Постанова № 48153557, 10.08.2015, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
10.08.2015
Номер справи
444/1640/15-п
Номер документу
48153557
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 444/1640/15-п

Провадження № 3/444/514/2015

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Жовква

10 серпня 2015 року Жовківський районний суд Львівської області в складі:

головуючий суддя Оприск З. Л.

секретар судового засідання Мариняк Н.В.

за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1

прокурора Ненчина Р.П.

розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління протидії злочинності у сфері економіки ГУ МВС України у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працює в дошкільному навчальному закладі с. Думичі, ІПН НОМЕР_1

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, в якому зазначено, що ОСОБА_1, будучи завідувачем дошкільним навчальним закладом (ДНЗ) с. Думичі Жовківського району Львівської області, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч п.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», достовірно знаючи про зобовязання щорічно до 01 квітня подавати до відділу освіти Жовківської РДА декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону, умисно несвоєчасно подала вищевказану декларацію 02.06.2015 року. Відповідно до розпорядження голови Думичівської сільської ради №30 від 30.09.2011 року ОСОБА_1 прийнята на посаду завідувача дошкільним навчальним закладом с. Думичі Жовківського району Львівської області. Згідно Статуту дошкільного навчального закладу с. Думичі Жовківського району Львівської області затвердженого рішенням сесії Думичівської сільської ради №2 від 10.09.2011 року, погодженого керівником управління освіти, молоді та спорту Жовківської РДА та внесеними до нього змінами, які затверджені рішенням сесії Думичівської сільської ради №6 від 29.01.2015 року та погоджені керівником управління освіти, молоді та спорту Жовківської РДА ОСОБА_2 02.02.2015 року дошкільний навчальний заклад є юридичною особою, має печатку і штампи встановленого зразка, бланки з власними реквізитами (п.1.5); керівництво дошкільним навчальним закладом здійснює його завідувач, який призначається і звільняється з посади засновником через погодження з відділом освіти Жовківської РДА з дотриманням вимог чинного законодавства (п. 8.2), а відтак, згідно ст. 81 Цивільного кодексу України дошкільний навчальний заклад с. Думичі Жовківського району Львівської області є юридичною особою публічного права. Відповідно до п.3.1 посадової інструкції завідувач дошкільним навчальним закладом має право видавати накази і давати розпорядження працівникам дошкільного навчального закладу; п.3.2 заохочувати і притягати до дисциплінарної відповідальності працівників дошкільного навчального закладу; п.4.3 заключати договори, в тому числі трудові, а відтак ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права. У відповідності до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєкти декларування зобовязані щорічно до 01 квітня року подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік. Несвоєчасне подання декларації являється адміністративним правопорушенням, повязаним з корупцією. Встановлено, що завідувач дошкільного навчального закладу с. Думичі ОСОБА_1, умисно несвоєчасно, а саме 02.06.2015 подала до відділу освіти Жовківської РДА Львівської області декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік. Наведене підтверджується довідкою відділу освіти Жовківської РДА №799 від 20.07.2015 року, поясненнями ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 Факт обізнаності ОСОБА_1 у необхідності щорічного в термін до 01 квітня року подавати до відділу освіти Жовківської РДА Львівської області декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, підтверджується поясненнями ОСОБА_1, довідкою відділу освіти Жовківської РДА №799 від 20.07.2015 року, поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, декларацією про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру ОСОБА_1 за 2014 рік.

Прокурор в судовому засіданні з підстав, викладених в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав висновки, викладені в протоколі про адміністративне корупційне правопорушення відносно ОСОБА_1 і просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення за порушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнала та щиро розкаялася у вчиненому.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У судовому засіданні були досліджені та оголошені наступні докази:

- протокол про адміністративне правопорушення № 19 від 23.07.2015р.;

- декларація про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік ОСОБА_1, з якої вбачається, що така підписана декларантом 02.06.2015 року;

- довідка № 799 від 20.07.2015 року, видана Відділом освіти Жовківської РДА, з якої вбачається, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, а саме 02.06.2015 року;

- письмові пояснення ОСОБА_1 від 22.07.2015 року;

- наказ № 184 від 08.04.2015 року, виданий Відділом освіти Жовківської РДА;

- зміни та доповнення до статуту Дошкільного навчального закладу с. Думичі Жовківського району Львівської області;

- посадова інструкція №1 завідувача дошкільного навчального закладу с. Думичі ОСОБА_1;

- особова картка ОСОБА_1;

