ЄУН 337/3727/15п
3/337/775/2015
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2015 рокуСуддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Мурашова Н.А., розглянувши матеріали, які надійшли з СПДІ з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжя МГУ Міндоходів України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, 09.04.1976р.н., генерального директора ПАТ «Калсберг Україна», мешкає за адресою: м.Київ, вул..Софіївська, 1б/16-27
за ч.2 ст.163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи генеральним директором ПАТ «Калсберг Україна», повторно, протягом року після накладання адміністративного стягнення за аналогічне правопорушення, порушив порядок ведення податкового обліку, а саме порушив встановлений законом граничний строк реєстрації податкової накладної №731 від 05.03.2015р. на суму 10385,33грн., двох розрахунків коригування №2109 від 01.03.2015р. на суму ПДВ 0грн., №3 від 24.03.2015р. на суму ПДВ 9,91грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-1 ч.2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, надав суду письмові заперечення проти протоколу, відповідно до яких вину не визнав, оскільки розрахунок коригування №3 був зареєстрований з порушенням на 1 день не з вини його підприємства як Покупця, а з вини Продавця ТОВ «Укрторгтара», який направив цей розрахунок Покупцю лише 08.04.2015р. в 17.31год., отримано останнім 09.04.2015р. в 06.16год. і зареєстровано в Реєстрі 09.04.2015р. в 11.32год. Розрахунком коригування № 2109 від 01.03.2015р. ніякі коригування фактично не здійснювались, цим документом лише внесені зміни в реквізити документа. Щодо податкової накладної №731, то її спочатку було виписано 05.03.2015р. у звязку з відвантаженням товару, яке з обєктивних причин в цей день не відбулось і 06.03.2015р. було відмінено. Фактичне відвантаження відбулось 10.03.2015р., однак усі коригування та зміни підтяглися в програмі за першою датою формування податкової накладної 05.03.2015р., які до того ж були змінені в цей день. Оскільки період з 01.02.2015р. до 01.07.2015р. є перехідним періодом, визначеним ПК України для навчання персоналу та налаштування компютерної програми для реєстрації податкових накладних, то дана помилка є методологічною і не вплинула на розрахунки підприємства з бюджетом. Вважає, що порушення строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них не є порушенням порядку ведення податкового обліку. На підприємстві податковий облік ведеться, звітність складається, податки сплачуються. Вважає, що в його діях відсутній склад даного адміністративного правопорушення. Просить провадження закрити у звязку з відсутністю в його діях складу правопорушення.
На підставі ст. 268 КУпАП суд вважає можливим розглянути справу у відсутність правопорушника.
Суд встановив, що ОСОБА_1 є генеральним директором ПАТ «Калсберг Україна» і як керівник підприємства - особою, що відповідальна за ведення податкового обліку.
Згідно акту камеральної перевірки з питань несвоєчасної реєстрації розрахунків коригування з податку на додану вартість №111/28-04-3900/00377511 від 15.05.2015р. виявлено, що посадовими особами ПАТ «Калсберг Україна» несвоєчасно, з порушенням граничного терміну, передбаченого ст. 201.10 ПК України, зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування №РК2109 від 01.03.2015р. з порушенням строку на 16 днів (дата реєстрації 01.04.2015р.), податкова накладна №ПН731 від 05.03.2015р. з порушенням строку на 11 днів (дата реєстрації 31.03.2015р.), розрахунок коригування №РК3 від 24.03.2015р. з порушенням на 1 день (дата реєстрації 09.04.2015р.).
Вказаний акт підписаний посадовими особами ПАТ «Калсберг Україна» з запереченнями.
25.05.2015р. посадовими особами ПАТ «Калсберг Україна» подані до СДПІ з ОВП у м.Запоріжжі МГУ Міндоходів заперечення до вищевказаного акту перевірки.
26.05.2015р. ДПІ надана відповідь, що вказані заперечення задоволенню не підлягають із зазначенням відповідних мотивів.
Згідно ст.. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна діяльність чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Ст.163-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у т.ч. неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної
постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).
Відповідно до ст.. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що, незважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч.2 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження в ході судового розгляду.
Суд вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні даного адміністративного правопорушення підтверджена належними та допустимими доказами - протоколом про адміністративне правопорушення, який складено уповноваженою посадовою особою органу державної податкової служби у відповідності до вимог ст.256 КУпАП, актом перевірки від 15.05.2015р., квитанцією про реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН.
При цьому, суд враховує, що порушення строку реєстрації податкових накладних є порушенням порядку та процедури податкового обліку і охоплюється складом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 КУпАП. Сам факт реєстрації податкової накладної з порушенням встановленого 15-денного строку ОСОБА_1 не оспорює, а його посилання на причини такого порушення в даному випадку не виключають складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 КУпАП. Вказана норма не передбачає вину у формі умислу як обовязкову ознаку складу даного правопорушення. Тому вчинення порушення порядку ведення податкового обліку може мати місце і з необережності, яка може бути викликана, зокрема, і тими причинами, на які посилається ОСОБА_1 в своїх запереченнях.
За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.2 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у ч.3 цієї статті.
Суд вважає, що порушення порядку ведення податкового обліку, яке виявилось в порушенні строків реєстрації податкової накладної та розрахунків коригування, є разовим, а не триваючим првопорушенням, як посилається ДПІ. Тому адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення повинно бути накладено судом не пізніш як через три місяці з дня його вчинення.
Судом встановлено, що граничний термін реєстрації податкових накладаних та розрахунків коригування у відповідності до ст. 201.10 ПК України становить 15 днів. Розрахунок коригування №РК2109 від 01.03.2015р. повинен був зареєстрований не пізніш 15.03.2015р., податкова накладна №ПН731 від 05.03.2015р. не пізніш 19.03.2015р., розрахунок коригування №РК3 від 24.03.2015р. не пізніш 07.04.2015р. Моментом вчинення правопорушення у вигляді порушення строку реєстрації вказаних документів є наступний день після спливу зазначених строків, тобто відповідно 16.03.2015р., 20.03.2015р., 08.04.2015р. і саме з цього моменту слід відраховувати 3-місячний строк накладання адміністративного стягнення.
Згідно п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, суд вважає необхідним закрити провадження за даним адміністративним матеріалом у звязку з закіненням на момент розгляду даної справи строку накладання адміністративного стягнення, передбаченого ст.38 КУпАП.
Керуючись ст.. 38,163-1 ч.2, 245,247,283 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження за адміністративним матеріалом відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.2 КУпАП закрити у звязку з закінченням строків накладання адміністративного стягнення.
Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Хортицький районний суд м.Запоріжжя протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя Н.А.Мурашова
07.08.2015