Постанова № 4816618, 23.04.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2009
Номер справи
2 - а - 7502/09
Номер документу
4816618
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ЗІНЬКІВСЬКОМУ РАЙОНІ
Державний герб України

 

Справа № 2 - а - 7502/09

 ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2009 року м. Полтава

Полтавський окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді - Удовіченка С.О.

при секретарі - Черкун Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В:

Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за незайняті робочі місця призначені для працевлаштування інвалідів. На підтвердження позовних вимог позивач посилається на те, що відповідно до ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“ у приватного підприємця ОСОБА_1 в 2007 році норматив для працевлаштування інвалідів складав 1 робоче місце. Згідно даних, наданих відповідачем у звіті за формою № 10-ПІ, жодний інвалід на підприємстві не працевлаштований. Отже, відповідачем не виконано норматив робочих місць по працевлаштуванню інвалідів. В зв'язку з чим просив стягнути відповідно до вимог статі 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» адміністративно-господарських санкцію в сумі 1 312,50 грн. та пеню за несвоєчасну сплату адміністративно - господарських санкцій в сумі 84,80 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача та розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлений норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до звіту за формою № 10-ПІ середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2007 році становила 8 осіб, тобто, норматив для працевлаштування інвалідів складав 1 робоче місце. В 2007 році працівники - інваліди у відповідача не працювали.

Відповідно до ст. 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, працевлаштування інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів. Підбір робочого місця здійснюється переважно на підприємстві, де настала інвалідність, з урахуванням побажань інваліда, наявних у нього професійних навичок і знань, а також рекомендацій медико-соціальної експертизи. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Законодавством встановлена форма повідомлення про наявність вільних робочих місць державній службі зайнятості - форма №3-ПН, яка подається щомісячно.

Відповідачем не надано суду доказів інформування державної служби зайнятості, місцевих органів соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів та про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів, внаслідок чого перелічені органи не могли виконувати покладені на них функції щодо працевлаштування інвалідів. Відповідачем також не надано суду наказу керівника підприємства про створення спеціальної комісії підприємства для атестації робочих місць для працевлаштування інвалідів з залученням представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, матеріали атестації відповідних робочих місць, накази про затвердження заходів щодо створення робочих місць для інвалідів на підприємстві, відповідні інструкції, Положення відповідача, колективний договір (для дослідження питання відносно включення суб'єктом господарювання заходів щодо створення робочих місць для інвалідів), інструкції про робоче місце інваліда та наказ керівника про її затвердження, атестаційний паспорт створення робочого місця для працевлаштування інвалідів, протоколи засідання комісії по атестації створеного робочого місця для працевлаштування інваліда на підприємстві, які б свідчили про добросовісне виконання відповідачем обов'язку по створенню робочих місць для інвалідів.

 Згідно розрахунку заборгованості, наявного в матеріалах справи, адміністративно-господарська санкція за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2007 році становить 1 312,50 грн., пеня за порушення строків сплати адміністративно-господарської санкції становить 84,80 грн.

За таких обставин суд приходить до висновку, що п озовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 94, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ 2437204013) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (р/р 31218230700121, код ЄДРПОУ 34698427, МФО 831019, одержувач УДК в Зіньківському району) адміністративно - господарські санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2007 році в сумі 1 312,50 грн. та пеню в сумі 84,80 грн., а всього - 1 397 (тисячу триста дев'яносто сім грн.) грн. 30 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 23.04.2009 року.

Суддя С.О. Удовіченко