Постанова № 48067860, 30.07.2015, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2015
Номер справи
816/1396/15
Номер документу
48067860
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2015 року 18:15м. ПолтаваСправа № 816/1396/15

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ясиновського І.Г.,

за участю: секретаря судового засідання - Петренко О.В.,

прокурора - Нечволода П.В.,

представника позивача - Полтавського обласного військового комісаріату - Муравйова О.В.,

представника відповідача - Стребка В.І.,

представника відповідача - Зарудняка І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Військового прокурора Полтавського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, Полтавського обласного військового комісаріату, Полтавської обласної державної адміністрації до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Відродження", треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрооб'єднання фермерських господарств "Еліта", Відкрите акціонерне товариство "Решетилівська "Сільгоспхімія" про зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

30 квітня 2015 року Військовий прокурор Полтавського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, Полтавського обласного військового комісаріату, Полтавської обласної державної адміністрації звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Відродження" (надалі по тексту - відповідач, ПОСП "Відродження") про зобов'язання вчинити дії, а саме - на підставі розпорядження Полтавської обласної державної адміністрації "Про проведення (забезпечення) мобілізації людських і транспортних ресурсів на території області у 2015 році" № 592 від 29 грудня 2014 року та нарядів Комсомольсько-Козельщинського ОМВК поставити в належному для використання за призначенням стані транспортний засіб КАМАЗ-5320 до Комсомольсько-Козельщинського ОМВК для потреб Збройних Сил України в особливий період.

Позовні вимоги прокурор обґрунтовує наступним. Відповідно до зведеного наряду відповідач, на виконання військово-транспортного обов'язку, зобов'язаний поставити Полтавському обласному військовому комісаріату техніку. Але, всупереч вказаним вище нарядам відповідач у визначений строк автомобіль не поставив, чим порушив Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Положення про військово-транспортний обов'язок, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 № 1921.

Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Міністерство оборони України у судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, в ході судового розгляду позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив задовольнити адміністративний позов.

Представник Полтавського обласного військового комісаріату у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив задовольнити їх в повному обсязі.

Представник Полтавської обласної державної адміністрації у судове засіданні явку уповноваженого представника не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав клопотання про розгляд справи без його участі, при вирішенні спору покладався на розсуд суду.

Представники відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечували, вказували на правомірність дій відповідача та зауважували на перебування спірних транспортних засобів на праві оренди у його контрагентів; просив суд у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 03 липня 2015 року залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрооб'єднання фермерських господарств "Еліта", Відкрите акціонерне товариство "Решетилівська "Сільгоспхімія".

Вказані треті особи у судове засіданні явку уповноважених представників не забезпечили, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що 29 грудня 2014 року головою Полтавської обласної державної адміністрації прийнято розпорядження №592 "Про проведення (забезпечення) мобілізації людських і транспортних ресурсів на території області у 2015 році" (а.с. 7).

29 січня 2015 року Полтавський об'єднаний міський військовий комісаріат направив директору ПОСП "Відродження" Галенді С.С. зведений наряд №10 (а.с. 8) щодо підписання нарядів та поставку техніки, на примірнику якого було зазначено, що дане питання буде вирішуватись після прийняття рішення засновниками. В даному наряді зазначено щодо "поставки в розпорядження Начальника 7-го відокремленого відділу зберігання резерву АТТ м. Черкаси (в/ч А1744) з оголошенням мобілізації за особливим розпорядженням військового комісара вантажний бортовий КАМАЗ кількістю один".

У зв'язку із невиконанням відповідачем вимоги поставити техніку, прокурор звернувся до суду з вимогами зобов'язати ПОСП "Відродження" поставити в належному для використання за призначенням стані транспортний засіб КАМАЗ-5320 до Комсомольсько-Козельщинського ОМВК для потреб Збройних Сил України в особливий період.

Відповідно до частини другої статті 60 КАС України, з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням).

Указом Президента України "Про часткову мобілізацію" від 14 січня 2015 року за №15/2015 (далі за текстом - Указ №15/2015) оголошено часткову мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва та передбачено здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

Положеннями пункту 8 Указу №15/2015 доручено місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати і забезпечити в установленому порядку, зокрема, виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначає Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21 жовтня 1993 № 3543-XII (надалі - Закон № 3543).

