Ухвала суду № 48050574, 06.08.2015, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2015
Номер справи
810/3404/15
Номер документу
48050574
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

06 серпня 2015 року № 810/3404/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Ірпінського обєднання державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування рішень

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся позивач ОСОБА_1 з позовною заявою до Ірпінського обєднання державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування рішень № НОМЕР_1 від 31.03.2015 року та № НОМЕР_2 від 31.03.2015 року.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Згідно з ч.1 ст. 90 Цивільного кодексу України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем було вказано відповідачем по справі Ірпінське обєднання державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Київській області, яке знаходиться за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А.

Проте, відповідно до матеріалів справи, оскаржувані рішення були винесені Ірпінською обєднаною державною податковою інспекцією Головного Управління ДФС у Київській області, яка знаходиться за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А.

Таким чином, позивачем було невірно вказано найменування відповідача.

Відповідно до частини 3 статі 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Саме така правова позиція викладена, зокрема, в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. N 165/11/13-12.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання позовної заяви, що має майновий характер, судовий збір сплачується за ставкою, встановленою для позовних заяв майнового характеру.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218 грн.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить суд: скасувати Рішення Ірпінського обєднання державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Київській області про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_1 про сплату 10 000, 00 грн.; скасувати Рішення Ірпінського обєднання державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Київській області про застосування фінансових санкцій № НОМЕР_2 про сплату 17 000, 00 грн.

Майновими вимогами є будь-які вимоги субєктів права, що повязані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошами (грошовими коштами).

З позовної заяви убачається, що позивач оспорює рішення субєкта владних повноважень, згідно з яким до нього застосовано фінансові санкції у сумі 27 000,00 грн. Вказана вимога позивача має майновий характер, адже вирішення судом даного спору матиме очевидний економічний ефект, адже призведе до збільшення грошових зобов'язань чи зменшення активів позивача.

Отже, за вимогу майнового характеру про скасування рішень відповідача про застосування фінансових санкцій позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі (1,5 *1218 грн.) * 10% /100% = 182, 70 грн.

Позивачем за подання позовної заяви було сплачено судовий збір у розмірі 146, 16 грн., що підтверджується квитанцією № 121 від 23.07.2014 на суму 73,08 грн. та квитанцією № 122 від 23.07.2015 на суму 73, 08 грн.

Таким чином, при зверненні до суду позивачем не було сплачено судовий збір у розмірі

36, 54 грн.

При цьому, суд звертає увагу, що копії документів, які додані до позовної заяви, що приєднуються до неї, оформлені позивачем неналежним чином. Так, зокрема, копії документів та не містять обовязкових реквізитів, встановлених законодавцем для засвідчення копії документа.

Так, стандарт вимог до оформлення організаційно-розпорядчих документів - постанов, розпоряджень, наказів, положень, рішень, протоколів, актів, листів тощо, створюваних в результаті діяльності органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та їх об'єднань усіх форм власності, викладений в Національному стандарті України, затвердженому наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 55 від 07.04.2003р. (далі - Стандарт).

Відповідно до п. 1.2 Стандарту цей стандарт установлює: склад реквізитів документів; вимоги до змісту і розташовування реквізитів документів; вимоги до бланків та оформлювання документів; вимоги до документів, що їх виготовляють за допомогою друкувальних засобів.

Розділом 4 Стандарту визначений склад реквізитів документів, до яких віднесено, зокрема, відмітку про засвідчення копії, який згідно абз. 2 п. 4.4 Стандарту використовується при виготовленні копії документу.

Згідно з пп. 5.27 п. 5 Стандарту відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23 (підпис).

Таким чином, додані до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї мають бути належним чином засвідчені, в той же час як позивачем додано лише ксерокопії вказаних документів, які не містять обовязкових реквізитів згідно вимог Національного стандарту України.

Крім того, як вбачається з позовної заяви, позивачем по справі вказана ОСОБА_1.

Разом з тим, дослідивши матеріали, які долучені до позовної заяви, суд дійшов висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення були прийняті щодо субєкта підприємницької діяльності, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, відносно якої і була проведена перевірка.

Таким тином, позивачем в позовній заяві не було зазначено про те, що останній має статус фізичної особи-підприємця.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 01.09.2015 р.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву без руху.

2.У строк до 01 вересня 2015 року усунути вказані недоліки, а саме:

- надати виправлені примірники позовної заяви (в двох екземплярах) з урахуванням викладених судом зауважень;

- надати докази доплати судового збору у розмірі 36, 54 грн.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/3404/15 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Дудін С.О.