Ухвала суду № 48156949, 31.07.2015, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2015
Номер справи
805/3116/15-а
Номер документу
48156949
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

31 липня 2015 року Справа № 805/3116/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Дмитрієв В.С., розглянувши адміністративний позов Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» до Красноармійської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, третя особа – Державна податкова інспекції у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання недійсною та скасування вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 07.07.2015 № Ю-98-25, зобов’язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Державне підприємство «Регіональні електричні мережі» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом в особі Донецької філії Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» до Красноармійської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, третя особа – Державна податкова інспекції у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання недійсною та скасування вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 07.07.2015 № Ю-98-25, зобов’язання вчинити певні дії.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Статтею 106 цього Кодексу встановлені вимоги до позовної заяви.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

У порушення зазначеної норми, позивач не додав до позовної заяви копії позовної заяви та доданих до неї документів для відповідача та третьої особи.

Разом із тим, відповідно до частини 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, Державне підприємство «Регіональні електричні мережі» просить зобов’язати вчинити певні дії щодо визнання сплаченим позивачем єдиний соціальний внесок за грудень 2014 року в розмірі 4 342 431 грн.

Позивач додав до позовної заяви платіжне доручення № 371 від 23.07.2015 про сплату судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру в розмірі 73,08 грн.

Крім того, позивач у позовній заяві просить визнати недійсною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску та пені від 07.07.2015 № Ю-98-25 у розмірі 7 737 455,25 грн.

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб’єктом владних повноважень, можуть продовжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 у справі «Щокін проти України» випливає, що збільшення зобов’язань особи, що підлягають сплаті, є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб’єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування вимоги відповідача-суб’єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком якої є зміна складу майна позивача, є майновими.

З огляду на викладене, адміністративний позов в частині оскарження вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску та пені від 07.07.2015 № Ю-98-25 у розмірі 7 737 455,25 грн. є адміністративним позовом майнового характеру.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI визначено ставку судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Частиною 1 ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» установлено з 1 січня мінімальну заробітну плату – 1218 гривень.

Таким чином, позивач повинен був також сплатити судовий збір у розмірі 487,20 грн. (за подання позову майнового характеру)

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, позовна заява вважається поданою без дотримання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання копії позовної заяви та доданих до неї документів для відповідача та третьої особи, документу про сплату судового збору за подання позову майнового характеру в розмірі 487,20 грн.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 106, ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» - залишити без руху.

Встановити термін для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали.

В разі невиконання ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання особою копії ухвали.

Суддя Дмитрієв В.С.