Так, відповідно до статті 6 Закону №3543 військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян - власників транспортних засобів.

Згідно частини третьої статті 6 Закону №3543 виконання військово-транспортного обов'язку під час мобілізації, якщо не введений правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється згідно з Мобілізаційним планом України шляхом безоплатного залучення транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на умовах їх повернення власникам після оголошення демобілізації. Обсяги транспортних засобів за типами та марками, які планується залучити під час мобілізації, для підприємств, установ та організацій усіх форм власності встановлюються згідно з Мобілізаційним планом України місцевими державними адміністраціями за поданням військових комісаріатів. Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформлюються відповідними розпорядженнями.

Порядок виконання військово-транспортного обов'язку визначається Кабінетом Міністрів України.

Такий порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1921 від 28.12.2000 "Про затвердження положення про військово-транспортний обов'язок" (надалі - Положення № 1921).

Відповідно до пункту 2 Положення № 1921 військово-транспортний обов'язок встановлюється з метою забезпечення потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань (далі - військові формування) на період мобілізації та у воєнний час у транспортних засобах.

Згідно пункту 11 Положення № 1921 ліміти вилучення (відчуження) транспортних засобів за типами та марками (крім мотоциклів і гужового транспорту) для підприємств, установ, організацій, районів і міст встановлюються у мирний час відповідними місцевими держадміністраціями за поданням військових комісаріатів.

Пунктом 5 Положення №1921 передбачено, що вилучення (відчуження) транспортних засобів здійснюється районними (міськими) військовими комісаріатами на підставі розпоряджень місцевих держадміністрацій в обсягах лімітів та відсоткових норм вилучення, затверджених Кабінетом Міністрів України, як окремо, так і у складі спеціальних формувань, які передаються військовим формуванням на період мобілізації та у воєнний час.

З матеріалів справи вбачається, що розпорядженням голови Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області від 21.07.2011 № 249-дск визначено основних підприємств Козельщинського району - постачальників автотракторної техніки військовим формуванням та розподілу ліміту вилучення техніки між ними під час мобілізації та створення не знижувального запасу пально-мастильних матеріалів на період мобілізації (а.с. 38-47). Відповідно до додатку до цього розпорядження затверджено ліміти для ТОВ "Відродження", а саме: автомобілі вантажні спеціальні - 11 (а.с. 41).

29.12.2014 Полтавською обласною державною адміністрацією прийнято розпорядження № 592 "Про проведення (забезпечення) мобілізації людських і транспортних ресурсів на території області у 2015 році", яким, зокрема зобов'язано голів районних державних адміністрацій спільно з військовими комісаріатами уточнити до 05.01.2015 та видати розпорядження щодо забезпечення виконання заходів проведення мобілізації людських та транспортних ресурсів на території району (міста) (а.с. 7).

Відповідно до розпорядження від 21 липня 2011 року № 249-ДСК "Про затвердження основних підприємств Козельщинського району - постачальників автотракторної техніки військовим формуванням та розподіл ліміту вилучення техніки між ними під час мобілізації та створення не знижувального запасу паливного-мастильних матеріалів, на період мобілізації" визначено, крім інших, відповідача як постачальника, а також затверджено Розрахунок розподілу лімітів вилучення техніки на підприємствах (а.с. 38-47).

30 грудня 2014 року головою Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області винесено Розпорядження № 269 "Про проведення (забезпечення) мобілізації людських і транспортних ресурсів на території району у 2015 році" (а.с. 49-51).

Відповідно до вказаного розпорядження, зокрема вирішено: зобов'язати сектор із питань роботи із зверненнями громадян, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації, відділ архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, сектор економіки райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації та рекомендувати Козельщинській центральній районній лікарні, відділу УМВС України у Полтавській області, відділу в м. Кременчуці Управління Служби безпеки України в Полтавській області, районному сектору Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, керівникам підприємств, установ, організацій району та сільським (селищним) головам: спільно з військовими комісаріатом уточнити до 05 січня 2915 року та видати розпорядження щодо забезпечення виконання заходів проведення мобілізації людських та транспортних ресурсів на території району, в якому передбачити відпрацювання наступних питань: забезпечення своєчасного оповіщення і явки військовозобов'язаних за повістками та поставку техніки за нарядами у встановлені терміни керівниками підприємств, установ, організацій району, які мають на військовому обліку військовозобов'язаних та техніку, призначену для призову і поставки в Збройні сили України та інші військові формування, в місця, визначені військовим комісаріатом; виділення керівниками підприємств, установ, організацій транспортних засобів, забезпечених необхідною кількістю паливно-мастильних матеріалів, для здійснення оповіщення військовозобов'язаних, доставки їх до пункту збору військового комісаріату та пунктів прийому військових частин (п.п. д), є) п. 1.3.5. ч. 1.3. ст. 1).

