу України були виявлені лише 18.06.2013р. та оформлені актом № 87/17-4ФМ, та на підставі акту 01.07.2013р. складено протокол. Виявлені працівниками Нацкомфінпослуг порушення є такими, що до них потрібно застосування загальні правила встановленого строку для накладення адміністративного стягнення, тобто адміністративне стягнення повинне було бути накладено на протязі двох місяців з моменту вчинення. Таким чином, просив закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення, у звязку з пропущенням строку для притягнення до адміністративної відповідальності.
Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 просив закрити провадження у справі у звязку з пропущенням строку для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 підтверджується самим протоколом про адміністративне правопорушення № 17/17-4/21 від 01.07.2013 року /а.с. 1-4/, Актом позапланової виїзної перевірки (інспекції) ТОВ СК Сяйво /а.с. 5-12/, реєстром фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу /а.с. 16-25/, випискою з особового рахунку /а.с. 27-30/.
У звязку з викладеним суд приходить до висновку про порушення ОСОБА_3 п. 6 ч. 2 ст. 6 Закону України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, що свідчить про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 166-9 КУпАП.
Відповідно до ст. 38 КпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
При вирішенні питання про віднесення адміністративного правопорушення до категорії триваючого правопорушення або правопорушення, що носить разовий характер, враховано суть порушення. Так, дії ОСОБА_1 щодо несвоєчасного подання інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобіганню та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, безперервно порушували закон протягом часу (у період з 29.06.2011р. по 26.06.2012р.). Дані порушення були виявлені під час позапланової виїзної перевірки 18.06.2013року /а.с. 5-12/, а тому строк для накладення адміністративного стягнення не пропущено.
На підставі статті ст. 33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.
Також, судом враховано, що ОСОБА_1 пройшов підготовку в Центрі підготовки і перепідготовки кадрів та інформаційно-аналітичного забезпечення страхової діяльності по базовому курсу навчання Практика впровадження Закону України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та інших нормативних актів, які регулюють проведення первинного фінансового моніторингу, а тому мав бути обізнаним з порядком подання інформації про фінансові операції, а також з нормами законодавства, щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення даного порядку /а.с. 15/.
Враховуючи характер скоєного, особу правопорушника, матеріали справи, та те, що тяжких наслідків не настало, суд дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 166-9 ч.1 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 166-9 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот гривень) грн. 00 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження (опротестування) цієї постанови і може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова суду набрала законної сили _ _______20_____ року .
Суддя В.П. Величко