1Справа № 335/7206/15-п 3/335/947/2015
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2015 року суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючої заступником генерального директора по плануванню та обліку ПАТ «Український графіт», яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 21 липня 2015 року № 736499, складеного Спеціалізованою ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі, відносно заступника генерального директора по плануванню та обліку ПАТ «Український графіт» ОСОБА_1, остання вчинила порушення вимог п. 201.10 ст.201 Податкового Кодексу України, п. 2 Наказу Міністерства доходів і зборів України від 22.09.2014 року № 957 «Про затвердження форми податкової та порядку заповнення податкової накладеної», п. п. 2, 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 щодо встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що полягає у несвоєчасній реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних за травень 2015 року, за що передбачена відповідальність за частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Представник ОСОБА_1 ОСОБА_2 заперечувала проти притягнення до адміністративної відповідальності її довірителя з підстав, викладених у поясненнях по справі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд встановив наступне.
Спеціалізованою ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за травень 2015 р. ПАТ «Український графіт, за наслідками якої було складено акт від 09 липня 2015 року №178/28-04-46-00/00196204. Згідно з цим актом, перевіркою встановлено порушення пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 2 Наказу Міністерства доходів і зборів України від 22 вересня 2014 р. №957 Про затвердження форми податкової накладеної та порядку заповнення податкової накладної, пунктів 2, 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 у вигляді порушення термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
При цьому, ведення податкового обліку передбачено правилами Податкового кодексу України, яким, зокрема, встановлено і обовязок вчинення платником податків необхідних реєстраційних дій.
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України встановлено обовязок платника податків реєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, у звязку з чим порушення термінів реєстрації податкових накладних у вказаному Реєстрі є порушенням правил ведення податкового обліку.
Разом із тим, в даному випадку судом встановлено відсутність події і складу адміністративного правопорушення (зокрема, обєктивної сторони правопорушення) в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з таких підстав.
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246, внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до реєстру.
Пунктом 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України, зокрема, передбачено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Відповідно до абзацу 3 пункту 1 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України від 28 грудня 2014 р. № 71-VII, положення абзацу тридцять першого пункту 49(щодо змін до статті 201 Податкового кодексу України розділу I цього Закону стосовно системи електронного адміністрування податку на додану вартість набирають чинності з 1 липня 2015 року. Розяснення щодо застосування податковими органами наведених вимог були надані ДФС України в листі від 19 січня 2015 р. № 1403/7/99-99-19-03-01-17 «Про систему електронного адміністрування ПДВ».
Згідно із зазначеним листом, реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється на даний час через систему електронного адміністрування ПДВ, яка з 1 січня по 30 червня 2015 року працює у тестовому режимі, та в цей період до платника податків не застосовуються штрафи, передбачені статтею 120-1 Податкового кодексу України щодо порушення терміну реєстрації.
Як передбачено п. 25 підрозділу ІІ Перехідних положень Податкового Кодексу України, норми абзацу другого пункту 120-1.1 статті 120-1 цього Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, складених в період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року.
Період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Зазначені обставини, а також те, що система електронного адміністрування податку на додану вартість на даний час працює в тестовому режимі, можуть свідчити про відсутність у платника податку та, відповідно, його посадової особи, технічної можливості забезпечити виконання наведених вище вимог Податкового кодексу України в частині своєчасної реєстрації податкових накладних в Реєстрі, а не про умисне чи необережне порушення наведених вимог.
З наведених підстав, доходжу до висновку про відсутність підстав для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі вищевикладеного, ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
Суддя К.В. Гашук