За результатами розширеної наради у виконувача обов'язків голови районної державної адміністрації, проведеної 06 лютого 2015 року, складено протокол №1, відповідно до якого встановлено, крім іншого, здійснення заходів спонукання керівника та уповноважених осіб відповідача до термінового вжиття необхідних заходів щодо виконання нарядів Комсомольсько-Козельщинського ОМВК по поставці визначеної автомобільної техніки (а.с.52-55).

При цьому, суд зауважує, що в ході судового розгляду з'ясовано, що підставою для ненадання спірних транспортних засобів відповідачем зазначено відсутність розпорядження райдержадміністрації про визначення порядку, обсягів, лімітів вилучення транспортних засобів за типами та марками; неповідомлення відповідача про дату поставки техніки, а також факт перебування транспортних засобів: КАМАЗ-5320 д.н.з. 147-61 СК, 1984 року випуску та КАМАЗ-5320 д.н.з. 147-62 СК, 1986 року випуску в оренді третіх осіб в межах виконання відповідних договорів.

Відповідно до долучених до матеріалів справи копій договору оренди вантажного автомобіля від 22 вересня 2014 року № 24/09/14, укладеного з Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрооб'єднання фермерських господарств "Еліта", а також договору оренди від 03 січня 2012 року № 4, укладеного з Відкритим акціонерним товариством "Решетилівська "Сільгоспхімія", судом встановлено, що спірні транспортні засоби перебувають на праві оренди у володінні та користування вказаних суб'єктів господарювання (а.с. 99-105).

Прокурор разом із представниками позивачів, наголошували, що відповідно до положень ст.21 Закону №3543 та п.п.15, 18 Положення №1921 відповідач не мав права відчужувати (передавати в оренду) спірні транспортні засоби, без повідомлення та отримання попередньої згоди районного військового комісаріату, а зобов'язаний поставити КАМАЗ-5320 до військового комісаріату.

З цього приводу суд зазначає наступне.

Згідно ст. 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Згідно зі статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

У цивільному законодавстві визначено поняття права власності, яким є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб (частина 1 статті 316 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статті 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Держава не втручається у здійснення власником права власності. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Таким чином, Закон № 3543 та Положення № 1921 є тими нормативно-правовими актами, згідно з якими передбачені законні підстави вилучення (відчуження) транспортних засобів, які передаються військовим формуванням на період мобілізації.

Однак, таке вилучення (відчуження) повинно відбуватися у суворій відповідності до встановленого зазначеними нормативно-правовими актами порядку.

У ст. 6 Закону №3543 та п.5 Положення №1921 передбачено, що залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформлюються відповідними розпорядженнями.

З викладеного вбачається, що лише після прийняття розпорядження місцевих державних адміністрацій військові комісаріати мають право мобілізовувати транспортні засоби, які знаходяться у приватній власності юридичних чи фізичних осіб.

Статтею 19 Конституції України закріплено положення про зобов'язання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 11 Положення № 1921 ліміти вилучення (відчуження) транспортних засобів за типами та марками (крім мотоциклів і гужового транспорту) для підприємств, установ, організацій, районів і міст встановлюються у мирний час відповідними місцевими держадміністраціями за поданням військових комісаріатів.

Наявне у матеріалах справи розпорядження голови Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області від 21.07.2011 № 249-дск, яким затверджено основних підприємств Козельщинського району - постачальників автотракторної техніки військовим формуванням та розподіл ліміту вилучення техніки між ними під час мобілізації та створення не знижувального запасу паливного-мастильних матеріалів, на період мобілізації, відповідно до додатку якого затверджено ліміти для ТОВ "Відродження", а саме: автомобілі вантажні спеціальні - 11. При цьому, не зазначені відповідно до пункту 11 Положення № 1921 ліміти вилучення (відчуження) транспортних засобів за типами та марками.

