Михайлівський районний суд Запорізької області
Справа № 3-741/10
Провадження № -
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.09.2010 смт Михайлівка
Михайлівський районний суд Запорізької області
в складі: головуючого судді Мовчана О.Г.
при секретареві Рикун І.В.
за участю прокурора Толстореброва І.М.
особи, яка вчинила
корупційне діяння ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, що народилася в с. Королівка Коломийського району Івано-Франківської області, громадянки України, українки, працює спеціалістом-землевпорядником Пришибської селищної ради Михайлівського району Запорізької області, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за вчинення корупційного діяння, передбаченого п.«г» ч.1 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді спеціаліста-землевпорядника Пришибської селищної ради Михайлівського району Запорізької області, відповідно до ст.ст.14, 15 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування, являється посадовою особою органу місцевого самоврядування, державним службовцем 4 категорії та 13 рангу, порушила вимоги п."г" ч.1 ст.5 Закону України Про боротьбу з корупцією, за наступних обставин.
Згідно ст.2 Закону України "Про боротьбу з корупцією" за корупційне діяння та інші правопорушення, повязані з корупцією, на підставі цього Закону несуть відповідальність особи, уповноважені на виконання функцій держави, в тому числі посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до п."г" ч.1 ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією» - державний службовець та інша особа, уповноважена на виконання функцій держави не має права: відмовляти фізичним та юридичним особам в інформації, надання якої передбачено правовими актами, умисно затримувати її, надавати недостовірну чи неповну інформацію.
Статтею 9 Закону України "Про інформацію" визначено, що всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Крім того, стаття 10 вказаного Закону визначає, що право на інформацію забезпечується, зокрема, обов'язком органів місцевого самоврядування інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.
Відповідно до статті 21 Закону України "Про інформацію" врегульовано, що інформація органів місцевого самоврядування - це офіційна документована інформація, яка створюється в процесі поточної діяльності органів місцевого самоврядування. Основними джерелами цієї інформації є акти органів місцевого самоврядування.
Інформація державних органів та органів місцевого і регіонального самоврядування доводиться до відома заінтересованих осіб шляхом безпосереднього доведення її до заінтересованих осіб (усно, письмово чи іншими способами).
При проведенні перевірки прокуратурою Михайлівського району Запорізької області встановлено, що 09.08.2010 року Михайлівським РВ ГУМВС України в Запорізькій області, на підставі ст.11 Закону України "Про міліцію", ст.9 Закону України "Про інформацію", ст.5 Положення "Про державну службу по боротьбі з економічною злочинністю", затвердженого Постановою КМУ № 510 від 05.07.93, було направлено запит до Пришибської селищної ради щодо надання інформації про осіб, які використовують земельну ділянку площею 13 га, що розташована на території Пришибської селищної ради за межами с. Розівка.
Підготовку відповіді на зазначений запит було доручено спеціалісту-землевпоряднику ОСОБА_1, до компетенції якої входить ведення обліку земельних ділянок та землекористувачів.
В подальшому, на виконання зазначеного запиту 11.08.2010 ОСОБА_1 підготувала інформацію за № 01-12/456, відповідно до якої земельні ділянки на східній стороні села Розівка знаходяться у постійному користуванні 9 землекористувачів, при цьому достовірно знаючи, що ОСОБА_2, земельну ділянку площею 1,2 га, рішенням сесії Пришибської селищної ради № 107 від 26.11.1992 року ніколи не виділяли, однак, не зважаючи на це відобразила це в інформації.
Перевіркою встановлено, що зазначена інформація є недостовірною, оскільки ОСОБА_2 у постійне користування зазначену земельну ділянку ніколи не виділяли.
Таким чином, ОСОБА_1, яка є державним службовцем органу місцевого самоврядування, прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування, а також ознайомлена зі спеціальними обмеженнями встановленими Законом України Про боротьбу з корупцією, скоїла адміністративне правопорушення передбачене п."г" ч.1 ст.5 Закону України Про боротьбу з корупцією, а саме підготовила та надала недостовірну інформацію державному органу.
В судовому засіданні прокурор наполягає на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і просить застосувати до неї стягнення у вигляді штрафу, так як вона достовірно знала, що ОСОБА_2 не являється землекористувачем вказаної земельної ділянки і навмисно надала недостовірну інформацію на запит Михайлівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, яка не заперечувала, що дійсно вона вчинила вказане правопорушення, за обставинами викладеними в протоколі, ознайомившись з матеріалами справи, в тому числі з запитом начальника Михайлівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області, відповідями спеціаліста-землевпорядника Пришибської селищної ради ОСОБА_1 від 11 серпня та 13 серпня 2010 року, поясненнями ОСОБА_2, пояснення ОСОБА_1, рішенням Пришибської селищної ради № 107 від 26 листопада 1992 року про виділення земельних ділянок, актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства та іншими матеріалами справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого п. «г» ч.1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», в наслідок чого вказана особа підлягає адміністративному стягненню.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення повязаного з корупцією підтверджується особистими поясненнями ОСОБА_1, іншими матеріалами перевірки.
Таким чином, ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене п.«г» ч.1 ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією", а саме підготовила та надала недостовірну інформацію державному органу.
Керуючись п. «г» ч.1 ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією", ст.ст.283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ :
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого п.«г» ч.1 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 (двісті пятдесят пять) гривень, стягнувши вказану суму в прибуток держави на розрахунковий рахунок 31113106700185, код одержувача 34676969, Банк платника: ГУДК у Запорізькій області м. Запоріжжя, МФО 813015, Код платежу 2108110.
Постанова суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Суддя
Михайлівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_3