Постанова № 4815431, 16.09.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.09.2009
Номер справи
2а-5862/09/1370
Номер документу
4815431
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 2а- 5862/09/1370

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 вересня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої - судді Хоми О.П.,

при секретарі Янчак П.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови,

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова   звернулося до суду з позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області , в якому просить визнати дії підрозділу примусового виконання неправомірними, скасувати постанову відповідача від 31.08.2009 року про накладення штрафу в розмірі 1020 грн. та зупинити виконавче провадження. В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що на виконанні відповідача знаходиться виданий Львівським окружним адміністративним судом 25.06.2009 року виконавчий лист № 2а-23135/08/1370, який Управління не може виконати через не визначення поняття «мінімальна пенсія за віком» як розрахункової величини для підвищення пенсії згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відсутність механізму обчислення підвищення до пенсії дітям війни та коштів для виконання судових рішень. Вважає дії відповідача щодо винесення постанови про накладення штрафу від 31.08.2009 року неправомірними, оскільки ним не було взято до уваги те, що Управлінням оскаржено ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду про залишення без змін рішення суду першої інстанції, а також постанови про відкриття виконавчого провадження від 27.07.2009 року та про накладення штрафу від 18.08.2009 року.

Позивач в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи у відсутності його представника, позов підтримав повністю .

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

За таких обставин і з урахуванням встановлених частиною п'ятою статті 181 КАС України скорочених строків розгляду справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутності сторін на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі їх невиконання в добровільному порядку визначаються Законом України «Про виконавче провадження» та покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обов'язок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Судом встановлено, що на виконанні ППВР ВДСВ Головного управління юстиції у Львівській області знаходиться виконавчий лист № 2а-23135/08/1370, виданий 25.06.2009 року Львівським окружним адміністративним судом, згідно з яким Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова зобов'язано провести нарахування та виплатитиОСОБА_1 невиплачену щомісячну надбавку до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», в період з 09 липня по 31 грудня 2007 року та за період з 22 травня по 31 серпня 2008 року із врахуванням виплачених коштів.

Виконавче провадження ВП № 13920050 за вищезгаданим виконавчим документом відкрито постановою від 27.07.2009 року, боржнику - УПФУ в Личаківському районі м. Львова, надано строк для добровільного виконання судового рішення до 02 серпня 2009 року.

З матеріалів справи вбачається, що Управління ПФУ в Личаківському районі м. Львова оскаржило постанову про відкриття провадження від 27.07.2009 року та постанову про накладення штрафу від 18.08.2009 року, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що на законодавчому рівні не визначено поняття «мінімальна пенсія за віком» як розрахункова величина для підвищення пенсії згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відсутній механізм обчислення підвищення до пенсії дітям війни та кошти для виконання судових рішень.

Суд констатує, що вказані обставини вже були предметом дослідження при розгляді справи за позовомОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова щодо нарахування та виплати щомісячної надбавки до пенсії як дитині війни судом першої та апеляційної інстанцій, і не можуть бути визнані причинами невиконання судового рішення.

Згідно статті 124 Конституції України судові рішення є обов'язковими для виконання на території України.

Обов'язковість судових рішень є одним із принципів адміністративного судочинства, закріпленого в статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ст. 87 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, державний виконавець виносить постанову про накладення на боржника - юридичну особу штраф від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання.

Як вбачається з постанови про накладення штрафу від 31.08.2009 року, така винесена у зв'язку з повторним невиконанням без поважних причин УПФУ в Личаківському районі м. Львова рішення суду по справі № 2а-2135/08/1370.

УПФ в Личаківському районі м. Львова в позовній заяві не заперечує невиконання судового рішення, а навпаки, стверджує, що воно не виконано, оскільки для цього, на його думку, не має підстав.

Такі твердження позивача суперечать фактичним обставинам та спростовуються зібраними по справі доказами.

Посилання позивача на те, що у зв'язку з оскарженням постанови про відкриття провадження остання не набрала законної сили, тому дії державного виконавця при винесенні постанови про накладення штрафу є неправомірними, не базується на вимогах закону і судом до уваги не беруться.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржувану позивачем постанову про накладення штрафу від 31.08.2009 року з виконання виконавчого листа № 2а-2135/08/1370, виданого 25.06.2009 року Львівським окружним адміністративним судом, суд прийшов до висновку, що така прийнята з дотриманням вимог Закону України «Про виконавче провадження» та передбачених ст. 2 КАС України принципів.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, штраф на відповідача-боржника по виконавчому провадженні накладено в порядку і розмірах, встановленому законом, тому позов в частині визнання неправомірності дій державного виконавця та скасуванні постанови про накладення штрафу від 31.08.2009 року є безпідставним і в його задоволенні слід відмовити.  

Вимога про зупинення виконавчого провадження теж не підлягає до задоволення, оскільки таким правом в передбаченому статтею 36 Закону України «Про виконавче провадження» порядку наділений державний виконавець і лише з підстав, визначених статтями 34 і 35 цього Закону. Виходячи з положень статей 105 та 162 КАС України, адміністративний суд не вправі переймати на себе повноваження та функції органу виконавчої влади.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати не підлягають стягненню зі сторін.

Керуючись ст.ст. 7-14, 50, 71, 86, 94, 143, 158, 160-163, 167, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

В задоволені позову Управлінню Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 19 вересня 2009 року.

 

Суддя Хома О.П.