Крім того, суд звертає увагу, що договори оренди техніки, згідно яких відповідач передав вказану техніку третім особам, датовані 03 січня 2012 року та 22 вересня 2014 року, у той час як Розпорядження голови Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області № 269 "Про проведення (забезпечення) мобілізації людських і транспортних ресурсів на території району у 2015 році" винесено 30 грудня 2014 року.

Однак, вказаним розпорядженням лише вирішено зобов'язати структурні підрозділи Козельщинської районної державної адміністрації організувати до 06 січня 2015 року проведення підприємствами, установами та організаціями невідкладних заходів щодо уточнення даних військового обліку військовозобов'язаних, наявності та технічного стану техніки національної економіки та надання ними до Комсомольсько-Козельщинського об'єднаного міського військового комісаріату уточнених (позачергових) відомостей (донесень) щодо наявності на військовому обліку військовозобов'язаних, технічного стану техніки національної економіки.

Відповідно до пункту 1.3.2. цього ж розпорядження, структурні підрозділи Козельщинської районної державної адміністрації спільно із військовим комісаріатом у термін до 05 січня 2015 року зобов'язано "організувати в установленому порядку заходи щодо своєчасного оповіщення та прибуття ... техніки на збірний пункт,... для чого визначити посадових осіб, представників державної адміністрації, МВС, СБУ, ДСзНС, які будуть залучені до роботи на допоміжному пункті управління військового комісаріату".

Ні позивачем, ні представниками військового комісаріату не було надано, прийнятих у встановленому порядку, відповідних розпоряджень щодо виконання вимог визначених у розпорядженні голови Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області № 269 "Про проведення (забезпечення) мобілізації людських і транспортних ресурсів на території району у 2015 році" від 30 грудня 2014 року.

Таким чином, доказів щодо реалізації уповноваженими особами зобов'язань визначених в розпорядженні голови Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області № 269 від 30 грудня 2014 року - позивачем не було надано, а матеріалами справи не підтверджено.

Тобто, на момент прийняття вказаного розпорядження відповідач у передбачений законом порядок передав належне йому майно в оренду.

Відповідальність за підготовку транспортних засобів для передачі військовим формуванням, згідно п. 14 Положення, покладається на керівників підприємств, установ та організацій і громадян - власників транспортних засобів, які зобов'язані, зокрема, забезпечити проведення перевірки технічного стану транспортних засобів, призначених для передачі військовим формуванням згідно з мобілізаційними планами та доставку транспортних засобів, призначених для передачі військовим формуванням, відповідно до нарядів районних (міських) військових комісаріатів у визначені пункти.

На виконання п. 15 Положення про військово-транспортний обов'язок, власники транспортних засобів, призначених для передачі військовим формуванням на період мобілізації та у воєнний час, у разі зміни форми власності, відправки в інші місцевості на тривалий час, передачі в користування іншим юридичним особам або громадянам, відчуження їх особам, які проживають в інших населених пунктах України або за її межами, зобов'язані у семиденний термін повідомити про це районні (міські) військові комісаріати, місцеві органи виконавчої влади та відповідні органи місцевого самоврядування.

Реєстрація, перереєстрація, переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, які плануються для передачі військовим формуванням, в органах Державтоінспекції МВС та в органах технічного нагляду за станом транспортних засобів проводиться після погодження з районними (міськими) військовими комісаріатами (пункт 18 Положення).

З системного аналізу вказаних норм суд робить висновок, що військово-транспортний обов'язок для осіб встановлюється лише на період мобілізації і виникає після прийняття місцевою державною адміністрацією розпорядження про обсяги та ліміти вилучення транспортних засобів. Доставка конкретних транспортних засобів військовим формуванням, здійснюється за адресою та у строки, визначені у відповідному наряді районного (міського) військового комісаріату, який вручається особі власнику транспортного засобу. Тобто, порушенням військово-транспортного обов'язку є ненадання транспортного засобу, який підлягає вилученню, у строки, вказані в розпорядженні (наряді) на поставку транспортних засобів.

