ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-5406/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Лунь З.І.,
при секретарі - Івашків В.І.,
за участю представників сторін:
від позивача: Більо І.В.
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційного підприємства «Сомо-Львів ЛТД» про припинення юридичної особи,
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова звернулася до суду з позовом про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційного підприємства «Сомо-Львів ЛТД», обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що відповідач в порушення п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» не подає податкову звітність з лютого 2005 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, дав аналогічні викладеним у позовній заяві пояснення.
Відповідач в судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Оскільки відповідач жодних заперечень проти позову не подав, суд розглядає справу на основі наявних доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів відповідно до п.3 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» покладено на податкову інспекцію.
Органи Державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - п.17 ст.11 цього ж Закону.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство «Сомо-Львів ЛТД» як юридична особа зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради 03.06.1993 року реєстраційний № 05647.
Відповідно до Акту, складеного працівниками ДПІ у Шевченківському районі м. Львова від 04.03.2009 року, відповідач з 04.02.2005 року не подає обов'язкову податкову звітність.
Відповідно до довідки ДПІ у Шевченківському районі м. Львова від 13.07.2009 року № 16067/19-020 про надання інформації щодо заборгованості перед бюджетом, станом на 10.07.2009 року ТзОВ ВКП «Сомо-Львів ЛТД» заборгованості по сплаті податків і зборів (обов'язкових платежів) перед бюджетом немає.
Згідно п.2, п.3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), а також сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно з п.3 ч.2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової інспекції передбачених законодавством документів податкової звітності.
Згідно з ч.5 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Згідно з ч.3 ст.11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до вимог цього Кодексу і не може виходити за межі позовних вимог.
Враховуючи те, що позивач в позовній заяві не ставить вимоги про призначення ліквідаційної комісії та не представив суду кандидатур, які б входили в згадану комісію, суд, з врахуванням положень ст.19 Конституції України, позбавлений правових підстав зобов'язувати будь-яких осіб виконувати обов'язки членів ліквідаційної комісії.
Втім, як передбачено ч.6 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Позов задовольнити.
Припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційне підприємство «Сомо-Львів ЛТД» (місцезнаходження: 79491, м. Львів-Брюховичі, вул. Курортна,1, ідентифікаційний код 19332638).
Копію постанови у день набрання постановою законної сили надіслати державному реєстратору - Управлінню державної реєстрації Львівської міської ради, м. Львів, вул. Валова, 2.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова у повному обсязі виготовлена 17.09.2009 року.
Суддя (підпис) З.І.Лунь
З оригіналом згідно
Суддя З.І.Лунь