- автобіографія ОСОБА_1;

- розпорядження № 30 Погариської сільської ради від 30.09.2011 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 призначено з 01.10.2011 року на посаду завідувача Дошкільного навчального закладу в с. Думичі;

- трудова книжка серії УКР № 1924455 ОСОБА_1;

- диплом серії НТ № 884071, виданий на імя ОСОБА_5;

- виписки та довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- рішення № 6 Погариської сільської ради від 29.01.2015 року;

- статут Дошкільного навчального закладу с. Думичі Жовківського району Львівської області;

- письмові пояснення в матеріалах справи ОСОБА_2;

- письмові пояснення в матеріалах справи ОСОБА_3;

- письмові пояснення в матеріалах справи ОСОБА_4;

- положення про відділ освіти Жовківської РДА;

- протокол № 36 наради директорів загальноосвітніх шкіл від 05.03.2015 року;

- дані бази даних «АРМОР» щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, згідно яких вона до адміністративної відповідальності не притягалася;

- протокол про ознайомлення з порядком подачі декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік на нарадах керівників ДНЗ.

Заслухавши пояснення прокурора, особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, вивчивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного висновку.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст.172-6 КУпАП, у відповідності до ст.221 КУпАП розглядаються судами.

Згідно із ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до Закону України Про засади запобігання і протидії корупції від 07.04.2011 року, такий визначає основні засади запобігання і протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, відшкодування завданої внаслідок вчинення корупційних правопорушень збитків, шкоди, поновлення порушених прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав чи інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно із зазначеним Законом: під корупційним правопорушенням розуміється умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій ст.4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність; корупція - використання особою, зазначеною в частині першій ст.4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної винагороди (грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, що їх без законних на те підстав обіцяють, пропонують, надають або одержують безоплатно чи за ціною, нижчою за мінімальну ринкову).

Відповідно до пп. «а» п.2 ч.1 ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: а) посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

Відповідно до ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується належними та допустимими доказами в розумінні ст.251 КУпАП, дослідженими в судовому засіданні та описаними вище, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 19 від 23.07.2015р.; декларацією про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік ОСОБА_1; довідкою № 799 від 20.07.2015 року, виданою Відділом освіти Жовківської РДА; письмовими пояснення ОСОБА_1 від 22.07.2015 року; наказом № 184 від 08.04.2015 року, виданий Відділом освіти Жовківської РДА; змінами та доповненнями до статуту Дошкільного навчального закладу с. Думичі Жовківського району Львівської області; посадовою інструкцією №1 завідувача дошкільного навчального закладу с. Думичі ОСОБА_1; розпорядженням № 30 Погариської сільської ради від 30.09.2011 року; трудовою книжкою серії УКР № 1924455 ОСОБА_1; статутом Дошкільного навчального закладу с. Думичі Жовківського району Львівської області; письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_2; письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_3; письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_4; протоколом про ознайомлення з порядком подачі декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік на нарадах керівників ДНЗ.

Судом зясовано, згідно з постановою Пленуму Верховного суду України N 13 від 25.05.1998 року «Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією», що правопорушення, за яке ОСОБА_1 притягається до відповідальності мало місце, його діяння містить склад корупційного правопорушення, передбаченого Законом, ОСОБА_1 є винуватою в його вчиненні, ОСОБА_1 належить до суб'єктів даного правопорушення, дане правопорушення не містить ознак злочину, на момент розгляду справи строки, передбачені ст. 38 КУпАП не закінчилися. Судом не встановлено інших обставин, що виключають провадження в справі.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 вчинила корупційне адміністративне правопорушення, а саме несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідальність за що передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Обставин, що виключають адміністративну відповідальність, не встановлено. Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено. Обставиною, що помякшує покарання, є щире каяття. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає. Підстав звільнення від адміністративної відповідальності не встановлено.

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також те, що на утриманні правопорушника перебуває двоє неповнолітніх дітей.

За таких обставин до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

ОСОБА_3 того, відповідно до ст. 4 ч.2 п. 5 ЗУ Про судовий збір, з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 36,54 грн.

Керуючись ст. ст. 172-6 ч. 1, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить сумі 850 (вісімсот пятдесят) грн. 00 коп., в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 36,54 грн. судового збору в дохід держави / УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ- 36762986/.

Строк предявлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.

Постанова у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається Кабінетом Міністрів України.

Головуючий Оприск З. Л.