Постанова № 48157358, 06.08.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2015
Номер справи
813/3560/15
Номер документу
48157358
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 серпня 2015 року 12 год. 17 хв. Справа № 813/3560/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Козак О.О.,

представника позивача - Томашівського О.Г.,

представника відповідача - Булаш З.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Крамар ЛТД» до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу,-

в с т а н о в и в:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Крамар ЛТД" до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправним і скасування наказу № 377 від 08.07.2015 року.

Ухвалою суду від 10 липня 2015 року провадження у справі відкрито, хід її розгляду відображено в ухвалах суду, в судовому засіданні 06 серпня 2015 року проголошено вступну і резолютивну частини постанови, відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України.

Позовні вимоги мотивовані тим, що при прийнятті спірного наказу та під час проведення перевірки контролюючий орган вийшов за межі предмету перевірки, визначеному у поставі слідчого. Представник позивача просить позов задоволити у повному обсязі.

Відповідач у запереченні на позовну заяву вважає позов необґрунтованим, з врахуванням того, що контролюючий орган діяв у повній відповідності до вимог чинного законодавства, а позивачем у свою чергу було допущено інспекторів до проведення перевірки. Представник відповідача проти позову заперечує, просить в його задоволенні відмовити.

Заслухавши представників сторін, дослідивши наявні у справі докази, суд встановив таке.

08.07.2015 року ДПІ у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області прийнято наказ за №377 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «Крамар ЛТД» (код ЄДРПОУ 38978420)».

Згідно пункту 1 цього наказу перевірка проведена з питань дотримання вимог чинного податкового, валютного законодавства України за період з 15.11.2013 року по 30.06.2015 року, виключивши періоди та контрагентів, які вже перевірені.

Перевірка призначена у відповідності до підп.78.1.11 п.78.1 ст.78 ПК України у зв'язку з надходженням постанови слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області підполковника податкової міліції Зайцева В.А., без дати та без номера, про призначення позапланової документальної перевірки.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

У відповідності до положень підп.78.1.11 п.78.1 ст.78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.

В матеріалах справи наявна постанова слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області підполковника податкової міліції Зайцева В.А. б/д, б/н, про призначення позапланової документальної перевірки, згідно якої призначено позапланову документальну перевірку позивача за період з 01.04.2013 року по теперішній час, в процесі якої необхідно встановити порушення податкового законодавства, в тому числі відобразити взаємовідносин з ТзОВ «Гордон-Сервіс» (код ЄДРПОУ 39378923) та ТзОВ «Амарант Груп» (код ЄДРПОУ 39163342), проведення якої доручити ДПІ у Галицькому районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області.

Як зазначено в постанові слідчого, в процесі досудового розслідування було встановлено, що підприємство ТзОВ «Крамар ЛТД» (код ЄДРПОУ - 39378923) мало взаємовідносини з підприємством ТОВ «Гордон-Сервіс».

В ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства ТзОВ «Крамар ЛТД» за період 2013-2015років, в процесі якої необхідно відобразити взаємовідносини з ТОВ «Гордон-Сервіс» за період 2013-2015 років, з метою встановлення дотримання зазначеним суб'єктом господарювання вимог чинного Законодавства України у сфері оподаткування та ведення бухгалтерського обліку.

Як вбачається зі змісту, оспорюваного позивачем, наказу, предметом перевірки були питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України за період з 15.11.2013 року по 30.06.2015 року, а не лише фінансово-господарська діяльність позивача з ТОВ «Гордон-Сервіс» та ТзОВ «Амарант Груп», як зазначено у постанові.

Крім того, позивачем долучено до матеріалів справи протокол тимчасового доступу до речей і документів від 11.06.2015року з описом речей і документів , які були вилучені на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська за результатами розгляду клопотання слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області підполковника податкової міліції Зайцева В.А., що вказує про відсутність станом на дату призначення перевірки первинної документації з питань фінансово-господарської діяльності з ТзОВ «Гордон-Сервіс» та ТзОВ «Амарант Груп».

У відповідності до положень ч.7 ст.110 КПК України, постанова слідчого, прокурора, прийнята в межах компетенції згідно із законом, є обов'язковою для виконання фізичними та юридичними особами, прав, свобод чи інтересів яких вона стосується.

З врахуванням викладеного, суд вважає, що контролюючий орган в порушення наведених норм призначив перевірку, яка не стосується фінансово-господарської діяльність позивача з ТзОВ «Гордон-Сервіс» та ТзОВ «Амарант Груп», поза межами змісту прийнятого процесуального рішення слідчого, а тому позов є обґрунтованим.

Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності з ст.55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Судом враховано правову позицію Верховного Суду України викладену у постанові від 27.01.2015 року у справі за №21-425а14, у відповідності до положень абзацу другого ч.1 ст.244-2 КАС України. При цьому, у суду відсутні мотиви щодо відступу від наведеної правової позиції.

За таких обставин, суд вважає позов обґрунтованим, а тому підлягає до задоволення.

Щодо судового збору, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить присудити на користь позивача.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160, 163, 167, 258 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Визнати протиправним та скасувати наказ Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області від 08.07.2015 року за №377 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України за період з 15.11.2013 року по 30.06.2015 року.

3.Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Крамар ЛТД» (м. Львів, вул. Чайковського, 8, оф. 2) 73 грн. 08 коп. (сімдесят три гривні вісім копійок) судового збору.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлено 10 серпня 2015 року.

Суддя Сакалош В.М.