Постанова № 48156252, 07.08.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.08.2015
Номер справи
803/1639/15
Номер документу
48156252
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2015 року Справа № 803/1639/15

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Волинській області (далі позивач, ГУ ДФС у Волинській області) звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що в ході фактичної перевірки кафе, розташованого за адресою: смт.Шацьк, вул.50 років Перемоги,16, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів було встановлено факт продажу алкогольних напоїв особою, яка не досягла 18 років та продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці без наявності документа, що засвідчує статус закладу громадського харчування; факт незастосування РРО та невидачі розрахункового документа на суму 44,00 грн., невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті. Порушення зафіксовані в акті перевірки №03/118/21-02/НОМЕР_1 від 13.08.2014 року, на підставі якого позивачем в межах його повноважень було прийнято рішення №00000011-21 від 11 лютого 2014 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн. Відповідачем в добровільному порядку фінансові санкції в сумі 6800,00 грн. не сплачені, в звязку з чим дану суму заборгованості позивач просить стягнути з відповідача в примусовому порядку.

Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.

Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча відповідно до частини одинадцятої статті 35 КАС України був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.

Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований 03.08.2005 року як субєкт підприємницької діяльності, що відповідно підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.27).

12.08.2015 року працівниками ГУ ДФС у Волинській області на підставі наказу від 08 серпня 2014 року №619 (а.с.9) та направлень на проведення фактичної перевірки від 12 серпня 2014 року №000264 та №000263 (а.с.7, 8) було проведено фактичну перевірку з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці кафе, розташованого за адресою: смт.Шацьк, вул.50 років Перемоги,16, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1.

За результатами перевірки складено акт №03/118/21-02/НОМЕР_1 від 13.08.2014 року (а.с.5-6), в якому зафіксовано порушення відповідачем чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, в тому числі вимог статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Перевіркою встановлено факт продажу алкогольних напоїв особою, яка не досягла 18 років, а саме: продаж коньяку два по 50 мл «Коктебель» здійснила ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, якій на час перевірки виповнилось повних 17 років. Особу ОСОБА_2 встановлено на місці торгівлі згідно медичної книжки серії ВВ б/н, виданої 04.09.2012 року Любомльським професійним коледжем. Даний факт підтверджується письмовими поясненнями продавця ОСОБА_2 (а.с.11).

За результатами перевірки по даному факту Шацьким РВУ МВС України у Волинській області складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 156 Кодексу України про адміністративне правопорушення №01183 (а.с.18).

Згідно із частиною першою статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років.

Відповідно до абзацу 9 частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6800 грн. за порушення вимог статті 15-3 цього Закону.

Відповідно до пункту 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, підставами для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є: акт перевірки додержання субєктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обовязкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства; результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок субєкта підприємницької діяльності, повязаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання субєктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

11.02.2015 року начальником ГУ ДФС у Волинській області прийнято рішення №00000011-21 про застосування фінансових санкцій (а.с.21), згідно з яким до відповідача у відповідності до абзацу 9 частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн. за факт продажу алкогольних напоїв особою, яка не досягла 18 років.

Копія даного рішення із супровідним листом про розяснення порядку його оскарження, порядку та строків сплати фінансових санкцій була позивачем направлена фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 11.02.2015 року (а.с.20).

З акту про причини невручення рішення про застосування фінансових санкцій від 11.02.2015 року №00000011-21 до субєкта господарської діяльності ОСОБА_1 (а.с.22) вбачається, що 08.05.2015 року відділенням поштового звязку №16 Волинської дирекції державного підприємства поштового звязку «Укрпошта» повернено рекомендований лист, надісланий ГУ ДФС у Волинській області фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, у якому містилось рішення від 11.02.2015 року №00000011-21, у звязку з відсутністю адресата. Причина повернення - «вибув». Комісія ГУ ДФС у Волинській області вирішила: у день повернення поштовою службою рекомендованого листа 08.05.2015 року рішення від 11.02.2015 року №00000011-21 вважати врученим.

Відповідно до частини пятої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, визначено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Беручи до уваги, що рішення про застосування фінансових санкцій від 11.02.2015 року №00000011-21 на час розгляду справи є чинним, доказів сплати в добровільному порядку фінансових санкцій в сумі 6800,00 грн. відповідачем суду не надано, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій в сумі 6800,00 грн. є законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (зареєстрований: 94415, Луганська область, місто Краснодон, місто Молодогвардійськ, вулиця Клубна, будинок 30, фактична адреса: 44000, Волинська область, селище міського типу Шацьк, вулиця 50 років Перемоги, будинок 16, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави заборгованість по фінансових санкціях в сумі 6800,00 грн. (шість тисяч вісімсот грн.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

ОСОБА_3Плахтій