Крім того, суд звертає увагу, що в зведеному наряді на поставку техніки від 29.01.2015 року № 10 не зазначено строку в який відповідач зобов'язаний поставити таку техніку, а також не зазначено моделі транспортного засобу КАМАЗ, як це визначає позивач у вимогах позовної заяви - КАМАЗ-5320. Також, позивачем не визначено ні в зведеному наряді, ні в частковому наряді ідентифікуючих ознак такого транспортного засобу, зокрема таких як державний реєстраційний номер, що в свою чергу не дає підстав для визначення таких ознак позивачем в прохальній частині позову, а також в подальшому - до неможливості фактичного виконання вказаної вимоги в примусовому порядку.

Як з'ясовано судом в ході розгляду справи, шляхом витребування відповідної інформації від Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Полтавській області та підтверджується матеріалами справи, за відповідачем ПОСП "Відродження" (код ЄДРПОУ 03771270) зареєстровано два транспортні засоби КАМАЗ-5320 із державними реєстраційними номерами: 14761СК та 14762СК відповідно (а.с.116-117).

При цьому, ні приписи Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ні приписи Положення про військово-транспортний обов'язок, не забороняють власнику транспортного засобу, який підлягає вилученню на виконання військово-транспортного обов'язку, розпоряджатись цим транспортним засобом, зокрема: експлуатувати, продавати його чи передавати у користування іншим особам.

При цьому, суд звертає увагу, що Положення №1921 не містить пояснення з якого моменту транспортні засоби можна вважати такими, що призначені для передачі військовим формування.

Крім того, варто зазначити, що в отриманому ПОСП "Відродження" зведеному наряді, вказано про обов'язок відповідача доставити транспортний засіб КАМАЗ-5320 за адресою та строки, вказані в особливому розпорядженні (наряді) (а.с. 8). При цьому, доказів надання такого особливого розпорядження (наряду), позивачем до суду не надано, в матеріалах справи такі докази відсутні. Зокрема, доказів на підтвердження належного повідомлення відповідача про дату поставки техніки за зведеним нарядом, а також доказів на необхідність поставки транспортного засобу моделі транспортного засобу КАМАЗ саме 5320 - позивачем на вимогу суду надано не було.

Посилання позивача на наряд від 17 січня 2015 року, згідно якого відповідача зобов'язано доставити спірний автомобіль 09 лютого 2015 року о 8:00 до м. Черкаси, не можуть братись судом до уваги, оскільки відсутні докази вручення вказаного наряду визначеній уповноваженій на те відповідачем особі чи докази відмови останнього від його отримання. Складений 06 лютого 2015 року акт фіксації відмови від отримання часткового наряду на поставку автомобіля, на переконання суду, не є належними доказами відмови від отримання цього наряду, оскільки ним зафіксовано відмови від отримання останнього заступником директора ПОСП "Відродження", обсяг повноважень якого статутом окремо не визначено, а особами, які складали акт фіксації відмови від отримання часткового наряду на поставку автомобіля не встановлювалася посада вказаної особи та обсяг її повноважень щодо вчинення дій від імені відповідача.

Розв'язуючи спір, суд бере до уваги, що в силу ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Таким чином, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, враховуючи відсутність рішення держадміністрації, оформлене відповідним розпорядженням, про встановлення лімітів вилучення (відчуження) транспортних засобів за типами та марками для ПОСП "Відродження" у мирний час, відсутність визначення в зведеному наряді моделі вантажного транспортного засобу КАМАЗ, як це визначає у позовних вимогах позивач - модель 5320, відсутність доказів належного повідомлення відповідача про дату поставки ним транспортного засобу - у суду відсутні підстави для задоволення позову щодо зобов'язання ПОСП "Відродження" поставити в належному для використання за призначенням стані транспортний засіб КАМАЗ-5320 до Комсомольсько-Козельщинського ОМВК для потреб Збройних Сил України в особливий період.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Військового прокурора Полтавського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, Полтавського обласного військового комісаріату, Полтавської обласної державної адміністрації до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Відродження", треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрооб'єднання фермерських господарств "Еліта", Відкрите акціонерне товариство "Решетилівська "Сільгоспхімія" про зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено 04 серпня 2015 року.

Суддя І.Г. Ясиновський